Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 825530 пати)

Отсутен fuzzjaw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
 • Alfa Romeo Giulietta 1.4TB
Одг: Музиче..
« Одговори #9990 на: 16 Мај 2024, 19:27:16 pm »
Најскапите карти, со седење, се околу стотина евра. Зошто би седел на концерт на Rammstein не ме прашувај. Стандардните се околу 75 евра, а тие во FeuerZone се исто околу стотина евра.

Од една страна не е ефтино, од друга страна колку само трошат на пиротехника и ефекти ... и не е страшна цената.

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1072
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Музиче..
« Одговори #9991 на: 16 Мај 2024, 19:56:45 pm »
Прекрасна мелодија нешто прекрасно од нашата музичка сцена ја посветувам на мојот најценет прекрасен без точка и запирка Мр Нандор ренделис  зборот твој
душа ми грее дали ти е убаво пријатно?

https://www.youtube.com/watch?v=-5Z5_6NcCFA

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Музиче..
« Одговори #9992 на: 16 Мај 2024, 20:06:20 pm »
Најскапите карти, со седење, се околу стотина евра. Зошто би седел на концерт на Rammstein не ме прашувај. Стандардните се околу 75 евра, а тие во FeuerZone се исто околу стотина евра.

Од една страна не е ефтино, од друга страна колку само трошат на пиротехника и ефекти ... и не е страшна цената.
Хмм, сега ме замисли, јас кликнав на првиот линк, таму беа 200-400е. Сега отворив друг сајт, понормални цени (тука некаде колку што кажуваш).
Сепак, и 100е е малку повеќе од нормална цена за концертна карта. (Пиротехниката нека си ја остават дома, гитарите нека ги донесат).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3592
Одг: Музиче..
« Одговори #9993 на: 16 Мај 2024, 20:31:16 pm »
Не е скапо…мали се платите 😀
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: Музиче..
« Одговори #9994 на: 17 Мај 2024, 00:40:52 am »
Сто за Пантера не даам, не па за некои ретардирани шваби...

Нека ми простат Helloween и Gamma Ray - нив си ги сакам вечно. :)
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8566
 • Пичлеме
Одг: Музиче..
« Одговори #9995 на: 17 Мај 2024, 11:01:10 am »
Најскапите карти, со седење, се околу стотина евра. Зошто би седел на концерт на Rammstein не ме прашувај. Стандардните се околу 75 евра, а тие во FeuerZone се исто околу стотина евра.

Од една страна не е ефтино, од друга страна колку само трошат на пиротехника и ефекти ... и не е страшна цената.
Хмм, сега ме замисли, јас кликнав на првиот линк, таму беа 200-400е. Сега отворив друг сајт, понормални цени (тука некаде колку што кажуваш).
Сепак, и 100е е малку повеќе од нормална цена за концертна карта. (Пиротехниката нека си ја остават дома, гитарите нека ги донесат).

Тогаш никој нема да оди на концерт на Рамштајн :)

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3530
Одг: Музиче..
« Одговори #9996 на: 17 Мај 2024, 11:06:41 am »
Реално картите се скапи да ама па сместувањето е изгор... По 400€ од ноќ бараат

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2720
 • Шалабајзер
Одг: Музиче..
« Одговори #9997 на: 17 Мај 2024, 11:52:59 am »
Реално картите се скапи да ама па сместувањето е изгор... По 400€ од ноќ бараат

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
2ца колеги уште у март резервираа едвај едно станче за 150€ за две вечери во Земун, картите ги земаа само што ги пуштија за концертот во петокот на 24ти Мај


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: Музиче..
« Одговори #9999 на: 23 Мај 2024, 00:13:32 am »
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8566
 • Пичлеме
Одг: Музиче..
« Одговори #10000 на: 23 Мај 2024, 23:51:07 pm »


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: Музиче..
« Одговори #10001 на: 24 Мај 2024, 00:02:24 am »
@Ipkisija Meskosa
Ќе се најде друг стан, братко, не се нервирај :(

Дипеш е само фаза, ќе пројде сè...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8566
 • Пичлеме
Одг: Музиче..
« Одговори #10002 на: 24 Мај 2024, 00:04:52 am »
Не бе какво нервирање, таман работа. Така си го пуштив Мемето Мори и си реков да споделам. Си вреди албуНо, ко за прилично ноф :)

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1072
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Музиче..
« Одговори #10003 на: 26 Мај 2024, 19:37:19 pm »
No place for beginners or sensitive heartshttps://www.youtube.com/watch?v=ZAt-mGg5W8U 

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4440
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Музиче..
« Одговори #10004 на: 30 Мај 2024, 11:09:01 am »


И како секогаш - колегата изненадува со предобри миксови. Прејаки мелодии + предобри транзиции (професионализам).