Автор Тема: Кои и колку возила сте управувале?  (Прочитано 79586 пати)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Кои и колку возила сте управувале?
« на: 16 Март 2011, 16:17:54 pm »
Се е јасно, само сметам коли ќе напишете не еден круг што сте ги свртеле, најмалце 10 километри.

1.Фичо :D
2.југо
3.101
4.128
5.тико
6.шкода
7.пежо 206
8.опел омега
9.рено меган - од постарите
10.цитроен берлинго
11.фиат брава- и бензин и дизел
12.сеат кордоба
13.форд мондео
14.форд фиеста
15.форд фокус
16.алфа 155 2.0
17.алфа 156 1.8, 2.0
18.алфа 164
19.алфа 166
20.опел корса
21.фиат мареа
22.шевролет спарк
23.ауди А4 1.9 тди

Има бар уште волку ама како ќе ми текнува така ќе допунувам.

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #1 на: 16 Март 2011, 16:27:16 pm »
Фичо
Југо
Чинквеченто
Стило
Поло
Голф 3
Голф 4
Тико
Мерцедес slk (еден крук али морав да го пишам)
Алфа 156
Лада рива
Спарк
Хундаи ix35
Фиат Уно

Не ми текнуе други.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #2 на: 16 Март 2011, 16:52:21 pm »
1. опел Кадет 67-ма
2. Буба
3. Југо
4. Пежо 205 , 205 ГТИ 1.6, 206, 207
5. Тико
6. Лада Рива
7. Лада 110
8. Вектра 1998 1,6
9. Ксара 1,9 ХДИ
10. Мерцедес S350 2005 (Скопје - Милано - Скопје; Берлин - Скопје таму е купено + Скопје Св Николе секој ден)
11. Mercedes R350 2008 (Берлин - Скопје таму е купено)
12. Рено Лагуна 2,0
13. Комбе Пиаџо
14. Пежо Партнер
15. Фиат Добло
16. Рено 9 Бродвеј
17. Сузуки Свифт седан
18. Рено Клио 1,1 (Скопје - Келн - Скопје)
19. Опел Аскона 2,0 аутоматик на плин 1982
20. Нексиа со мотор од Вектра 1,6 мислам дека беше (Еднаш Скопје-Маврово-Скопје)
21. Хундаи и10
22. Имам седнато во Ламборџини Каунтач во Варна во Бугарија
23. Опел Омега 3,0 v6 (Солун - Скопје)
24. Форд Мондео 2005-та мислам беше (Скопје - Белград - Скопје)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #3 на: 16 Март 2011, 17:34:45 pm »
1. Suzuki Splash 1.4
2. Suzuki SX4 1.6
3. Mercedes GLK 280 CDI
4. Opel Insignia 2.0 Turbo
5. Kia Ceed Facelift
6. Skoda Yeti 2.0 TDI CR
7. VW Polo 1.2
8. Honda Insight
9. Chevrolet Cruze
11. Lancia Delta
12. 2010 Opel Astra 1.6
13. 2007 Opel Astra 1.6
14. Suzuki Alto
15. Kia Soul
16. Mercedes CLS 280
17. BMW X5
18. BMW 320D
19. Toyota IQ
20. 2009 Audi A4
21. 2009 Passat TSI
22. Seat Leon Cupra MK2
23. 2008 Ford Focus
24. Subaru Impreza 1.5
25. Subaru Impreza 2.0
26. Subaru Forester
27. Calibra 2.0
28. Fiat Siecento Sporting
29. Toyota Corolla 1.4 D4-D
30. 2009 Mazda 3 1.6
31. 2008 Ford Fiesta ST
32. 2010 Audi A5 Sportback TDI 170
33. 2010 Mercedes C250 CDI
34. 2010 Mitsubishi ASX 1.8TD
35. 2010 Fiat Punto Evo
36. 2010 Daihatsu Terios 1.5
37. Kia Sorento 2.2 CRDi
38. Lancia Delta 1.4 TJ150
39. Hyundai ix35 2.0 TD 185
40. Honda CR-V 2.0 150
41. Honda Jazz
42. Audi A1 1.2 TSI
43. Audi Q5 2.0 TDI
44. Skoda Superb 1.8 TFSI 160
45. Nissan 370Z
46. Honda Civic 2010 5dr 1.8 140
47. 2010 Seat Ibiza 1.4
48. 2010 Honda Accord 2.0 156
49. 2011 Seat Ibiza Bocanegra

Фалат уште неколку коли тука, али ме мрзи више да мислам..

