Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2533335 пати)

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2565 на: 10 Октомври 2012, 13:02:21 pm »
3 месеци наназад може да се утврди дали во системот имало дрога, со анализа на коса...

6 Томи, проверено!



Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2566 на: 10 Октомври 2012, 13:06:00 pm »
Ја како се заебав на задњи систематски преглед, станав сабајлето и нешто црева ми крчеа и у тој моменат го здогледав еурокремот, една, две, три лажички цапнав и тоа само од црното ;D, испив кафе и после саат време на систематски. После некое време доаѓаат резултати, шекер 11 ка ;D ;D ;D ;D ;D







Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2567 на: 10 Октомври 2012, 13:43:21 pm »
3 месеци наназад може да се утврди дали во системот имало дрога, со анализа на коса...

6 Томи, проверено!

koga te proverija be? ;D

Имам  пријател од G2 на кого му е тоа работа!

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2568 на: 12 Октомври 2012, 02:11:38 am »
Како ми ги спои жичките еден таксист прееска околу 10 и пол на партизанска, ми идеше од кола да искочам и да го акнам од земја, уствари не знам што да му напраам, да зеам тоа пп апаратот и од глава да му го акнам. Значи си возам по партизанска у средна лента и негде после универзална, еден пред мене се влече и пошто имаше таксист лево викам ај од десно ќе го поминам. Го поминуем од десно и полека почнуем да се враќам у средна лента(со жмигавец) и таксистов од лева лента убрзуење, сечење сите три ленти зашто морал пред автобускуата да застане. Мамата у сред пи*ка, кочење до крај папучата и среќа немаше кола десно избегав пошто ќе ме однесеше му ебам клетиот, смрден таксист. И да биде нервозата уште поголема му свирам и не бре брате мува не го лази си продужуе до крајна лента да си застане он, да истовари патник. Застануе доаѓам од страна, пак му свирам и не бре брате он си враќа кусур кур го боли. Среќа девојка ми до мене, па почна нешто да ме гали, немој не се нервирај да ме смируе дрн мрн.

Да биде нервозата поголема, на рекорд зеленото за коли траеше 15 секунди и имаше огромна колона. Ај го поминав семафорот и идам накај собрание и на тој глупиот семафор пред јуник, се укопуе на 5 метра пред семафорот едно копито од таксист, пушта 4 жмигавци и си остава патници. Лелееее спајање жички, ебавање све по список. У исто време додека се дешава ова од кај триумфална друг таксист у целата таа гужва, сече 2 пуни и не ебе жива сила. Абе убаво викаше некој тука, таксист не е професија туку дијагноза. Не е ова прв пат да ме нанервира таксист ама ептен ми се споија жички вечерва, некој ден ќе го изеде стапот некој куртон.

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2569 на: 12 Октомври 2012, 03:09:33 am »
лек за таксистите е шлаем,сочен шлаем
у фаца

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54922
  • Махер
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2570 на: 12 Октомври 2012, 08:33:37 am »
Pred sednuvanje vo kola po eden dijazepam, inace ne biva...

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29526
    • CARclub.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2571 на: 12 Октомври 2012, 10:31:56 am »
Среќа девојка ми до мене, па почна нешто да ме гали, немој не се нервирај да ме смируе дрн мрн.

Мене така Томе ми праи.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2572 на: 12 Октомври 2012, 15:44:38 pm »
Ја од прозор така асистирам, вие мислите дека класниот онака ви остава ОТ муабети? Ехееееее има работа и работа за тоа така да биде. : D:D :D
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2573 на: 12 Октомври 2012, 16:07:03 pm »
хахаха абе вие 2цата отидени сте скроз :D

Отсутен Nakolce

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2310
  • Имигрант
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2574 на: 12 Октомври 2012, 16:37:14 pm »
За класниот незнам ама за Томе сум 100000000000000000000% сигурен дека е отиден

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2575 на: 12 Октомври 2012, 16:50:13 pm »
Ми ја дигнаа колата, 2500ден. за 5мин. Леле каква нервоза ме држи у п.м. вријам.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2576 на: 12 Октомври 2012, 16:51:21 pm »
Ај на здравје

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2577 на: 12 Октомври 2012, 17:30:22 pm »
Качиле тарифа, све им ебем ненаситно.

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2578 на: 12 Октомври 2012, 17:42:04 pm »
еден пред мене се влече и пошто имаше таксист лево викам ај од десно ќе го поминам. Го поминуем од десно и полека почнуем да се враќам у средна лента(со жмигавец)

од десно не се претица, не знам дали тоа те учеле во авто школа. сигурно те учеле ама изгледа си заборавил.

 ти си крив за непријатната ситуација во која што си се нашол. таксистот не е ништо крив. он си се престроил во десно затоа што треба да застане. и јас на негово место би си рекол „шо те ебам“, најискрено.

наместо да изиграваш одлучен убер алфа кој нема време да чека и да возиш слалом меѓу ленти игнорирајќи ги правилата, си требал да се стрпиш неколку секунди, да ти се ослободи простор во левата лента и да си претицаш од лево.

јавниот сообраќај НЕ Е трка. Ако треба да чекаш - чекаш. Крај. Ако немаш доволно сили и трпение да чекаш - врати ја возачката од кај шо ти ја дале.

sorry, ама мене ми идат на пична жила „шофери“ кои претицаат од десно ко џибери некои. Не велам дека си џибер, ама велам дека денес си извозел ко џибер.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2579 на: 12 Октомври 2012, 17:50:27 pm »
Остај го малиот, Кими му е идол ;D ;D :D ;D ;D