Автор Тема: Работи кои не ви требаат или ви се за давање  (Прочитано 539394 пати)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
OVAA TEMA BI BILA ZA DA SE OTARASIME OD NEKOI RABOTI OD SEKOJDNEVIE KOI NI SE ZA FRLANJE, NO NA NEKOJ MOZEBI BI MU ZAVRSILE RABOTA...
da procepkam niz garaza ke vi pisam....
sega za sega gratis davam samo usisivac SLOBODA, ispraven treba da se zacisti, top za vo garaza, vadi prasina od edna strana frla niz druga  ;D ;D ;D ;D ;D
« Последно менување: 06 Февруари 2013, 14:31:01 pm zeroSignal »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #1 на: 02 Мај 2012, 15:04:34 pm »
Јас дадов цели две вреќи бебешка облека во Црвен Крст пред две недели. Друго не сум ни стигнал што имам во подрум. Ми се чини како да има нешто туршија од 2004-та година и стаклени шишиња од Стар Лисец

Отсутен google

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2396
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #2 на: 02 Мај 2012, 15:06:27 pm »
u plan mi e da frlam edna postara spalna...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #3 на: 02 Мај 2012, 15:23:11 pm »
Багажник - за на гепек користен на Лада Специјал.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
 • Аstra la vista baby !
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #4 на: 02 Мај 2012, 16:22:16 pm »
Нуме побарај низ гаража од тоа диодите за позиција. Едно бело и едно накај виолетово ми требаат :D

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #5 на: 02 Мај 2012, 17:15:30 pm »
PAK!!!
aman be rakuno be  ;D ;D ;D ;D
aj ke vidam ke ti kazam so ima  ;)

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1904
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #6 на: 02 Мај 2012, 22:54:38 pm »
Фарови од Југо, последен пат кога ги видов добри беа, ќе ги побарам деновиве. :)

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #7 на: 02 Мај 2012, 23:43:40 pm »
Цела глава со се бобини од Алфа 1.8 тс..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #8 на: 03 Мај 2012, 00:01:26 am »
imam i debelozidna 3 metarska cefka samo da vidam dali fi 50 ili 60 e :d
koj saka neka pise i usisivac imam pisav pogore ;)

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #9 на: 03 Мај 2012, 00:06:34 am »
Фарови од Југо, последен пат кога ги видов добри беа, ќе ги побарам деновиве. :)
Ако пасуваат на 45 ка од 89 година... пушти една слика... (мене десниот фар ми се држи на цревце :D)

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #10 на: 03 Мај 2012, 17:12:45 pm »
eve jas BARAM daski,patosi ili nesto drvarija pa ako mu ostanale na nekoj bujrum

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
 • Аstra la vista baby !
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #11 на: 03 Мај 2012, 17:17:11 pm »
Имам два три растурени велосипеди (рамови, виљушки, тимони, седишта и други ситнурии)
Исто така и еден бебешки дубак.
Ми сметаат, само ги преместувам...
Ако на некој му требаат слободно нека каже, ако треба и ке ги сликнам ;)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #12 на: 03 Мај 2012, 17:19:11 pm »
i jas ke stavam sliki, imam osiguraci/stipki nekoi za patosnici za da ne se mrdaat 3 komada ke gi stavam za da mu zavrsat rabota na nekoj ;)

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17298
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #13 на: 03 Мај 2012, 17:20:10 pm »
Вилушките со амортизери или без?

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
 • Аstra la vista baby !
Одг: RABOTI KOI NE VI TREBAAT I SE ZA DAVANJE
« Одговори #14 на: 03 Мај 2012, 17:21:33 pm »
Вилушките со амортизери или без?

Без.