Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2853629 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Добро бе, јес да тоа Авеото од картон е направено, ама вака да се цепне на пола...

Претпоставувам дека Авеото се приклучувало на Партизанска, а Аудито возело „за нијанса побрзо од дозволеното“ и му направил зарез инспириран од Кармагедон...

Чудо ако личноста од Авеото е уште жива после вакво нешто.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1057
Мислам дека среќа во несреќа, е што немало некој на задно седиште. А замисли (неќам да замислам) можело да биде дете.

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
По тоа што пишува по портали, нема жртви ама жената од Авеото е тешко повредена.

Језиво. Многу језиво. Некои чудни и нелогични „реконструкции“ се вртат, ама мене ми е логично дека Авеото наааааајверојатно проаѓало преку Партизанска, а Аудито прелетало на црвено, во правец од Центар кон Ѓорче. Страшно.
« Последно менување: 07 Мај 2024, 11:58:04 am zeroSignal »

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1327
Обратен е правецот на движење на аудито, од Ѓорче према Центар.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6586
 • French diamond
Братот има љетано со Аудиот море хеј, ќе го љетим на кров.

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Обратен е правецот на движење на аудито, од Ѓорче према Центар.

Да, тоа сум го утнал. Не ги видов убаво фотките.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Авеото одело од кај школото Димо Хаџи Димов према Влае. Сабајле пред да затворат поминав од таму. Глетката беше страшна, а дури сеа по порталите видов уствари каде е задниот дел на авеото. Господ да чува само!!

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Едно општество за сите. Да го гушнеме племето како Распеани Скопјани што го гушкаа ГТЦ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Кога треба да се гласа, шетаат по Грчки, после гвујо е крив. Епа чорба, Македонче.
Никогаш не вели никогаш.

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3812
По тоа што пишува по портали, нема жртви ама жената од Авеото е тешко повредена.

Језиво. Многу језиво. Некои чудни и нелогични „реконструкции“ се вртат, ама мене ми е логично дека Авеото наааааајверојатно проаѓало преку Партизанска, а Аудито прелетало на црвено, во правец од Центар кон Ѓорче. Страшно.

Прво прашање е која е таа брзина што може ваков „пресижн кат“ да направи. А после доаѓа дилемата е кој поминал на црвено, што во случајов е  далеку понебитно за последиците. И да возеле 70 км/ч и двете коли последиците не би биле ни од далеку толку страшни.

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1074
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
неофицијално од џандарче во тек е истрака демек аудито 200 иШло па ти види ако е вистина не да љетив на кров , како тапалка од ладно пиво ке пукне авеото .Господ да ги чува луѓето и да не се повтори

Присутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3536
А авеово каде било калемено? Лош лимар...

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
абе нели кладоја нешто камери или ?

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1074
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
Сообраќајка кај Влајко на Партизанска

...и патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.А.(27) од с.Сарај...

Другар бурекџија поминал таму накај работа 10мин пред дешавката; на трепкач биле семафорите..  псоле него 10мин дошол колегата и го прашал виде ли сообраќајката/

И што сега ај, тој со аудито ќе испадне у право; првентво на минување со 200км/ч. ???

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Сега кога ќе го репнат со 150 еур казна тој од Сарај, само да го најдат на домашна адреса.