Автор Тема: Кои и колку возила сте управувале?  (Прочитано 79592 пати)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #405 на: 15 Октомври 2020, 20:19:22 pm »
Пеглица не си возел....
Имам свртено едно кругче :)
Ако ги ставам сите коли што сум свртел кругче ќе треба да го дуплирам списокот ;D

Да напоменам дека бев воодушевен од Самара, тивка и удобна вожња со интересен економетар на шалтабла. Дотогаш имав возено Тристач, 101, Кадет Д, и Симката од татко ми.
Во план ми беше да купам како прва кола Самара со 5 брзини или Кадет Д ама останав краток за некои 1000/1500 Марки и морав да се задоволам со Југич.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #406 на: 15 Октомври 2020, 20:41:49 pm »

Во план ми беше да купам како прва кола Самара со 5 брзини или Кадет Д ама останав краток за некои 1000/1500 Марки и морав да се задоволам со Југич.

Ух, аутиште беше Самарата, душата ѝ ја извадив на нашата фамилијарна ;D 1500-ка 73кс, 5 бЕрзини.. Некогаш и 6, пошто често уместо у прва у рикверц убацуеш ;D Порше у душа браат!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #407 на: 15 Октомври 2020, 21:59:16 pm »
Fiat 126p
Yugo Koral 55 1.1
Yugo Koral 55 2.0 мотор, не препорачувам :D
Zastava 101 Confort 1.1
Zastava 101 Special 1.3
Zastava 101 '72 1.1
Peugeot 106 Rallye 1.6
Suzuki Wagon
Fiat Cinquecento Sporting 1.1
Alfa Romeo 155 Q4 2.0 BiTurbo
Chevrolet Aveo 1.2
Seat Toledo 1.9TD
Lada 2107 1.6
Audi 80 1.6TD
VW Bora 1.9TDI
VW Passat B7 2.0TDI
Ford Mondeo 2.0TDCI
VW Touran 2.0TDI
Peugeot 206 1.4
Nissan X-Trail 1.6dci
Mercedes Benz C 63 AMG Wagon
Ferrari 458 Italia
Mercedes Benz GLC 350d
Golf IV 1.9TDI
Yugo Cabrio 1.3
Golf V 1.9TDI


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #408 на: 15 Октомври 2020, 22:19:44 pm »
Golf IV 1.9TDI

Самото име кажува квалитет.
Другите - небитни.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #409 на: 15 Октомври 2020, 22:24:46 pm »
Alfa Romeo 155 Q4 2.0 BiTurbo

Која е оваа и како станала BiTurbo? И кај е сега? :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #410 на: 15 Октомври 2020, 22:26:40 pm »
Alfa Romeo 155 Q4 2.0 BiTurbo

