Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532887 пати)

Отсутен Lubenicata

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 716
Леле Лубеница те извеѓаа луѓево, па, па, па...

;D ;D ;D
  morav da se parkiram tamu dvajca invalidi vozev radi toa plus samo 3 min bese zastanuvanjeto...:D

I @kimi ke go zamolam da bide poprecizen...:)

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Ја не знам како може да сте толку ограничени и да не сфатите дека и они се инвалиди, ама у мозокот.
Околу ограниченоста и не сфаќањето се обраќав на Мартин и Фило со доза на сарказам, за да не се чудат зашто е паркирана кола на такво место без соодветна налепница. Кој сака нека се паркира на тоа место, јас пак истото ќе му го кажам, дека за мене е инвалид у мозокот, па макар и на 30 секунди се паркирал. Се знае тоа место за кого е, а јас кога барам паркинг, местото за инвалиди воопшто не го ни гледам како паркинг место.

Дали е со во ред со прецизноста сега?


п.с. Не сакам, ниту пак имам намера да те навредам, истото ќе го кажев за било кој. Едноставно, така размислувам и според мене тоа што си го направил е крајно некултурно.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Еве ја да разјаснам: сликата и постот се ставени за ремет. Кога џандарите не набркаа од Веро, стигнавме последни кај Палас и само тоа место беше слободно. Откако џандарите расчистија и кај Палас, Лубеницата препаркираше на нормално место.

Олабавете малце. Ми крекавте мене да не се расправам за секоја ситница, а сега за пи*кино влакно се фаќате. :)

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213


има нешто а :D

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Епа не ставајте такви слики за ремет, за да не доаѓа до непријатни ситуации. Јас не гледам никакво напнување и не се фаќам за ситница, си го кажав моето мислење за оние кои паркираат на места за инвалиди, истото мислење важи и за оние кои се нафаќаат да возат у преалкохолизирана состојба и оние кои свесно поминуваат на длабоко црвено. Тоа е тоа, are we all clear?

Отсутен Knight_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1264
"Фраер" со БМВ 7 199x година што сакаше да помине на црвено во моментот кога вртев лево. Му свирнав да подзастане ама кретенот реши да ме брка и да се кара ими блокираше пат за да си свртам накај дома. Отвори прозор и се бунеше што ми бил проблемот, му кажав дека помина на црвено и се испонаша "Немој да излезам црвен да те направам". Уф што не бев со 3-цата другари во кола па да го ебевме на хауба од тепање. Ама ако, таквите како тој се уствари пичкици, ќе налета на погрешен и сите заби ќе му ги извадат.

Ти па за еден шамар си требало да излезеш ќе ти врзи една и како што е редот нели му вртиш и друг образ, за месец два ја праиш фиестата тјунинг ;D

Отсутен Lubenicata

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 716
Епа не ставајте такви слики за ремет, за да не доаѓа до непријатни ситуации. Јас не гледам никакво напнување и не се фаќам за ситница, си го кажав моето мислење за оние кои паркираат на места за инвалиди, истото мислење важи и за оние кои се нафаќаат да возат у преалкохолизирана состојба и оние кои свесно поминуваат на длабоко црвено. Тоа е тоа, are we all clear?
    okey svateno ...ne go svativ postot radi toa prasav nema frki ,a martinot ke si go dobie po sluzbena linija....:p

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
"Фраер" со БМВ 7 199x година што сакаше да помине на црвено во моментот кога вртев лево. Му свирнав да подзастане ама кретенот реши да ме брка и да се кара ими блокираше пат за да си свртам накај дома.

Вакви шанкуриња најмногу ме нервират, најмногу. И како што викаш најчесто излегват пички на крајот.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
@Lubenicata, нема гајле, сеа си го читнав постот, малце е оштар али се разбравме :)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
"Фраер" со БМВ 7 199x година што сакаше да помине на црвено во моментот кога вртев лево. Му свирнав да подзастане ама кретенот реши да ме брка и да се кара ими блокираше пат за да си свртам накај дома. Отвори прозор и се бунеше што ми бил проблемот, му кажав дека помина на црвено и се испонаша "Немој да излезам црвен да те направам". Уф што не бев со 3-цата другари во кола па да го ебевме на хауба од тепање. Ама ако, таквите како тој се уствари пичкици, ќе налета на погрешен и сите заби ќе му ги извадат.

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10692.0.html

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Кога веќе не си сакал да го тепаш си требал регистрациа да му запишеш и да го пријавиш
 За поминување на црвено нема опростување.


Меѓу другото сега еден педер ќе тепав. Му било криво што имам побрза кола и затоа неќел да ме пушти па решил дечкото да ме сече од скроз десна во скроз лева во автокоманда. Уште мангупот застана. Мислам дека со пола литро лиги го исплукав у фаца дур го пцуев. Само еден погрешен збор треаше да каже. Е од такви педери се гине, ќе те исече у жардињерине и ќе си помине го боли кур, и после изгубил контрола ќе биде причината. Него требаше да го опнам да го стркалам со тоа кутифчето, ама не сум јас таков буљаш.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Koи кретени возат по патиштава. А полицијава ќе те казне за незапалени светла.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
После подвожњакот кога одиш накај Мавровка на семафорот со едно тркало се качил на тротоар пуштил 4 жмигавци и си прави муабет на телефон.  >:( >:(

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
Vo normalna drzava policijata si e obrazzovana a mu sluzi na narodot, nasive se reketarsko/namenski... ko ke izlezat da pisuvaat kaznii pisuuvaat sve sto ke nacekaat, a da e mirnicko.
Ko ke vidat nekoj budala so pojaka masina da pravi jak prekrisook vo soobrakaj vikaat nc nc nnccc ne e normalen zimi majkaa ... :D toa vi e policija primena od cickovfci vojkofci i ostali partiski nepismeni gnidi i paraziti... 
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5258
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
После подвожњакот кога одиш накај Мавровка на семафорот со едно тркало се качил на тротоар пуштил 4 жмигавци и си прави муабет на телефон.  >:( >:(
Ако бил итен разговорот, ова е преферабилно наспроти возење и зборење (па дури и со хандс-фри).