Автор Тема: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...  (Прочитано 41142 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #330 на: 17 Март 2013, 13:45:28 pm »
Незнам што раце имате, ама се ракува со една рака, ствар на навика :) Супер си е телефонот како телефон, хардверски е ненадминлив, а по мене и софтверски е одличен, незнам како на дечкиве со Ајфони не им е досадно иста позадина со речиси истите иконки да гледаат  6 генерации по ред. Единствено што е стварно за класа подобро направен од Самсунгот и ајфонот и хтц то, но никој од нас сеуште го нема во рака држено С4 ката па со сигурност да оцени.  Инаку еве еден интересен твит.


Позадина можиш да смениш кога сакаш и каква сакаш.
А иконите колку што знам и кај андроид не се менуваат 6 генерации. А и баш е глупаво некој да ти менува икони на секој нов модел. Замисли иконатите за одредени фајлови на PC да се менуваат еднаш месечно.
;D ;D

Тоа што пишува во спецификација за С4 дека е пластичен, автоматски го става на една класа пониско од материјали како стакло и алуминиум.
Нали?

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7084
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #331 на: 17 Март 2013, 13:46:40 pm »
Томи се гаси со држење на power и home button истовремено

Не реагираат копчињата... све живо пробав ...

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3661
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #332 на: 17 Март 2013, 13:54:09 pm »
Стакло има и кај С4 однапред, веројатно подобро од на  5ката, одназад е разликата, друга класа e алуминиумот. Nо за изработката не знаеме зошто никој го нема во рака држено од нас па да каже. А за позадина мислев кога ќе го отклучиш телефонот, 6 генерации исто е. Позадина на заклучен телефон... Како и да е ќе видиме продажбава каква ќе биде и како ќе го прифатат корисниците.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #333 на: 17 Март 2013, 14:10:16 pm »
Сите имаат стлко напред, дури и телефони од пред 5-6 год. Битни се другите страни ;)

Да таа, позадина се менува како сакаш.
Можам како на андроид да ја направам. Или скроз поинаку.

Не го пцуј телефонот ако не знаеш да го користиш.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3661
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #334 на: 17 Март 2013, 14:26:24 pm »
Не го пцујам, едноставно не ми се свиѓа и тоа е тоа, личен избор. Имав 3ГС кратко, потоа го заменив со Галакси С1. Од галаксито сум многу позадоволен заради тоа и сега кога пак зимам телефон во избор ми се само Андроид, веројатно С4.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #335 на: 17 Март 2013, 14:47:20 pm »
Не го пцуј телефонот ако не знаеш да го користиш.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17308
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #336 на: 17 Март 2013, 14:51:36 pm »
ИСТОТО ВАЖИ И ЗА ВАС
ОК ПОЗ

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Пристига кралот ... Samsung Galaxy S III ...
« Одговори #337 на: 22 Мај 2013, 12:59:28 pm »
S3-каши, излезена е бета верзијата на 4.2.2.
http://www.sammobile.com/2013/05/20/exclusive-i9300xxufme3-android-4-2-2-jelly-bean-leaked-firmware-for-the-galaxy-s-iii/

На XDA веќе има ROM-ови со оваа верзија.
Ако бета верзијата е ваква, кузнај каква ќе биде официјалната :)
Телефонот работи многу пофлуидно и многу побрзо, има некои нови зезалици, работи од S4, а според девелоперите, во бета верзијата се скриени и оние заебанции со мафтање и други глупи работи кои никогаш нема да ги користите :)

Бета верзијава е доволно стабилна за секојдневно користење, веќе  втор ден ја возам и е од-лич-на :)