Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 733769 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #5655 на: Септември 30, 2014, 15:14:19 pm »
..и потсетување на еден одличен бенд..


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Музиче..
« Одговори #5656 на: Септември 30, 2014, 15:20:36 pm »
Убав потсет... Каков настап имаа на reunion турата 2009та година, во Бургас... Па па па. А богами и наредната година на Егзит беа поприлично фантастични :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10700
 • 430i
Одг: Музиче..
« Одговори #5657 на: Септември 30, 2014, 16:32:02 pm »
Paji ми е откровение на месецот, одличен чилаут хаус.
Го форсираат германски и холандски Диск Џокеи, за пола година ќе биде популарен :)
Неколку траки има, вреди да се преслушаат.


Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5841
Одг: Музиче..
« Одговори #5658 на: Септември 30, 2014, 19:27:50 pm »

!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53140
 • Махер
Одг: Музиче..
« Одговори #5659 на: Септември 30, 2014, 20:58:01 pm »

Треба да се позамара со овие ствари во канцелариска околина.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #5660 на: Октомври 01, 2014, 21:29:42 pm »
My kontrabass years...


Koj igral Mafija, treba da mu e poznata pesnava.. ;D

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19870
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Музиче..
« Одговори #5661 на: Октомври 01, 2014, 21:30:27 pm »

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10700
 • 430i
Одг: Музиче..
« Одговори #5662 на: Октомври 02, 2014, 08:46:33 am »
Ако не се расониле колешките на работа:


Пожелно е да има фуфер во кепек во канцеларија  ;D

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28282
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #5663 на: Октомври 02, 2014, 09:30:43 am »
Фуфер има, кепекот се потроши.

Вери најс.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3865
 • MadaFunker
Одг: Музиче..
« Одговори #5664 на: Октомври 02, 2014, 11:53:16 am »
New blood of old school

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #5665 на: Октомври 03, 2014, 12:08:37 pm »
Muzika na sosema drugo nivo...


Nisto ne e slucajno..

    35 Grammy award nominations
    Winner of 20 Grammy awards, including an unprecedented 7 in a row for 7 consecutive PMG recordings. (The Group has won a total of 10)
    3 Gold Records (Secret Story, Still Live Talking, Letter From Home)
    DownBeat Hall of Fame - Inducted in November, 2013
    42 recordings totaling about 20 million records sold worldwide

Nominated in 12 different Grammy Award categories, winning in 10 of them. No one else has won in 10 different categories.

    Best Contemporary Jazz Performance
    Best Pop Instrumental Performance
    Best Jazz Instrumental Solo Performance
    Best Jazz Instrumental Album by Individual or Group
    Best Rock Instrumental Performance
    Best Instrumental Composition
    Best Jazz Fusion Performance
    Best Jazz Performance
    Best New Age Album
    Best Arrangement on an Instrumental
    Best Country Instrumental Performance

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28282
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #5666 на: Октомври 03, 2014, 12:14:43 pm »
Одличен elevator music. Или додека чекам да ми дигнат на телефонот за поддршка на Blizoo.

Шала на страна, сигурен сум дека е технички одлично изведено, и дека музичарите кои стојат позади ова се вансериски квалитетни.. Али досадно бре..

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19870
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Музиче..
« Одговори #5667 на: Октомври 03, 2014, 12:16:36 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #5668 на: Октомври 03, 2014, 12:33:38 pm »
Одличен elevator music. Или додека чекам да ми дигнат на телефонот за поддршка на Blizoo.

Шала на страна, сигурен сум дека е технички одлично изведено, и дека музичарите кои стојат позади ова се вансериски квалитетни.. Али досадно бре..

Jas pette dela gi izgledav so debilna podzinata faca so defokusiran pogled...
20 gremija ne se dobivaat tuku taka.

btw..sho ke ti blizoo? Uplati si u Telekom ko covek. ;DПрисутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28282
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #5669 на: Октомври 03, 2014, 12:46:59 pm »
Да имаше оптика кај мене, со задоволство.