Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532888 пати)

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2733
  • Шалабајзер
џандар е, глупи*ки си се малце тие, им опростуваме
No turbo, no fun :)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6568
Кога оној што треба да го спроведува законот го крши, ондак што понатаму да се коментира за останатите што го кршат. ;) :)

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Ја не знам како може да сте толку ограничени и да не сфатите дека и они се инвалиди, ама у мозокот.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Леле Лубеница те извеѓаа луѓево, па, па, па...

;D ;D ;D

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Тие паркинг места за инвалиди се неискористени 96%...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Toa e поентата.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Нема поента за нивно постоење...Или немора по 5 да ги има на секој паркинг,можат да бидат во помал број. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2733
  • Шалабајзер
Леле Лубеница те извеѓаа луѓево, па, па, па...

;D ;D ;D

Тргнав од вицовите, па заклучив дека стварно е така(секоја чест на исклучоци што ги познавам)

Тие паркинг места за инвалиди се неискористени 96%...

ама тие паркинг места се намерно назначени за инвалиди и никој не смее да се паркира таму, за мене или тебе здрави прави се знае кај треба да се паркираме :)
No turbo, no fun :)

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
во доволен број се,да не речам таман.мислам дека при бележење,ако е пред зграда,обележуваат онолку места колку што има инвалиди со возила

Отсутен negoznam

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
Нема потреба од објаснување.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Тоа е тоа, лупни ксенон чим земеш кола. Ефектите може да бидат пукнат нос, изместена рака .. зависно од тоа на кого ќе му засметаш. :)

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
А понекогаш и мокра перница.

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3037
"Фраер" со БМВ 7 199x година што сакаше да помине на црвено во моментот кога вртев лево. Му свирнав да подзастане ама кретенот реши да ме брка и да се кара ими блокираше пат за да си свртам накај дома. Отвори прозор и се бунеше што ми бил проблемот, му кажав дека помина на црвено и се испонаша "Немој да излезам црвен да те направам". Уф што не бев со 3-цата другари во кола па да го ебевме на хауба од тепање. Ама ако, таквите како тој се уствари пичкици, ќе налета на погрешен и сите заби ќе му ги извадат.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
"Фраер" со БМВ 7 199x година што сакаше да помине на црвено во моментот кога вртев лево. Му свирнав да подзастане ама кретенот реши да ме брка и да се кара ими блокираше пат за да си свртам накај дома. Отвори прозор и се бунеше што ми бил проблемот, му кажав дека помина на црвено и се испонаша "Немој да излезам црвен да те направам". Уф што не бев со 3-цата другари во кола па да го ебевме на хауба од тепање. Ама ако, таквите како тој се уствари пичкици, ќе налета на погрешен и сите заби ќе му ги извадат.

Он пичкица, а ти со 3 другари ќе го тепаш.

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3037
Јас барем не се курчам. Знам колкави ми се мудата. Куче што лае не каса. Исто како овој ислеа и 13 луѓе во Б2 дека се многу јаки додека еден мирен познаник не ги зареди сите и им еба матер. Исто мислеа и едни продавачи на карти кога сакаа да прелажат еден тип со женската и не му враќаа кусур, па дечково си ја соблекол јакната и ги преебал сите што му се нафрлиле (татко ми гледал од далечина). Најчесто тие што се курчат се пичкиците.