Која е оваа и како станала BiTurbo? И кај е сега? :)
Вујко ми ја домкна од Италија таква, 5-6 месеци ја имаше и ја продаде во Србија мислам, само знам дека колата беше страшна и имаше хендлинг упм.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1349
 • Велешанче
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #411 на: 15 Октомври 2020, 23:31:41 pm »
1. Zastava 101
2. Zastava 750
3. Zastava 750 со 1.1 fiat punto мотор
4. Yugo 45
5. Yugo 55
6. Yugo 60
7. Fiat Punto mk1 1.2
8. Fiat Punto mk2 1.9JTD
9. Fiat Grande Punto 1.3mJet
10. Fiat Tempra 1.6
11. Fiat Doblo 1.4
12. Fiat Cinqecento
13. Fiat Seicento
14. Opel Kadett C
15. Opel Kadett D 1.3
16. Opel Kadett E 1.3
17. Opel Corsa B 1.4i
18. Opel Corsa C 1.7DTI
19. Opel Corsa D 1.3 CDTI
20. Opel Corsa E 1.4 16V
21. Opel Astra F 1.6
22. Opel Astra G (1.7DTI & 1.4i)
23. Opel Astra H 1.7CDTi
24. Opel Astra J 1.6
25. Opel Insignia 2.0CDTI
26. Opel Ascona C 1.3
27. Toyota Corolla AE86
28. Toyota Yaris
29. Seat Ibiza 6k2 1.9SDI
30. Seat Leon mk2 1.6TDI & 1.9TDI
31. Daewoo Matiz 0.8
32. Daewoo Tico 0.8
33. Chevrolet Spark 0.8
34. Chevrolet Cruze 2.0VCDI
35. Honda Civic EG 1.5
36. Honda Civic EK 1.5 VTEC
37. Honda Logo 1.3
38. Honda CR-V
39. Dacia Logan 1.5 Dci & 1.4MPI
40. Dacia Lodgy 1.5 Dci
41. Renault Traffic 1.5 Dci
42. Renault Scenic I 1.6
43. Renault 5
44. VW Transporter T4 2.4D
45. VW Passat B5 1.9TDI
46. VW Passat B6 1.9TDI
47. VW Passat B7 2.0TDI
48. VW Polo 6R 1.4TDI
49. VW Sharan 1.9TDI
50. VW Vento 1.9TDI
51. VW Golf mk4 1.9TDI
52. VW Golf mk5 2.0TDI
53. VW Golf mk6 2.0TDI
54. VW Beetle 1200
55. Citroen C3 XTR 1.4HDI
56. Citroen C4 1.4i
57. Citroen Saxo 1.5D
58. Citroen Xantia 1.8i
59. Peugeot 307 1.6HDI
60. Peugeot 206 1.1i
61. Volvo XC90 T6
62. Mini Morris Classic
63. Suzuki Swift 2017 1.2 Hybrid
64. Ford Fiesta mk6 1.3i
65. Ford Fusion 1.4TDCI
66. Lada Niva
67. Lada Riva
68. BMW E60
69. Kia Picanto
« Последно менување: 16 Октомври 2020, 00:09:15 am МулевР »
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #412 на: 15 Октомври 2020, 23:34:15 pm »


Без серво..

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #413 на: 15 Октомври 2020, 23:52:56 pm »
СТОП ЗА СЕРВИСЕРИ!

СТОП ЗА 69 исто! :D
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #414 на: 16 Октомври 2020, 00:44:54 am »
Колку незнам ама имам воз управувано

Присутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2161
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #415 на: 18 Октомври 2020, 17:32:56 pm »
1. Застава 101 (италијански, искрено заборавив што значеше тоа, највероатно произведен во Италија)
2. Застава 750 (Фиќо)
3. Југо Корал 60 (со 1.1 мотор)
4. Голф 5 1,6 бензин
5. Фиат Гранде Пунто 1,3 мјет
6. Рено Сеник 1,5 дци

Едит: Возев привремено (не беше моја колата, туку на роднина) едно 2-3 месеца Голф 3 1,4 бензин
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11709
 • Архитект
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #416 на: 19 Октомври 2020, 09:47:41 am »
Колку незнам ама имам воз управувано

Раскажи тогаш поршето кога го имаше.
Кабриолет.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #417 на: 19 Октомври 2020, 09:48:42 am »
Колку незнам ама имам воз управувано

Раскажи тогаш поршето кога го имаше.
Кабриолет.
Не беше мое, рента кар беше земено....

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2713
 • Шалабајзер
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #418 на: 19 Октомври 2020, 23:41:32 pm »
Колку незнам ама имам воз управувано

Раскажи тогаш поршето кога го имаше.
Кабриолет.
Не беше мое, рента кар беше земено....
Де раскажи и за кога одеше за Дојчланд коа ти се скрши тоа копчето на ручната на пасатот


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #419 на: 19 Октомври 2020, 23:42:53 pm »
Не го скршив јас копчето.
Колку незнам ама имам воз управувано

Раскажи тогаш поршето кога го имаше.
Кабриолет.
Не беше мое, рента кар беше земено....
Де раскажи и за кога одеше за Дојчланд коа ти се скрши тоа копчето на ручната на пасатот


Sent from my iPhone XS using Tapatalk