Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532685 пати)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Може во упатството на ауди пишува како да се користи колата, т.е на начин на кој се гледа на сликите ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Cuore, све ти е тоа "Lord of the Rings & everything else".

А уствари она што фантастично го постигнуваат е максимално усерување на имиџот на брендот.

Клошари.

Не се они криви, попримиле од брендот.
Дури и цела нација има попримено од брендот

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Audi A8L, нескопски таблици, праи муабет на телефон во гужвите после 4 саат.
Јас чекам да се отвори место за да се протнам во лента, колонава трга, Аудито стои, збори фраерот на телефон. Јас влагам со 1/3 од предницата во лентата, тој нагазува за да не ме пушти, и свири се расправа со телефонот во рака.

Ич немаше да кочам да не возев туѓа кола.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
A8L W12 е тоа. Колку што знам друго нема. На лихтенштајн таблици.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Македонски, ама нескопски. :)

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Епа не сум прочитал. Како и да е си продолжува традицијата на брендот ;D.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Има нешто...и не е само локално..

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2218474/Jeremy-Clarkson-names-shames-moron-Audi-drivers-Twitter-does-BBC-think.html


http://www.carthrottle.com/jeremy-clarkson-and-his-distaste-for-audi-drivers/


Е, е тоа е тоа, кога се праеше пред некое време муабет за возачиве на Ауди, баш спомнав дека на топ гиар уште пред некоја година зборуваа за истото, али не можев да најдам некоја од епизодите на youtube каде што го праат тој муабет.


Сеа ми текна дека тогаш имаа "cool wall" и Ауди не можеше да се стаи у делот кај добрите коли баш поради тоа што ги возат cocks.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
Vcera punev Disel v Altokomanda karsi vojnata na Lukoil, I toa posle 23 caso... za da se vratam nakaj centar svertev vo ulickata pred Alkaloid (kaj sto e i vlezot na JSP garazata).  Tamu puna ulica BUS'oj si svrtele nakaj flezot punat benzin cela ulica ja zafatile na sred ulica zastanale... Tamu cuvarot na vlez nikoj nisto ne reagira, sve po red oterav u PM ukljuciv svirka im flegoof klizaci na aftobusite I se naljutiiF...  :-*
 selacanaa ...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен sinisa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1207
Ме нервираат тие што ја прават Партизанска паркинг, поточно после Палма во Карпош, а додека не завршат изборите ќе биде бетер.

Ниту полиција ќе ги казни, ниту пајак ќе ги дигне, а се дигаше галама за тие пред Броз.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Ме изнервира копиљ маалски некој што намерно ми ја удри колата со топка. Културно застанав и дур таткото му викаше (детето некои 15тина години) му врзав една вруќа. Татково се смее и му вика еееееее така е синко, за памет!
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Тоа е прав родител и треба да биде пример за другите родители!

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
2 дена не возев и ништо не ме изнервира :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Ме нервираат пешаци што преминуваат каде ќе им текне...особено на црвено

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Ме нервираат џандари што поминуваат на црвено.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.