Автор Тема: Кои и колку возила сте управувале?  (Прочитано 79591 пати)

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 292
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #420 на: 28 Декември 2020, 11:32:19 am »
Mazda 626 - уште ја возам
Mercedes w202
Lada Riva

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4088
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #421 на: 31 Мај 2023, 15:42:04 pm »
Да додадам во листа на возени возила VW Taigo 1.0 TSI 110 PS. Ми го дадоа како заменско возило од сервис. Мислам дека е колку поло, само подигнато нормално, глупо изгледа некако. Пластиката внатре ефтина, седиштата убави, поубаво ме држат од колку во мојот Sportsvan. Има дигитална шалт табла, ама командите некои се дигитални, некои се различни од голфот 7.5, треба навикнување. Помал е секако од Sportsvan-от, и не му ја разбирам баш логиката кога веќе имаат T-Rok и T-Cross. Не би го купил :)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4309
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #422 на: 31 Мај 2023, 16:06:54 pm »
На мои 19 години
Застава 750
Застава 850
Фиат 500 1.2
Мерцедес W169 A150 95
Опел Антара 2.0 CDTI 150 4х4 + ремап
Фолксваген Поло 1.4 75
Опел Астра Г 1.4 90
Опел Астра Г 1.6 101
Заборавив да напишам и VW Jetta Mk6 1.6 TDI Bluemotion 105
« Последно менување: 31 Мај 2023, 23:25:51 pm nestor04 »

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #423 на: 31 Мај 2023, 16:27:12 pm »
Fiat 126p
Yugo Koral 55 1.1
Yugo Koral 55 2.0 мотор, не препорачувам :D
Zastava 101 Confort 1.1
Zastava 101 Special 1.3
Zastava 101 '72 1.1
Peugeot 106 Rallye 1.6
Suzuki Wagon
Fiat Cinquecento Sporting 1.1
Alfa Romeo 155 Q4 2.0 BiTurbo
Chevrolet Aveo 1.2
Seat Toledo 1.9TD
Lada 2107 1.6
Audi 80 1.6TD
VW Bora 1.9TDI
VW Passat B7 2.0TDI
Ford Mondeo 2.0TDCI
VW Touran 2.0TDI
Peugeot 206 1.4
Nissan X-Trail 1.6dci
Mercedes Benz C 63 AMG Wagon
Ferrari 458 Italia
Mercedes Benz GLC 350d
Golf IV 1.9TDI
Yugo Cabrio 1.3
Golf V 1.9TDIДа надополнам листа:

Toyota CHR Hybrid 1.8 1st Gen
Renault Clio MK3 FL 1.5dci
VW Polo 1.2 TDI
BMW G30 M5 Competition
BMW G30 M540d Touring
Skoda Octavia Combi '21 2.0TDI 4x4

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6947
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #424 на: 31 Мај 2023, 16:28:53 pm »
Fiat 126p
Yugo Koral 55 1.1
Yugo Koral 55 2.0 мотор, не препорачувам :D
Zastava 101 Confort 1.1
Zastava 101 Special 1.3
Zastava 101 '72 1.1
Peugeot 106 Rallye 1.6
Suzuki Wagon
Fiat Cinquecento Sporting 1.1
Alfa Romeo 155 Q4 2.0 BiTurbo
Chevrolet Aveo 1.2
Seat Toledo 1.9TD
Lada 2107 1.6
Audi 80 1.6TD
VW Bora 1.9TDI
VW Passat B7 2.0TDI
Ford Mondeo 2.0TDCI
VW Touran 2.0TDI
Peugeot 206 1.4
Nissan X-Trail 1.6dci
Mercedes Benz C 63 AMG Wagon
Ferrari 458 Italia
Mercedes Benz GLC 350d
Golf IV 1.9TDI
Yugo Cabrio 1.3
Golf V 1.9TDIДа надополнам листа:

Toyota CHR Hybrid 1.8 1st Gen
Renault Clio MK3 FL 1.5dci
VW Polo 1.2 TDI
BMW G30 M5 Competition
BMW G30 M540d Touring
Skoda Octavia Combi '21 2.0TDI 4x4

И каков е впечатокот од Шкодата, ова другово мање-више исто, конфекција.

Чисто споредбата ме интересира со М5, двете се 4х4, само Шкодава караван, ем дизел, попрактична ми е некако.

