Автор Тема: Спортски издувни системи и модификации  (Прочитано 94075 пати)

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3066
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #405 на: Јануари 14, 2017, 10:32:17 am »
Super sport od grana do kraj  :D

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #406 на: Јануари 14, 2017, 14:55:04 pm »
на xantiata имам Sebring кој е платен 800 марки тогаш.До ден денес нема тронка р'ѓа.Над 3000 обртаи се отпушта добар звук.Правен е со атест во Франкфурт.Се мислам сега на клиото од синот што да ставам,ама мислам дека Барни во Битола ќе биде решението.Типот ми ставаше пригушувач на местото од катализаторот и декат на ламбда сондата.Батено е ехперт.

Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 890
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #407 на: Јануари 16, 2017, 00:46:34 am »
пофални зборови и од мене за Барни, не сум правел лично ништо кај него но што сум видел се е профи изработено

Отсутен Dimac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 667
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #408 на: Јануари 16, 2017, 10:32:59 am »
дајте нешто слики, профил на фб од Барни да видиме како работи човекот!

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #409 на: Јануари 16, 2017, 12:35:29 pm »
дајте нешто слики, профил на фб од Барни да видиме како работи човекот!
немам профил а може и да нема човекот.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9198
 • Аstra la vista baby !
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #410 на: Јануари 16, 2017, 17:06:59 pm »
Јас на Астрата кај Барни го средував издувот. Заварување грана, промена вибрационо црево, отстранување катализатор, ставање цевка на негово место и промена на заден лонец. Дечкото е профи и во цена поефтин во однос на останатите мајстори низ Битола.

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,255.msg899992.html#msg899992

Ако на некој му треба контакт:
078 231 402 - Дејан.

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #411 на: Јануари 26, 2017, 21:36:00 pm »
https://youtu.be/KG0HMR9UCjo многу туторијали има за овој начин home made да се преправи џаден лонец.Многу видеа гледав и стварно голема разлика има во звукот.Ова секој може сам да го преработи.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33663
 • Таков е животот... јебига
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #412 на: Февруари 22, 2017, 13:58:52 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16640
 • Keep it 100
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #413 на: Мај 02, 2017, 20:57:18 pm »

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2349
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Спортски издувни системи и модификации
« Одговори #414 на: Април 28, 2023, 22:51:05 pm »
Опел астра г 1.4 ака Југце 45ка
Дали да го правам или да го оставам така?
На автопат на 4000 вртежи назад тие што се возат велат дека е бучна, јас не можам да наслушам.
Заден лонец капут, среден да се санира и вибрационо црево да се смени.
Правен е ауспухот комплетен за 2000 денари кај  истиот мајстор што планирам да ја правам. Антарата 6 години е така и не се слуша. Дали е правен ауспухов намерно да брчи не знам. Знам дека катализаторот е изваден и откупен и според тоа цената е толку ниска. Мене мајсторот ми побара 5000 денари комплет и ми рече да не ставам АССО бидејќи ќе сме се виделе за некој месец пак. Прашав за АССО дали има гаранција и ми рекоја дена нема. Само заден лонец АССО е 4500 ден.
Дали вреди за 5000 да сменам сѐ комплет и да тера минимум 2 години или да плаќам преку 10.000 како ОЕМ?
https://youtube.com/shorts/yTTDCHEoocQ?feature=share
На видеово е под саух додека префрли на плин(1-2 минути) потоа е како електрична.