Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 811724 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Музиче..
« на: 19 Декември 2010, 19:54:42 pm »
Ајмо малку музиче дечки.

1. Dilated Peoples - Worst Comes to Worst

2. Gang Starr - Full Clip

3. Rakim - Guess Who's Back

4. Raw Frequincy - Imagine

5. Everlast - Stone In My Hand

Ќе пуштам уште.. толку за сега.


Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Музиче..
« Одговори #1 на: 19 Декември 2010, 22:36:20 pm »
Едно многу квалитетно парче :D

Gunther-Ding Ding Dong

За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Музиче..
« Одговори #2 на: 20 Декември 2010, 21:17:26 pm »
Banzai не знаев дека си почитувач на ликот и делото на Gunther  :) еве нешто ретро од мене
Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Музиче..
« Одговори #3 на: 21 Декември 2010, 03:09:46 am »
Da se nadovrzam na zero
« Последно менување: 21 Декември 2010, 11:08:02 am Banzai »
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #4 на: 21 Декември 2010, 12:33:14 pm »
@Dean - GRID!!

Не ми се веруваше дека има уште некој во Македонија што воопшто ги знае. Еволвер албумот го имам оргинален, и баш деновиве ми се врти во кола! Одличен избор и Prodigy & Faithless - со Продиџи растев!« Последно менување: 21 Декември 2010, 12:37:17 pm zeroSignal »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #5 на: 21 Декември 2010, 13:58:50 pm »
Neizbezno... ;D« Последно менување: 21 Декември 2010, 14:00:34 pm Stratro »

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Музиче..
« Одговори #6 на: 21 Декември 2010, 14:20:40 pm »
Еден микс од мене, немаат многу врска со ова погоре :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Музиче..
« Одговори #7 на: 21 Декември 2010, 14:26:56 pm »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #8 на: 24 Декември 2010, 19:38:16 pm »


Следеча тура, ДНБ! :)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Музиче..
« Одговори #9 на: 24 Декември 2010, 23:08:48 pm »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #10 на: 30 Декември 2010, 10:05:59 am »
Идемо даље, малку музиче за добро утро..

London Electricity - Just One Second (Apex Remix)

DJ Fresh - Gold Dust

B-Complex - Beautiful Lies

Atlantic Connection - Feel The Love

Yuliya Savicheva - Nikak (DJ Art Remix)

Miike Snow - Black & Blue (Netsky Remix)

Pendulum - 9000 Miles

Дами и господа, имајте фантастичен предновогодишен ден!

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #11 на: 30 Декември 2010, 10:16:13 am »...isklucivo do 3000 rpm.

Retko koj bend uspesno pravi raspolozenie  u stilu  "It`s my dick - it`s my backyard". ;D
« Последно менување: 30 Декември 2010, 10:24:35 am Stratro »

Отсутен NeVeNR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 983
Одг: Музиче..
« Одговори #12 на: 01 Јануари 2011, 19:30:48 pm »
Pendulum - 9000 Miles


Морам да кажам дека имаш одличен вкус за музика, нешто како мојот :)
Ова со Pendulum, Korn, RATM посебно ме погоди.

EDIT Сега гледам дека имало посебна опција за youtube клипови што е многу попросто ама кој да гледа  ::)
« Последно менување: 01 Јануари 2011, 19:39:43 pm NeVeNR »
Зини да ти кажу.

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Музиче..
« Одговори #13 на: 01 Јануари 2011, 19:41:34 pm »
Nesto posebno, nekomercijalno, dlaboko,...


« Последно менување: 01 Јануари 2011, 19:51:52 pm SceMax »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Музиче..
« Одговори #14 на: 07 Јануари 2011, 18:01:49 pm »
Za mnogu ova moze da e tesko svarlivo..ali vo metal fusion oddelot na Berkley School of Music, ova e za doktorat po kompozicija, harmonija i aranzman.  ;D
 

I ne..ne e za u kola.