Отсутен Кољо

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 183
  • MVP Ring
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #425 на: 31 Мај 2023, 17:07:39 pm »
Многу скромна е мојата листа:

- Матиз (автошкола)
- Шкода Фелиција 1.9Д
- Југо 45 (прва кола)
- Шкода Фаворит 1.3 (втора кола)
- Опел Корса Ц (службена)
- Форд Фокус 1.8 ТДЦИ
- Шкода Фабија 1.0 (службена)
- Сиеченто (службено)
- Нисан Кашкаи 1.5 ДЦИ
- Поло 1.4 ТДИ
- Гранде Пунто 1.2 (трета кола)

Sent from my LM-V450 using Tapatalk


Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #426 на: 31 Мај 2023, 18:40:03 pm »
Fiat 126p
Yugo Koral 55 1.1
Yugo Koral 55 2.0 мотор, не препорачувам :D
Zastava 101 Confort 1.1
Zastava 101 Special 1.3
Zastava 101 '72 1.1
Peugeot 106 Rallye 1.6
Suzuki Wagon
Fiat Cinquecento Sporting 1.1
Alfa Romeo 155 Q4 2.0 BiTurbo
Chevrolet Aveo 1.2
Seat Toledo 1.9TD
Lada 2107 1.6
Audi 80 1.6TD
VW Bora 1.9TDI
VW Passat B7 2.0TDI
Ford Mondeo 2.0TDCI
VW Touran 2.0TDI
Peugeot 206 1.4
Nissan X-Trail 1.6dci
Mercedes Benz C 63 AMG Wagon
Ferrari 458 Italia
Mercedes Benz GLC 350d
Golf IV 1.9TDI
Yugo Cabrio 1.3
Golf V 1.9TDIДа надополнам листа:

Toyota CHR Hybrid 1.8 1st Gen
Renault Clio MK3 FL 1.5dci
VW Polo 1.2 TDI
BMW G30 M5 Competition
BMW G30 M540d Touring
Skoda Octavia Combi '21 2.0TDI 4x4

И каков е впечатокот од Шкодата, ова другово мање-више исто, конфекција.

Чисто споредбата ме интересира со М5, двете се 4х4, само Шкодава караван, ем дизел, попрактична ми е некако.


Само едно ќе кажам, го*на да јаде М5 за Шкодилакот 🤣
Шала на страна, нема поента да се споредува, ама М5 не е за секој ден, напорно е возилото за дејли, алал да му е на пријателот како го возеше секој ден.
А Шкода сакам и јас комби, ама нема...инаку е солидно склопено возило, и со највисоко ниво на опрема е бомбона, поготово со 200кс, повлекува за мерак, ми направи кејф ептен.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #427 на: 31 Мај 2023, 21:12:55 pm »
540д почнува да ми ја мати главата,а можи и 540и.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #428 на: 01 Јуни 2023, 09:24:52 am »
Само едно ќе кажам, го*на да јаде М5 за Шкодилакот 🤣
Шала на страна, нема поента да се споредува, ама М5 не е за секој ден, напорно е возилото за дејли, алал да му е на пријателот како го возеше секој ден.
А Шкода сакам и јас комби, ама нема...инаку е солидно склопено возило, и со највисоко ниво на опрема е бомбона, поготово со 200кс, повлекува за мерак, ми направи кејф ептен.

Викам јас репер стана Шкодата.

Него, јас радо би ја сменал со 540d за дејли ;D ;D

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #429 на: 01 Јуни 2023, 11:02:06 am »
Види 540d е веќе друга приказна за секојдневна експлоатација, не дека нема со М5 да се преживее нели, ама се зависи од намената :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #430 на: 01 Јуни 2023, 11:18:47 am »
За мене одличен daily. И така ќе се вози 5000km годишно :D hahahaha

