Автор Тема: Здравје, медицински установи, опрема и стручност на персоналот  (Прочитано 1263878 пати)

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
@vlatko.klp

Да, менталитетот и однесувањето прават да не се предвидува добро..

Заклучок
1. Медицински персонал
2.Хрнонични
3. FiFO first in, first out метод на пријавување.
:)

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10033
Значи овака.

Имавме онлајн пријавување? Да, сите што сакаме да бидеме вакцинирани се пријавивме.
Зошто не се оди според тој список?
Нема да има непојавени на закажано.
Потоа откако ќе се исцрпи тој список нека закажуваат кому иде.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Значи овака.

Имавме онлајн пријавување? Да, сите што сакаме да бидеме вакцинирани се пријавивме.
Зошто не се оди според тој список?
Нема да има непојавени на закажано.
Потоа откако ќе се исцрпи тој список нека закажуваат кому иде.
Имавме, ама ко да немавме.

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Мајка ми ја однесов кај нас тука во Валандово, чисто да праша дали може да се вакцинира, ја примија и ја вакцинираа со прва доза на кинеска вакцина, следна доза за две недели.

Нит пријавување нит ништо.  :D

Отсутен nekojtamu

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1165
Тие што сме се пријавиле кој не ебе.

Отсутен kokos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 170
денес го примимив чипоТ  ;D :-X ;D за драјвери здравје по 2-3 недели т.с ако има за застарен модел како мене.

инаку се по легален пат и редовна постапка: пријава на сајтот, добиен смс и меил, појавен на одредено мето и време и вакциниран, во салата организацијата ОК, пред влезот гужви од не/луѓе кои дошле многу порано/покасно или воопшто немаат термин ама ај да си ја пробаат среќата.

нема лутиш таков ни е менталитетот и очекувано ми беше.

п.с ова погоре е за кавадарци.

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1821
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
@kokos Ајде аирлија и тебе, не заборавај да направиш апдејт, додека спиеш најдобро, да нема прекини на чипот  ;D

Шала на страна, да си шеташ летово. Можеш ориентационо да кажеш кога се пријави? Веројатно во април штом си добил сега термин.

П. С. @Ipkisija Meskosa тие пренасочувања се ради што во Охрид, Тетово, Битола и остали има масовни пунктови најверојатно. Ама останува јас и ти и сите други пријавени во Букурешт да видиме каде ќе не пренасочат.

Отсутен Kozanostra

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1904
  • Opel Astra 2.0 DI
Исто и јас денес се вакцинирав во Кавадарци по редовна процедура, сопругата ме пријави некаде во април еве сега ми дојде редот ....Искрено се мислев дали да се вакцинирам бидејки прележав корона во Ноември али ај бидна со лесно на сите .....

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10033
@dbl.dzo кој Април, кој Март, кои бакрачи.
Симо е меѓу првите пријавени, јас некој ден подоцна бидејки бев песимист во врска со пријавувањето.
Тековните настани го потврдуваат мојот песимизам.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8782
Probajte vo Srbija, neznam so da kazam. Jas ocekuvav deka ke bide serka zatoa i otidov tamu da se vakciniram koga imashe prilika.
 Aj so bev togash nego insea supakot Venko ne ja dava AZ na pomladi od 60 god. Neznam koj qr mu e koga taa vakcina ke ja primam tamu pak i ako nedaj boze nesho bide tuka ke mi bidne mene a i na use 10.000 drugi.

Ali izgleda koa ne dup**, ne dupi$ do kraj. Neznam so drugo da kazam.

Отсутен kokos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 170
@kokos Можеш ориентационо да кажеш кога се пријави? Веројатно во април штом си добил сега термин.

точно кога се пријавив не знам, ама дефинитивно бев помеѓу првите 2-30К.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
@dbl.dzo кој Април, кој Март, кои бакрачи.
Симо е меѓу првите пријавени, јас некој ден подоцна бидејки бев песимист во врска со пријавувањето.
Тековните настани го потврдуваат мојот песимизам.
Така. Сега за сега, само емајл ми стигна дека е успешно сум покликал на сајтот. (и тоа беше со закаснување од 2-3 месеци). У меѓувреме, Вучиќ наш, Тито на 21 век, ми овозможи да јадам салата и да пијам ракија на раат у кафана :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Probajte vo Srbija, neznam so da kazam. Jas ocekuvav deka ke bide serka zatoa i otidov tamu da se vakciniram koga imashe prilika.
 Aj so bev togash nego insea supakot Venko ne ja dava AZ na pomladi od 60 god. Neznam koj qr mu e koga taa vakcina ke ja primam tamu pak i ako nedaj boze nesho bide tuka ke mi bidne mene a i na use 10.000 drugi.

Ali izgleda koa ne dup**, ne dupi$ do kraj. Neznam so drugo da kazam.

Јас сум пријавен таму, месец април, преку луѓе сакав во Врање, моментално не може ништо.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8782
Izgleda so parive so im davaat ima zgolemen interes. Jas nekni prasav i taka bev tamu popatno za covek prijaven. Mi rekoa ako nema termin ne

Отсутен зоки-златен

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6865
  • хаУс мајстор
По прележување на вирусот, кога може да се прими вакцина?