Автор Тема: Работи кои не ви требаат или ви се за давање  (Прочитано 539392 пати)

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2771
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3630 на: 21 Декември 2023, 18:36:23 pm »
Дадени кулерите на членовите погоре. Со здравје нека си ја бркаат работата. :)

Доколку некој случајно има Xiaomi A3 имам маска на преклоп, нова неотворена.  Ако не, оди во ѓубре.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Те молам фрли ја...

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4958
 • Пиши лаже
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3631 на: 21 Декември 2023, 23:04:56 pm »
Те молам фрли ја...
Веќе Врлена е... Уз чистка се најде и тоа дома


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6443
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3632 на: 13 Февруари 2024, 14:21:17 pm »
Имам останато околу 600 мл од Тутела Течних, ако некому му треба, го давам мене не ми треба.


Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3633 на: 13 Февруари 2024, 14:31:45 pm »
Од кај си? Ако се јави уште некој би поделил, ја би бил среќен и со 100-200 грама, за подмачкување ќе го користа.

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6443
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3634 на: 13 Февруари 2024, 14:55:05 pm »
Од Скопје.

И другото масло од 77лубрикант исто за менувач, и од тоа имам 700 мл останато, така да и од тоа нема да ми треба, така да двете масла ги давам кому му требаат.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3635 на: 13 Февруари 2024, 15:32:40 pm »
za vo skuter kinez ke zavrsi rabota za menuvacot ko seker...

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4314
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3636 на: 13 Февруари 2024, 15:35:53 pm »
Да, за CVT. Далеку си инаку би го зел.

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6443
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3637 на: 13 Февруари 2024, 16:45:09 pm »
Засега Нуме и Бицикле се имаат пријавено, договорете се кој го сака Селенијата, кој 77лубрикантот ;D

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3638 на: 13 Февруари 2024, 18:43:54 pm »
200 grama(dcl) bi mi bile dovolni budukji 5 god :) Nume, kolku ti treba od masloto ?

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4314
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3639 на: 13 Февруари 2024, 18:46:18 pm »
Подарувам ATF TYPE A од Grand Oil cca. 700ml. и Eurol TurboSyn 10W40 4L (според мене срање, ама на некого би му бркало работа).

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5730
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3640 на: 13 Февруари 2024, 19:19:35 pm »
Подарувам ATF TYPE A од Grand Oil cca. 700ml. и Eurol TurboSyn 10W40 4L (според мене срање, ама на некого би му бркало работа).
Дај наваму,ќе ги онадам на моторо за сечење дрва,за синџирот 😁

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6443
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3641 на: 13 Февруари 2024, 21:19:10 pm »
Бицикле ќе го земе Петронасот, Нуме 77лубрикантот.
Продадено. ;D

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6443
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3642 на: 14 Февруари 2024, 14:20:14 pm »
Отидоа маслата, едното кај Бицикле, другото кај Нуме.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3643 на: 14 Февруари 2024, 14:39:06 pm »
da turime po edno sega da se napieme :D

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6443
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3644 на: 14 Февруари 2024, 15:12:54 pm »
За бокалче со сок од ферментирано грозје тука сум  8)