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #431 на: 01 Јуни 2023, 17:17:45 pm »
Alfa Romeo 33 1.3 VL (1991)
Alfa Romeo 33 1.4 i (1992)
Alfa Romeo 156 1.9 jtd (1998)
Alfa Romeo 156 facelift 2.4 jtd (2002)
Audi A2 1.4 tdi (2005)
Audi A3 1.9 tdi (2000)
Audi A3 2.0 tdi (2008)
Audi 80 1.9 tdi (1994)
Audi A4 1.9 tdi (1996)
Audi A4 1.8 Turbo (2006)
Audi A4 2.0 tdi (2009)
Audi A4 2.0 tfsi (2008)
Audi A6 1.9 tdi (1998)
Audi A6 3.0 tdi (2005)
Audi A6 2.7 tdi (2006)
BMW 118 d (2006)
BMW 120 d (2007)
BMW 315 (1980)
BMW 315 (1985)
BMW 316i (1996)
BMW 318d (1996)
BMW 320d (2000)
BMW 320i (2006)
BMW 525i (1997)
BMW 325i (2003)
BMW 530d (2005)
BMW 520i (2005)
Citroen Xsara 1.9 td (1998)
Citroen Xsara 1.4i (2003)
Citroen Xsara 1.6i (1999)
Citroen C1 1.0 (2008)
Citroen C4 1.6 hdi (2005)
Citroen C5 2.0 hdi (2009)
Citroen C3 1.4 hdi (2004)
Chevrolet Spark 0.8 (2004)
Daihatsu Sirion 1.0 (2006)
Daewoo Racer 1.5 (1995)
Fiat Punto 1.9 jtd (2003)
Fiat Punto 1.1 (1996)
Fiat Punto Evo 1.2 (2018)
Fiat Coupe 2.0 (1995)
Fiat Qubo 1.4 (2010)
Fiat Stilo 1.2 (2004)
Fiat Bravo 2.0 HGT (1998)
Fiat Bravo 1.9 jtd (2008)
Fiat Tipo 1.6 (1997)
Fiat Uno 1.0 (1995)
Ford Ka 1.3 (2000)
Ford Escort 1.6 (1994)
Ford Escort 1.8 Caravan (1995)
Ford Focus 1.8 tddi (2002)
Ford Focus 1.6 tdci (2007)
Ford Focus C Max 1.6 tdci (2007)
Ford Focus 1.5 tdci Caravan (2016)
Ford Fiesta 1.1 (1995)
Ford Fiesta 1.4 tdci (2006)
Ford Fiesta 1.2 (2012)
Hyundai Accent 1.5 (2002)
Hyundai Tucson 2.0 crdi (2006)
Hyundai Tucson 2.0 crdi (2019)
Kia Sportage 2.0 crdi (2008)
Kia Rio 1.5 (2012)
Kia Pride 1.3 (2000)
Lada 110 1.5 (2002)
Lancia Y 1.2 (2013)
Lancia Lybra 1.9 JTD (2000)
Land Rover Freelander 2.0d (2006)
Mazda 323 Fantom 1.5 (1998)
Mazda CX9 2.4 (2016)
Mazda CX5 1.5 (2013)
Mercedes 190E 1.8 (1988)
Mercedes 190d 2.0 (1985)
Mercedes 124 2.0d (1988)
Mercedes C200d (1996)
Mercedes C220d (1997)
Mercedes C220cdi (1998)
Mercedes C220cdi (2003)
Mercedes C220cdi (2008)
Mercedes C220cdi Coupe (2003)
Mercedes E220cdi (1997)
Mercedes E220cdi facelift (1999)
Mercedes E220cdi (2012)
Mercedes E250td Caravan (1997)
Mercedes A140 (1998)
Mercedes S350 (2023)
Mercedes ML 270cdi (2003)
Mercedes ML 320cdi (2008)
Mercedes ML 280cdi (2009)
Mini Cooper 1.6 (2004)
Mitsubishi Lancer 1.5 (2008)
Mitsubishi Galant 2.0 (1992)
Nissan Almera Tino 1.8 (2002)
Nissan Navara 2.5 dci (2020)
Opel Corsa 1.4 (2000)
Opel Corsa 1.0 (2002)
Opel Astra 1.7 td (2002)
Opel Vectra 1.7d (1991)
Opel Vectra 1.6 (1996)
Opel Vectra 2.0 td (2000)
Opel Corsa 1.2 (2013)
Opel Tigra 1.4 (1996)
Opel Zafira 2.0 d (2000)
Opel Astra Sedan 1.4 Turbo (2020)
Opel Agila 1.2 (2006)
Peugeot 106 1.0 (1996)
Peugeot 107 1.0 (2008)
Peugeot 206 1.9d (2002)
Peugeot 206 CC 2.0 (2004)
Peugeot 206 Caravan 1.4 hdi (2006)
Peugeot 206 sedan 1.4 (2008)
Peugeot 206 1.1 (2001)
Peugeot 307 1.6 hdi (2003)
Peugeot 306 1.8 Cabrio (1996)
Renault Twingo 1.2 (1996)
Renault 4 (1972)
Renault 4 (1978)
Renault 18 1.4 (1984)
Renault Clio 1.9 dti (1999)
Renault Megane Coupe 1.9 dti (2000)
Renault Megane Sedan 1.9 dti (1998)
Renault Megane 1.9 dti (2000)
Renault Megane 1.5 dci (2003)
Renault Megane Caravan 1.5 dci (2003)
Rover 420 sdi (1999)
Seat Ibiza 1.9 tdi (2002)
Seal Altea XL 1.9 tdi (2008)
Skoda Fabia 1.2 (2010)
Skoda Octavia 1.6 tdi (2016)
Skoda Felicia 1.3 (2000)
Skoda Octavia Caravan 1.9 tdi (2008)
Skoda Yeti 2.0 tdi (2012)
SsangYong Actyon 2.0 d (2008)
Suzuki Alto 1.0 (2013)
Suzuki Swift 1.3 (1994)
Suzuki Grand Vitara 1.9 ddis (2008)
Suzuki Celerio 1.0 (2016)
Toyota Corolla 1.4 (2005)
Toyota Corolla 1.4 d4d (2008)
Toyota Corolla 1.4 d4d (2017)
Toyota Avensis 2.0 d4d (2009)
Toyota Avensis 2.2 d4d (2006)
Toyota Celica 1.6 sti (1991)
Volkswagen Golf 1.6 16V (1997)
Volkswagen Polo 1.4 tdi (2008)
Volkswagen Golf 1.9 td (1994)
Volkswagen Golf 1.9 tdi (1998)
Volkswagen Golf 1.9 tdi (2000)
Volkswagen Golf 1.9 tdi (2005)
Volkswagen Golf 2.0 tdi (2007)
Volkswagen Golf Cabrio 1.9 tdi (2000)
Volkswagen Eos 2.0 tdi (2008)
Volkswagen Golf 1.6 (1999)
Volkswagen Passat 2.0 tdi (2013)
Volkswagen Passat Alltrack 2.0 tdi (2013)
Volkswagen Tiguan 2.0 tsi (2011)
Volkswagen Touran 1.9 tdi (2005)
Volkswagen Tiguan 2.0 tdi (2019)
Yugo Koral 45
Yugo Koral 55
Yugo Skala 65
Yugo Tempo 1.1
Zastava 750