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #4 на: 16 Март 2011, 17:41:38 pm »
Многу... многу многу многу, у широк дијапазон и на зафатнина, и на снага, и на цена... Кеве ми, ме мрзи да ги пишувам, и пошто гарант некој ке мисли дека се цепам, не ми е ни на крај памет да треба да се правдам тука пред било кого, па само ке кажам, многу :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #5 на: 16 Март 2011, 17:44:34 pm »
Alfa 33
Alfa 145
Alfa 146
Alfa 155
Alfa 147
Alfa 156
Alfa 166
Alfa GTVОтсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #6 на: 16 Март 2011, 17:55:44 pm »
Alfa 33
Alfa 145
Alfa 146
Alfa 155
Alfa 147
Alfa 156
Alfa 166
Alfa GTVCuore лаже !!!!!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #7 на: 16 Март 2011, 18:36:58 pm »
Alfa 33
Alfa 145
Alfa 146
Alfa 155
Alfa 147
Alfa 156
Alfa 166
Alfa GTV

Cuore лаже !!!!!

Знам :) Кај ја најде GTV?

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #8 на: 16 Март 2011, 19:11:01 pm »
Јас искрено да не биде дека се фалам... ама вака, значи порано во штаб немаше кола што ја немавме, возев и хонорано странци за Авис, работев во ЕАР, па сеа во мвр исто така еден куп коли... ако почнам да набројувам крај му нема.... ке спомнам нешто несекојдневно...

Хамер
Хермелин
VW kombe od 1969 godina
opel vivaro
viljuskar :)
Bmw 3 alpina
Bmw x5 blindo
Bmw 5 blindo
S500 blindo

Ako mi tekne uste nesto, ke go dopisam :)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #9 на: 16 Март 2011, 19:26:04 pm »
Alfa 33
Alfa 145
Alfa 146
Alfa 155
Alfa 147
Alfa 156
Alfa 166
Alfa GTVCuore лаже !!!!!

Alfa 33, prv komsija imase Alfa 33 1.7i, zaedno studiravme sega e ambasador vo Rim.

Alfa 145 i 146 pred da ja kupam mojata gi testirav, 145 kata Kicevska dojde deckoto od Kicevo 1.4 Boxer, bev spremen da ja kupam komsijata mehanicar mi izbaksuzira

Alfa 146 imase promocija na redizajniranata 146 ka pred Aleksandar palas, togas bev zaedno so brat mi i segasniot ambasador vo Vatikan.

Alfa 155 iam

Alfa 156 2.0 T.S pred 3-4 godini testirav edna od oglas

Alfa 166, tri komada od pred Fon testirani od koj dve 2.5 V6 i edna 2.0 TS

GTV 2.0 Turbo idese do pred nekoe vreme na Pazar 3, cekav deckoto da se vrati od Grcka da ja zirnam.

Dve 147 jtd. 115 ks i 140 ks, avto plac posle ohis.
Zasto bi lazel. ;D ;D ;D ;D ;D

Inace imam vozeno i Octavia, Golf, Megane, AX, Lada, Fico, 101, Yugo, Korando, Pasat, Cordoba, Felicia i.t.n Ne gi spomnav bidejki koga ke sednes u Alfa svakas deka nisto ne si vozel.
« Последно менување: 16 Март 2011, 19:27:51 pm Cuore Sportivo »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #10 на: 16 Март 2011, 20:34:34 pm »
Аиии Куоре лол! Ја уништи темава сега. Значи Зеро Сигнал да се извини на сите посто му го читавме долгиот список а?

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #11 на: 16 Март 2011, 20:37:03 pm »
Oд кај знаеш може зеро на работи на царински терминал, како тестер на аута :) :) :)

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #12 на: 16 Март 2011, 20:44:02 pm »
Zasto bi lazel. ;D ;D ;D ;D ;D

Inace imam vozeno i Octavia, Golf, Megane, AX, Lada, Fico, 101, Yugo, Korando, Pasat, Cordoba, Felicia i.t.n Ne gi spomnav bidejki koga ke sednes u Alfa svakas deka nisto ne si vozel.

Не сакав да кажам дека ги немаш возено набројаните туку дека имаш возено и други освен алфи.........Инаку од алфа имам возено само 164 2.5Тд
а од другите
фокус мк2 1.4
фокус мк1 1.6
мондео 1.8тд
Ибица 1.2
цитроен ZX 1.8
лагуна 2.0i
мазда 323 1.3
207 хди1.4
206 1.4 седан од тие ружните
југо 45, 55
вектра 1.7 обичен дизел
.........

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #13 на: 16 Март 2011, 20:48:04 pm »
206 1.4 седан од тие ружните
Аии стварно тие 206-ките седан колку се грди неверојатна работа...

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Кои и колку возила сте управувале?
« Одговори #14 на: 16 Март 2011, 22:03:19 pm »
Аииии гродосија се, како ретардирана патка се....