Автор Тема: Велосипед  (Прочитано 844161 пати)

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 611
Одг: Велосипед
« Одговори #7275 на: 11 Мај 2024, 20:27:44 pm »
Една бајк тура колку за загревање!


Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Одг: Велосипед
« Одговори #7276 на: 11 Мај 2024, 20:34:17 pm »
Во Интерспорт продаваат некои Накамура точаци. Ок се? Или има подобри опции за 20тина илјади денари
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2049
Одг: Велосипед
« Одговори #7277 на: 11 Мај 2024, 22:13:34 pm »
Не се лоши. Види за тие пари ако најдиш некој кросс, не бугарскиот cross.
https://velosiped.mk/brend/kross/

Присутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3536
Одг: Велосипед
« Одговори #7278 на: 15 Мај 2024, 22:20:39 pm »
Некој по искусен за проценка за точаковSent from my SM-A546B using Tapatalk

« Последно менување: 16 Мај 2024, 07:46:20 am zeroSignal »
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2049
Одг: Велосипед
« Одговори #7279 на: 15 Мај 2024, 22:23:26 pm »
0 денари. Каде со овај мутант...
Пиши намена и буџет ќе се најди нешто.

Присутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3536
Одг: Велосипед
« Одговори #7280 на: 15 Мај 2024, 22:40:04 pm »
100€ затоа прашав

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2049
Одг: Велосипед
« Одговори #7281 на: 15 Мај 2024, 22:43:10 pm »
Ок 0 евра тогаш :)
Одприлеп е оглсот? Од близнакот?
Ако да има избор солиден тој на "увезени"

Присутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3536
Одг: Велосипед
« Одговори #7282 на: 15 Мај 2024, 22:44:37 pm »
Не не пријател ми го понуди, вика дај 100€ носи го

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен dgx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 71
Одг: Велосипед
« Одговори #7283 на: 28 Мај 2024, 21:39:52 pm »
Дечки дали некој купил цел велосипед преку Bike24? Гледам дека испорачуваат до МК па ме интересира давачки и тн.

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 611
Одг: Велосипед
« Одговори #7284 на: 28 Мај 2024, 23:48:55 pm »
 @dgx  За да не се зафркаваш со царини, даноци, дхели или федекси, обрати се кај дечкиве https://www.facebook.com/velOteka1

Прават нарачки и достава од Германија за Македонија.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6120
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Велосипед
« Одговори #7285 на: 29 Мај 2024, 07:33:59 am »
(Точакот (без ДДВ германско) + поштарина + 10% царина) + 18%ДДВ = дома.

Отсутен dgx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 71
Одг: Велосипед
« Одговори #7286 на: 29 Мај 2024, 22:54:22 pm »
Фала ви дечки. Велотека изгледа како солидна опција. Има некој порачувано преку нив и дали се доверливи?

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 611
Одг: Велосипед
« Одговори #7287 на: 30 Мај 2024, 01:25:54 am »
Слободно порачувај преку Велотека, ако ти одговара износот кој ќе ти го кажат колку изнесува за достава.

До сега немам слушнато некој да се жали од нив, а и јас имам нарачано некои ситници преку нив, и се пристигна како што треба.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
Одг: Велосипед
« Одговори #7288 на: 31 Мај 2024, 10:11:18 am »
некој да носит на старо бицикли или да знае да шитка некој роад бике.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Велосипед
« Одговори #7289 на: 31 Мај 2024, 14:27:23 pm »
Каде можам да најдам сајли за bmx за кочници? Не ги знам точно димензиите, гледав на едно место ама беа соленки, 1000ка парче. За брат ми е, па не сакам да му ставам обични сајли, сака да се вртат слободно рачките. Прашав тука кај двајца сервисери, не можеле да се најдат сајли, за монтажа ќе пробам сам, ми фаќа око.