Автор Тема: Работи кои не ви требаат или ви се за давање  (Прочитано 468313 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #15 на: Мај 04, 2012, 11:37:17 am »
Имам 10ки гуми од приколка брако, радијалки се... и се само за возење на право

Знам ке ме праша некој, за на веспа ама не може... се паѓа со нив...

А барам на поклон, стара 10ка за веспа печурка :))))

Отсутен SaseMajstorot

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #16 на: Мај 04, 2012, 11:42:23 am »
хм.... за Шкода 105/120 имам задни шофершајбни и  бочни мали стакла, бандаши прави 2 13ки (само на стара шкода пасуваат), потисна...
И имам една лајсна странична пластична дома, ама појма немам од што кола е.... ќе ставам слика и ако на некој му треба нека си ја земи...  (ПРИЛЕП)
Како Југо нема друго! - и поарно шо нема!

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #17 на: Мај 05, 2012, 02:01:12 am »
Имам 10ки гуми од приколка брако, радијалки се... и се само за возење на право

Знам ке ме праша некој, за на веспа ама не може... се паѓа со нив...

А барам на поклон, стара 10ка за веспа печурка :))))

edno vreme mi se vrtese edna 13ka niz podrum maxxis ako ja najdam mozda ke mu zavrsi rabota na nekogo

inace imas novi 10ki kaj jove za 9xx denari ako mu zemes 2 gumi valjda i ke spusti nesto ;D

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #18 на: Мај 05, 2012, 02:05:19 am »
utre stavam sliki me mrzi sea....

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #19 на: Мај 05, 2012, 13:42:34 pm »
Имам 10ки гуми од приколка брако, радијалки се... и се само за возење на право

Знам ке ме праша некој, за на веспа ама не може... се паѓа со нив...

А барам на поклон, стара 10ка за веспа печурка :))))

edno vreme mi se vrtese edna 13ka niz podrum maxxis ako ja najdam mozda ke mu zavrsi rabota na nekogo

inace imas novi 10ki kaj jove za 9xx denari ako mu zemes 2 gumi valjda i ke spusti nesto ;D


За довозување е за за позади, напред имам нова... дека цело време дрифтови праам... и една гума едвај едно лето :)

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #20 на: Мај 05, 2012, 18:46:43 pm »
дане има некој 12ка -  130ка 120ка  за скутер ??

Отсутен SaseMajstorot

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #21 на: Мај 07, 2012, 13:35:00 pm »
туку да се најди некој да има две 155 70 Р13ки дома...
Како Југо нема друго! - и поарно шо нема!

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #22 на: Мај 07, 2012, 14:17:29 pm »
OVAA TEMA BI BILA ZA DA SE OTARASIME OD NEKOI RABOTI OD SEKOJDNEVIE KOI NI SE ZA FRLANJE, NO NA NEKOJ MOZEBI BI MU ZAVRSILE RABOTA...
da procepkam niz garaza ke vi pisam....
sega za sega gratis davam samo usisivac SLOBODA, ispraven treba da se zacisti, top za vo garaza, vadi prasina od edna strana frla niz druga  ;D ;D ;D ;D ;D
Е усисивачов би ми завршил работа за во сервис, баш таков барам што може и да дува.... ако не си го дал кажи кај да те најдам.

Следниов викенд планирам чистка во подрум и правам подугачок список!

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #23 на: Мај 07, 2012, 14:37:09 pm »
OVAA TEMA BI BILA ZA DA SE OTARASIME OD NEKOI RABOTI OD SEKOJDNEVIE KOI NI SE ZA FRLANJE, NO NA NEKOJ MOZEBI BI MU ZAVRSILE RABOTA...
da procepkam niz garaza ke vi pisam....
sega za sega gratis davam samo usisivac SLOBODA, ispraven treba da se zacisti, top za vo garaza, vadi prasina od edna strana frla niz druga  ;D ;D ;D ;D ;D
Е усисивачов би ми завршил работа за во сервис, баш таков барам што може и да дува.... ако не си го дал кажи кај да те најдам.

Следниов викенд планирам чистка во подрум и правам подугачок список!

:D ne duva brat se zezav imam profi usisivac sto duva i vlace i ima opcija za perenje samo mi fali nekoj del ali  toj ne mi e za davanje ke stavam denes sliki od se posle 17 00 pa sto vi treba kazuvajte ;)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #24 на: Мај 07, 2012, 16:36:39 pm »
davam...

usisivac sloboda sose crevo ispraven....

katance ispravno no ima samo eden kluc (metroto e za primer na golemina)

cefka od prilika 3m ne znam koe fi.... debelozidna

stega za sipka...

imam kako sto rekov i edni kopci za patosnici 3 komada ke gi stavam i niv....


[датотека избришана од администраторот]

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #25 на: Мај 07, 2012, 17:15:40 pm »
@NUME - Cefkata i stegata se rezervirani za mene :) Koga ke dojdam (se nadevam vo mnogu skoro vreme) ke dojdam da gi zemam.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42118
 • Il Moderatore
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #26 на: Мај 07, 2012, 21:25:41 pm »
Леле леле колку ѓубре сте напраиле (леле леле што напраивте) ;D ..... Ај да се фатам јас за метлата....

Цела глава со се бобини од Алфа 1.8 тс..

Едон, во каква состојба е главата?
« Последно менување: Мај 07, 2012, 21:43:32 pm Simo - Carrier166 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11422
 • Архитект
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #27 на: Мај 07, 2012, 22:48:47 pm »
Тууу Нуме, тамам си помислив дека и метрото го даваш.

;D ;D ;D ;D

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #28 на: Мај 08, 2012, 00:06:28 am »
Јас колку што знам во добра состојба е Симо..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5651
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #29 на: Мај 08, 2012, 00:12:10 am »
da ne gresam dusa da se popali nekoj :D
@bugar kazi brat koga bi trebalo da dojdes mi smetaat prokletiive ;)