Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 603739 пати)

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Музиче..
« Одговори #9555 на: Јули 06, 2021, 23:12:28 pm »
Си отиде и Гаспаријан.
Го гледав во живо на New Age  фестивалот пред многу години.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27016
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #9556 на: Јули 09, 2021, 12:06:24 pm »

edit:

« Последно менување: Јули 09, 2021, 12:13:22 pm zeroSignal »

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Музиче..
« Одговори #9557 на: Јули 13, 2021, 18:56:11 pm »

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9558 на: Јули 15, 2021, 23:14:44 pm »
Од преска го маам танцов да заврне,
ама другиве индијанци од Припор цело време пукаат со пиштоли, па ми е страв да не ги разбијат облаците

Дали да појачам?
Имам така поневероwattен сетап...

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Музиче..
« Одговори #9559 на: Јули 16, 2021, 17:16:04 pm »
Поп музика левел : expert.


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4134
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Музиче..
« Одговори #9560 на: Јули 20, 2021, 12:10:33 pm »


Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Музиче..
« Одговори #9561 на: Јули 20, 2021, 22:42:12 pm »


Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9562 на: Јули 21, 2021, 21:31:14 pm »
Малку несериозни спотчиња ;D
@loopz до каде стигна со онаквото ;D

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9563 на: Јули 21, 2021, 22:10:14 pm »
Стари, ја убив музиката пред неколку месеци.
Ама, ако има некој да запалиме може да се случи и да засвирам пак.

Јебешга, ако треба и ќе пееме!
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Музиче..
« Одговори #9564 на: Јули 27, 2021, 18:13:26 pm »
A-у!


Вирџил Донати на бубњеви.. 8)

Бора Чорба на Бас... ;D

А пејачот е невиден талент од Хрватска..
И така...кој си вреди, си вреди.
Од денес сум уште погорд југословен.


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10270
 • Giulietta QV
Одг: Музиче..
« Одговори #9565 на: Јули 28, 2021, 13:40:54 pm »
Се потсетив колку е најдобар албумов


Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Музиче..
« Одговори #9566 на: Јули 30, 2021, 12:46:32 pm »
Нека заврши денов и не мрдам од дома до вторник на времево..Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22047
Одг: Музиче..
« Одговори #9567 на: Јули 31, 2021, 18:04:34 pm »
Јапанци...кој би рекол.


Quincy Jones да позавиди.


Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9568 на: Август 04, 2021, 13:25:50 pm »
Бреее, ме изненадија некои имиња, мислев уживаат во пензионерски денови.


Мадона е сеуште жива, не :)

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9569 на: Август 06, 2021, 12:20:06 pm »

Прв пат кога ја слушнав тракава, и јас си реков "што им е на овие јеботе", потоа ми легна, особено во изведби во живо.

Инаку, и јас често и правам скип кога го слушам албумот, некако аранжмански не се сложува со другите песни.