Автор Тема: Работи кои не ви требаат или ви се за давање  (Прочитано 460546 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2445 на: Февруари 24, 2016, 01:38:02 am »
Koj soket e?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4907
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2446 на: Февруари 24, 2016, 08:37:43 am »
Да ти шитнам цела конфигурација без хард диск за 10 евра па расклопувај додавај одземај :) :)

3.0 GHz Pentium 4
Ati Radeon 9250
(мислам) 2x512 RAM

Ако е на PCI видео картата, јас сум заинтересиран - а матичната плоча поклон му ја давам на FICOOO.  ;)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2447 на: Февруари 24, 2016, 09:45:30 am »
Ако му треба на некој фрижидер од постарите, исправен е, лади, само знае позади да замрзне па после да се истопи ледот и да се направи вода околу него.

Ми стои на тераса, па ако познавате некој што му треба бујрум, само организирајте превоз.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16462
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2448 на: Февруари 24, 2016, 11:12:26 am »
Koj soket e?

Не знам искрено, не сум заинтересиран за конфигурации и детали околу истите.

Да ти шитнам цела конфигурација без хард диск за 10 евра па расклопувај додавај одземај :) :)

3.0 GHz Pentium 4
Ati Radeon 9250
(мислам) 2x512 RAM

Ако е на PCI видео картата, јас сум заинтересиран - а матичната плоча поклон му ја давам на FICOOO.  ;)

Уште вчера ми пиша друг член, ако се откаже ќе ти кажам. Иначе PCI е, тоа барем го знам ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33081
 • Таков е животот... јебига
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2449 на: Февруари 24, 2016, 11:25:23 am »
Koj soket e?

Чим е DDR ваљда е 478.


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4907
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2450 на: Февруари 24, 2016, 11:47:20 am »

Уште вчера ми пиша друг член, ако се откаже ќе ти кажам. Иначе PCI е, тоа барем го знам ;D

Да ми кажеш, имам цела една Core 2 Duo конфигурација спремна - a не ми се даваат пари за PCI-E видео карта.   :P
На батката што ти се јавил можам да му дадам AGP видео картица во замена, ако му одговара таква некоја варијата за да си ја комплетира машината.

Отсутен FICOOO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 258
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2451 на: Февруари 24, 2016, 19:58:49 pm »
Koj soket e?

Чим е DDR ваљда е 478.Да 478, моменталната матична ми е Soltec SL-85DR2 socket 478

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2452 на: Февруари 25, 2016, 23:32:16 pm »
ајде и јас да станам дарежлив и да се отарасам од некои работи.... го чистев поткровјето и сеусте ке наогам некои затурени предмети... заинтересираните ќе мора да ми кажат унапред за која ствар се заинтересирани, за да ја земам и донесам до нова македонија зградата во центар....

трска....ispravna, zamrsen konec, bez jadica. so orsha..od vero jumbo...

адаптери моторола (5волти и 550ма ) и алкател 4,5волти и 350 или 450 ма не ми текува...ете и џековите какви се...ispravni...imam uste nekoj samo treba da gi iskopam...
« Последно менување: Февруари 25, 2016, 23:40:21 pm NUME »

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2453 на: Февруари 25, 2016, 23:37:53 pm »
wire harness...za xenon kit...mislam deka bese h11 ili h13...nov novcat :)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2454 на: Февруари 25, 2016, 23:38:27 pm »
....

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2455 на: Февруари 25, 2016, 23:42:31 pm »
radio cd blaupunkt... bese ispravno kolku sto se sekavam...nemam konektori za nego...cd-to ne raboti mislam...samo radio e so rds...

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2456 на: Февруари 25, 2016, 23:45:22 pm »
kuler za procesor ili graficka twin turbo so uste eden kup mali kulercinjadzek, piksni i strafcinja so gumici, pasivni aluminiumski, ventilatorite gi upotrebiv za druga namena, znaci samo metal, pasiven kuler ili stavete si ventilatori...

Отсутен Strumjan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 95
  • Македонска Џумла заедница
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2457 на: Февруари 25, 2016, 23:54:14 pm »
radio cd blaupunkt... bese ispravno kolku sto se sekavam...nemam konektori za nego...cd-to ne raboti mislam...samo radio e so rds...
Ако може за мене радиото.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4682
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2458 на: Февруари 25, 2016, 23:57:55 pm »
Nume za mene parking senzorite po moznost kamerce so monitor 4.3"  cuvaj gi ako ne sam kje tigi demontiram od mareata :)

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1705
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #2459 на: Февруари 26, 2016, 00:12:18 am »
Јас ќе го земам кулерот и другите ствари на сликата со него.. Ако може :)