Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2963299 пати)

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
И мене ми личи на Ескорт, неќе да е Опел ова.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6568
Ако не го опалил некој, ондак гром го удрил пошто се влечел :D

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
фино се зачукал у тоа ивицата

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
фино се зачукал у тоа ивицата

јас денес за малку ке исечев еден од двокатниве автобуси... за влакно... ми закочи и мислам дека на 1 прсто од него поминав... си го мотам филмот у глава ако го опалев, кога ке се разлетаа тоа кинеските пластики по улица...  хахаха...

п.с. дефинитивно е форд ескорд. сакал да врти на лево и излизгал на тоа глупавата боја од пешачките.. еројатно возел и побрзо од нормалното... а на времето друга боја се користеше, рапава и гума лепеше на нејзе.. оваа ако заврне, како на стакло да возиш е...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100

Отсутен Auto

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 519
На момент помислив дека задните гуми од приколицата ке го направеа палачинка. :s


Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Многу оружје има по народов. Во неделата бев до село, ечеа калаши од сите страни.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Па неможе сите да бидат паметни и да ги чуваат колите, да ги тепаат оние што се возат со нив ако им се искиваат во кола и слично мора да се најде и некој кој ужива во возилото на некој друг начин а не гледајќи го чисто и педантно :D

Браво. Ѕвер си. Мило ми е што ти е јасно каде е проблемот.

Браво за татко ти што не те акнал од земја до сега. Да си мој син, би се срамел од тебе.

Татко ми кадетот си го користи исклучиво за товарање и со него иде само на лојзе и на пазар а и секако очекува да го искршам дури ми даде рок 1 година а јас го возев 1,5 години пред првиот сериозен проблем. :D

Татко ти очекува дека ќе го искршиш кадетот и ти го дава? Алал да му е... (btw. колата и не е толку битна)

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Синоќа некаде околу 2ч по полноќ,на патот Кавадарци-Неготино,одма после Глишиќ имаше сообраќајка,ударени беа голф4 такси и форд мондео од поновата генерација(2006-2007).Голфот беше квалитетно ударен странично,крило,шофердка врата,задна врата а мондеото удрено напред.По моја претпоставка таксиот се има вклучувано непрописно или вртено полукружно на патот и мондеото го удира.Сигурно имаше повредени,најмногу возачот на таксиот,бидејќи квалитетно беше удрен.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Си возат идиотиве не застануваат..

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
Vo RusiJa ako prezivees ti e gratis zivot, begaj podaku samoo... Toa e realnostta...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Vo RusiJa ako prezivees ti e gratis zivot, begaj podaku samoo... Toa e realnostta...
Кажа Македонецот...