Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 1671030 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5217
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18586 на: Јуни 22, 2022, 09:39:35 am »
Lamborghini li e Peugeot li e :D

Peugeot dizajnerski se mnoogu dobri poslednive godini.
Bojava bi me naterala da go kupam ova iako e crossover.

Btw. Novata 308ca vo zelena boja izgleda impresivno vo zivo.
« Последно менување: Јуни 22, 2022, 09:45:36 am DENDE-LANCERED »
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18587 на: Јуни 22, 2022, 10:46:16 am »
Лепота Аллроад од пежо. Браво.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8198
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18588 на: Јуни 22, 2022, 12:23:01 pm »
Ova e pod koza e C4ka ili?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18589 на: Јуни 22, 2022, 12:26:33 pm »
308-ца. Интересно, C4 е поставен на EMP1 платформата, и технички дели гени со 208, 2008, Mokka и Corsa. 308 и 408 се на EMP2.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6271
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18591 на: Јуни 22, 2022, 12:46:11 pm »
Нека се мењаат задници со BMW.
Таман ќе имаме еден убав BMW и еден убав Predator...
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6377
 • хаУс мајстор
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18593 на: Јуни 27, 2022, 12:46:01 pm »
Што е фората со 19" напред и 20" тркала назад кај М3 караванот?

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19641
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18594 на: Јуни 27, 2022, 12:50:06 pm »
Што е фората со 19" напред и 20" тркала назад кај М3 караванот?

Поширока гума да може да се стави позади, напред да се задржи управување. Не е нова ствар ова, на многу спортски коли се ставаат различни димензии фелги.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18595 на: Јули 06, 2022, 12:38:33 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18597 на: Јули 13, 2022, 14:51:19 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18599 на: Јули 15, 2022, 09:12:00 am »
Па, па, па, па, па, па, па дизајн вадење.