Автор Тема: Велосипед  (Прочитано 836299 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Велосипед
« Одговори #15 на: 15 Март 2011, 23:10:23 pm »
LOOOOOOOOOOOOOL :D :D :D :D :D

Арапскиов свет стварно имал проблеми!!! :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: Велосипед
« Одговори #16 на: 16 Март 2011, 08:15:52 am »
Ја сум голем љубител на велосипедите...Чекам само да се подстопли и да си го јавнам магаренцето. :)
Инаку велосипедот не ми е со диск сопирачки, во моментот кога го купуваф немаше. но затоа има неколку аксесоари, модификации и слично :)

Инаку станува збор за GT Transeo 4.0, Hybrid,  со големина на тркала 28". Инаку ова е градски велосипед City Bike + се декларира и за велосипед кој може да се вози и по нерамни терени, но не баш како оние на кои се вози со Mountain Bike. Тоа е заради големината на самите бандаши. Бандашите се AlexRims, гумите се MTB. Сопирачките се Tektro. И покрај тоа што се дупли и појачани, големината на обрачот си го прави своето. Заради фактот што овој велосипед се декларира како градски, нема потреба за диск сопирачки.
А и од друга гледна точка цената на плочките не е баш мала, за разлика од квалитетни гумички кои ги има за кочници во моментот.
Од дополнителна опрема има брзинометар SIGMA со позадинско плаво осветлување, на времето како што имаа Casio Iluminator, фар  ;D кој свети во три различни модови, задно светло кое свети во 7 различни модови, мини ѕвонче, држач за флаша за вода и подпирач (ова не влегува во сериска опрема на овие модели). Инаку заменето е и стандардното седиште со малку необично седиште во вид на бумеранг  ;D такозван MoonSaddle. Инаку седиштето е медицински тестирано и има многу добри возни перформанси, не замара и не оптеретува додека се возиш со него. Малку е специфично и воочливо, али по мене е фантастично  ;)
Еве и фотче едно  ;D

« Последно менување: 16 Март 2011, 08:20:10 am SaleSk »
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Велосипед
« Одговори #17 на: 16 Март 2011, 08:58:17 am »
Докторе, точков ти е поскап од автомобилот.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Велосипед
« Одговори #18 на: 16 Март 2011, 09:06:03 am »
Моја бранша...ја имам само ова да кажам, бидејќи сум активен и зиме и лете со мојот SCOTT од околу 100-тина иљади денари ( фрлање пари за точак е зараза од ист вид како и за кола ), кој е "за" вожња на кеј ( жабар-влае и обратно по 100 пати :) ) бујрум секој ден од 16.30 до стемнуење...на брдо или на тура не ве викам зашто прво треба да ве "преиспитам" дали сте спремни :)...иначе добри велосипеди има кај Лари и Дац во BIKEMARKET- спорти фонтана во парк. Посредувам за попуст без никаков проблем. Толку.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Велосипед
« Одговори #19 на: 16 Март 2011, 09:57:29 am »
Ова е једина Алфа која не троши
;D ;D ;D ;D ;D


A овој ми е за трак дејс

A овој исклучиво за Драг Рејсинг

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Велосипед
« Одговори #20 на: 16 Март 2011, 10:43:34 am »
@SaleSk - Сакам да го пробам седиштето, и ако е комотно, би земал и ја. Од каде го набави, и по која цена?

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Велосипед
« Одговори #21 на: 16 Март 2011, 11:52:37 am »
Моја бранша...ја имам само ова да кажам, бидејќи сум активен и зиме и лете со мојот SCOTT од околу 100-тина иљади денари

И ја имам SCOTT дома, ама поефтина варијанта. Не сум некој заболен по точаци :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен The Boy Next Door

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
 • Pug 205 GTI - the drive of your life !
Одг: Велосипед
« Одговори #22 на: 16 Март 2011, 12:29:25 pm »
И јас планирам да го активирам точакот периодов :) Може еден собир со точаци да направиме ;D

И јас сум за тоа,во недела во 22 часот на Веро СИТЕ СО ТОЧАЦИ.

 ;D ;D ;D
Не возам брзо, ниско летам.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Велосипед
« Одговори #23 на: 16 Март 2011, 13:08:13 pm »
Моја бранша...ја имам само ова да кажам, бидејќи сум активен и зиме и лете со мојот SCOTT од околу 100-тина иљади денари

И ја имам SCOTT дома, ама поефтина варијанта. Не сум некој заболен по точаци :)


 Ja imam Skot na rabota, nekoj direktor go vikaat ;D

Отсутен The Boy Next Door

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
 • Pug 205 GTI - the drive of your life !
Одг: Велосипед
« Одговори #24 на: 16 Март 2011, 13:11:20 pm »
Моја бранша...ја имам само ова да кажам, бидејќи сум активен и зиме и лете со мојот SCOTT од околу 100-тина иљади денари

И ја имам SCOTT дома, ама поефтина варијанта. Не сум некој заболен по точаци :)


 Ja imam Skot na rabota, nekoj direktor go vikaat ;D


Хахахахахахахахахахха........
Не возам брзо, ниско летам.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Велосипед
« Одговори #25 на: 16 Март 2011, 15:40:36 pm »
Моја бранша...ја имам само ова да кажам, бидејќи сум активен и зиме и лете со мојот SCOTT од околу 100-тина иљади денари

И ја имам SCOTT дома, ама поефтина варијанта. Не сум некој заболен по точаци :)


поефтин, поскап битно да е SCOTT...ти на стаза си у контингент со мене :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Велосипед
« Одговори #26 на: 16 Март 2011, 16:23:06 pm »
Абе кажете каде има дори точаци за помалку пари

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Велосипед
« Одговори #27 на: 16 Март 2011, 16:27:18 pm »
мене точкот ми е собим ми се чини и е стар сигурно 5-6 години има проблеми со менувачот нејке да прешалта на 3ет запчаник(на најголемиот) иначе летно време сум активен на стаза мада почесто со ролери али и со точак се дешавало да се испукам до влае и назат пута 2. пред да пунам 18 сакав да зимам скот ептен имав кејф 300-350 евра беше ама се одлучив моите за возачка да ми даат ваљда регулаториве наши нема да ме натераат да се покаам што не сум земал точак пред 2 години :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Велосипед
« Одговори #28 на: 16 Март 2011, 16:40:43 pm »
Кими, на предниот менувач имаш две штрафчиња за менување на распонот на водилката. Наштелувај ги малце и ќе го решиш проблемот

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Велосипед
« Одговори #29 на: 16 Март 2011, 16:52:27 pm »
« Последно менување: 24 Декември 2011, 00:33:00 am Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.