Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 1961014 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2320
 • Слобода или смрт
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19201 на: Ноември 15, 2023, 14:44:44 pm »
Vo Grcka nema? Bugarija?

Нема бугарија. Колега има и ја носи во романија.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19202 на: Ноември 15, 2023, 15:25:56 pm »
Има сервисни центри на Tesla во Грција, Хрватска, Словенија и Австрија. Мислам дека се спрема и во Србија.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16647
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19203 на: Ноември 15, 2023, 15:29:15 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

https://www.carclub.mk/2023/11/15/makedonska-gala-premiera-na-novata-e-class-na-mercedes-benz/Голем чекор назад во дизајн. Формиве на решеткава и светлата се снашле некако ги накалемиле па ја стопиле пластиката околу да добие некои облини.
Истото и кај задните светла, ама плус се заиграле да ги исцртаат знаците со лед. Ги претркаа Ali Express, ама ги предизвикаа да нудат пошабански додатоци.
Сосе LED формите позади има 5 знаци Mercedes. И мора реално да има зошто изгуби класа дизајнот да го препознаеш и без знаци што е.Таблет над таблет.
До таблетот друг таблет.
Под таблетот уште еден таблет.
На воланот, мал таблет.
Под него ист таблет.
Од двете страни.

Штудгартско-дизајтерски-ентериерска Хаику Поезија

 :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19204 на: Ноември 18, 2023, 20:09:44 pm »
Има сервисни центри на Tesla во Грција, Хрватска, Словенија и Австрија. Мислам дека се спрема и во Србија.

Моментално се само Букурешт и Атина. Официјални.
Бугарите слушам доста биле спремни, ама немаат официјален сервис.
Така шо со Тесла, во Македонија е зезанција.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17128
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19206 на: Ноември 27, 2023, 15:34:07 pm »
Прекрасно изгледа конкретниов примерок! Ги гледав опциите за бои и тркала - доста лимитирани, па излегува дека оваа во салон е и најдобра.

Иначе, мислев дека моделот е драстично поголем во димензии, барем две класи над тоа што е. Кога гледам - 4 метра должина... Врв!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19207 на: Ноември 27, 2023, 16:14:16 pm »
Ова е новиот Ренегејд?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19208 на: Ноември 27, 2023, 16:21:39 pm »
Не, помало е од ренегејд. И едвај чекам да го возам, многу фраерски изгледа.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19209 на: Ноември 27, 2023, 16:35:55 pm »
Аха. Од напред е прејако. Од позади е пропуштена шанса, нажалост. Ама тоа е.