Отприлика треба да се овие, последно беше актуелната С Класа, шо да се каже, фантазија. 😁😁😁

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 581
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #432 на: 01 Јуни 2023, 19:17:05 pm »
Застава 101 (1986)
Фиат Стило 1.9 јтд (2003)
Опел Астра Г 1.6 бензин (2002)
Форд Мондео 1.5 тдци (2016)

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #433 на: 20 Јуни 2023, 17:17:35 pm »
1.Fiat uno 1.1(98)
2.Fiat cinquecento 0.9 атмосферец(96)
3.Peugeot 206 1.1(98)
4.Peugept 206 1.9d(2000)
5.Peugeot partner 1.9d(98)
6. Citroen Berlingo 2.0 HDI(2002)
7.Renault Kango 1.5dci(2010)
8.Renault Megane 1.5 dci 106ks(2006)
9.Renault Megane 1.6 16v 113ks(2003)
8.Renault Scienic 2.0 (2008)
9.Peugeot 307 1.6hdi(2005)
10.Kia ceed 1.4 100ks(2014)
11.Toyota corrola 1.4 d4d(2017)
12.VW Transporter T5  1.9 tdi (2016)
13.Kia Optima 1.7 (2014)
14. toyota rav4 (2022)
15. VW UP 1.0 (2009)

Дво точкаши
1.Tomos Targa
2.Honda Pal
3.Tomos APN
4.Peugeot speedfight 2
5.Sym Joymax 125cc
6.Honda Africa
7.Suzuki V-Strom 650
8.Honda Translap
9.kawasaki versus
10.Peda tek 250

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1047
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #434 на: 26 Февруари 2024, 22:49:49 pm »
трактор 533 (енглез модел 64 год) се имам учено
1лaда нива стар тип 16ка
2лада нива 1,7
3уаз
4цитроен ц3
5голф4
6голф5
7циторен3
8пежо
9голф6
10џимни 3 генерација
11аудиа5
12Џимни 4 генерација