Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 583299 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9465 на: Април 22, 2021, 12:41:16 pm »
Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26894
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #9466 на: Април 25, 2021, 08:15:33 am »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40106
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #9467 на: Април 25, 2021, 10:15:56 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4005
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Музиче..
« Одговори #9468 на: Април 25, 2021, 21:46:51 pm »


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49502
 • Махер
Одг: Музиче..
« Одговори #9469 на: Април 26, 2021, 09:41:00 am »
Која повеќе одговара, зависи на кај ќе фатиш иначе истото е:

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9470 на: Април 27, 2021, 04:28:04 am »
Пу, бе, Били, бе...

Кај е оваа енергија, у пичку...

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3730
 • MadaFunker
Одг: Музиче..
« Одговори #9471 на: Април 27, 2021, 09:16:46 am »
New blood of old school

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9472 на: Април 28, 2021, 12:50:28 pm »
Се собравме кај Крле од Day Off во дворче во неделата.
Тука сме негде меѓу 0,8 и 1 промил. ;D

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9473 на: Април 28, 2021, 13:09:27 pm »
Да ви ручкам чаршафчето.

Крле е најдобриот глумец од сите вокални солисти, патем. :D

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9474 на: Април 29, 2021, 02:51:15 am »
Кој не заплаче, педер е.

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6459
Одг: Музиче..
« Одговори #9475 на: Април 29, 2021, 12:01:12 pm »

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9476 на: Април 29, 2021, 12:08:20 pm »
На времето сите стотројкаши беа супер... :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6459
Одг: Музиче..
« Одговори #9477 на: Април 29, 2021, 22:03:27 pm »
Лудак :)


Дефинитивно ќе имам 250 траки за преслушување во нареден период.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9478 на: Април 29, 2021, 22:11:18 pm »
Лудак :)


Дефинитивно ќе имам 250 траки за преслушување во нареден период.

Златан, ќе се опраеш ти полека полека, добро е...  ;D

Еве ти гратис.

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21786
Одг: Музиче..
« Одговори #9479 на: Мај 01, 2021, 12:01:24 pm »
Лудак :)


Дефинитивно ќе имам 250 траки за преслушување во нареден период.

Ѕвер...одамна го следам.
Има и одлични D. Mode кавери.

Вчера беше  Светски ден на џезот и по тој повод еве нешто ново, наше и јакичко во екипа со светски музичари.

Eric Marienthal на саксофон (Chick Corea electric band), Oz Noy  на гитара (Dave Weckl band, Joe Bonamassa), Rhani Krija   на перкусии(Sting, Prince) и Mo Pleasure  на бас гитара ( Ray Charles, Earth, Wind & Fire, Michael Jackson ).