Автор Тема: КЛИМА ФОЛИИ  (Прочитано 197485 пати)

Отсутен tigar2012

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 52
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #15 на: Мај 03, 2012, 05:31:32 am »
Здраво, цена за затемнување на стакла, Сеат Ибица 2001 година со 5 врати?
поздрав
Seat Ibiza 1.4 16v 55kw

Отсутен infected

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 401
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #16 на: Јули 04, 2012, 13:52:04 pm »
Здраво, ме интересира која е цената за затемнување на страничните стакла и на задна шофершајбна на астра гтц со тоа што би сакал, доколку не е проблем, прво задните странични стакла и шоферјашбна да ги затемнам, да направам а-тест и потоа да се затемнат и предните странични стакла.

Поздрав, чекам цена во ПП.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16926
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #17 на: Јули 04, 2012, 13:56:24 pm »
20% затемнување, вкупно 7 стакла (задна шофершајбна, 4 странични + 2 малечки странични со димензии 30х30)
Чекам понуда по ПП.

Отсутен salt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 288
 • Opel Astra fan
  • Blog Za Mkd muzika I iOS aplikacii
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #18 на: Јули 04, 2012, 19:14:42 pm »
Море дај пиши тика цени да се знае. Дај кажи ми цена за задна шофершајбна и двете задни стакла на астра х.
Поздрав

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #19 на: Јули 04, 2012, 19:23:21 pm »
Salt за тебе цената е 4000 денари со попуст, ако астрата ти е со 3 врати.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3454
Одг: Re: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #20 на: Јули 04, 2012, 20:23:16 pm »
Ако стигнеме до 3000ден.утре ја носам мојата : )

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16926
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #21 на: Јули 05, 2012, 02:24:20 am »
Ако е во тој реон цената, скокните ме мене кога ќе кажувате цени :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28565
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #22 на: Јули 05, 2012, 09:29:25 am »
Абе ако може и да ви платат за да ви стаат фолии..

@Riki: Мислам дека Аце би требало сам да си каже цена.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3454
Одг: Re: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #23 на: Јули 05, 2012, 09:36:11 am »
Знаеш дека не ти е лоша идеата :)
Едит:Не ја разбирам твојата реакција Zero,може Аце А3 да си каже,незнам зошто ти се најде повреден од "непристојната понуда".

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #24 на: Јули 05, 2012, 10:49:37 am »
Зеро, ги знам цените горе доле :) и затоа :) и му одговорив на Салт :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42668
 • Il Moderatore
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #25 на: Јули 05, 2012, 10:58:22 am »
Абе да не испадне повеќе па да му напраи незгодно на Ace A3, да му каже „а бе па рики ми кажа толку...“ после и тебе незгодно и на аце незгодно, а и на муштеријата незгодно ;D Ептен незгодно..... ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #26 на: Јули 05, 2012, 11:49:35 am »
Не бе добро е 4000 денари :)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9491
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #27 на: Јули 05, 2012, 13:03:34 pm »
Па секаде е во просек 4-5000 , само Рики пиша како да е тоа точната цена.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16926
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #28 на: Јули 05, 2012, 13:35:33 pm »
Абе ако може и да ви платат за да ви стаат фолии..

Понудата што ја имам јас е 100% пониска од која и да ми биде понудена тука, доколку ја си го снабдам материјалот.
Тоа за мене е исто ко да ми платат и да ми наместат фолии.
Експертизата нормално дека ќе биде пониска од оваа на ACE A3, ама на 16 години стара кола не ни треба нешто ексклузивно. Имам други приоритети на кои би ги потрошил тие 4000 денари.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5505
 • 69
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #29 на: Јули 05, 2012, 13:44:40 pm »
Точно...Ти треба да бараш стан сеа...Остај фолии...
Фати се за книги, скрипти, што и да е...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.