Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2533209 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2595 на: 13 Октомври 2012, 13:06:46 pm »
A за каде и е залет?

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2596 на: 13 Октомври 2012, 13:16:40 pm »
Може те бендисала па сак да и го заковаш?
+1

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2597 на: 13 Октомври 2012, 14:32:09 pm »
сале стварно незнам како остануваш смирен?
зошто уште одма не си повикал пајак?
си и кажал да се тргне и ти си крив ради ќерамидите,челични нерви?

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2598 на: 13 Октомври 2012, 14:45:58 pm »
slobodno povikaj si pajak si doagaat lugeto si ja tovaraat i molim lepo...em sale sit em parite na glupacata vo budzet ;D

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2599 на: 13 Октомври 2012, 15:37:14 pm »
A за каде и е залет?
Залетот и е за да си се качи на тротоарот. Без залет ја гори ламелата, вака од крај на улица си се залетуе и се качуе на тротоар и кај застане...Помекогаш и во ограда, па затоа и почнав да се вадам од такт...

И се научив смирен да бидам...Ако се они сељачаана, неморам да паѓам на нивно ниво...Полека со фино...Така изгледа е подобро...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2600 на: 13 Октомври 2012, 15:51:00 pm »
Стави дебели стубчиња пред врата да не ти се паркира.
Можеш и од малите рампи за твое возило.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2601 на: 13 Октомври 2012, 15:51:20 pm »
А зошто немаш ќерамидка и пред врата? Или барем две саксии на улицата да ставеше од двете страни на вратата?



Има многу убави пластични во Хубо, јас имам земено такви. Од најголемите. Ептен се замерак и на изглед. А и тешкички. А ефтини се многу - па и да ти ја удри некој да ја скрши не е проблем да ја смениш. Ако не те мрзи - земи од уште поголемите, и наполни ги со бетон до горе а во средина стави помала саксија. Како калап. А во  бетонот за вари железа од арматура. И ќе си имаш калап за бетонски саксии да си ги правиш по потреба. :) :) :) :) :) :)

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6729
  • French diamond
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2602 на: 13 Октомври 2012, 16:02:47 pm »
Абе шо ќе се расправаш, фино лепо закани му се и речи му ако уште еднаш ми се паркираш на врата, ќе ти ја искршам и колата а и тебе, и крај... ко се прај курназ та, оти ти да ќутиш и да трпиш.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2603 на: 13 Октомври 2012, 16:07:14 pm »
Ставив ступчиња на тротоарот, да не се паркира горе...Сега од инат пред врата на улицата почна да ја остава колата...Нека ја остави следен пат, па ке иде до пајак служба да си ја земе...
Дали има некој инфо за пајак службата дали работи само во централно градско подрачје или пак работи и во другите населби низ Скопје?
Да се распрашам детално за овој проблем :)

@n1kola
Тоа не е решение...Закани макани и такви работи...Никогаш не излегуваат на добро...
Ако сакаме правна држава, ондак постојат некој правни субјекти кои ке спроведат закон за некој прекршоци...АКо и така не им дојде памет, а не верувам дека ако некого го репнат 3000 денари затоа што е тврдоглав, ондак нека си тера по негово...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.


Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2605 на: 13 Октомври 2012, 16:18:36 pm »
Секаде можеш да го викнеш пајакот :)

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3037
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2606 на: 13 Октомври 2012, 16:19:03 pm »
До 9 и пол навечер.

Отсутен Lazarus

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
  • drive it like you stole it!
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2607 на: 13 Октомври 2012, 16:27:15 pm »
Во речник, покрај зборот трпение, има слика од Сале. Алал ти вера какви нерви имаш. :)

Отсутен negoznam

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2608 на: 13 Октомври 2012, 16:42:07 pm »
Дали има некој инфо за пајак службата дали работи само во централно градско подрачје или пак работи и во другите населби низ Скопје?
Да се распрашам детално за овој проблем :)

Пајакот работи во сите општини на град Скопје колку што знам, но јас кога им вртев за сличен проблем ме упатија прво во полиција да пријавам па потоа они ќе викнеле пајак по службена должност.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2609 на: 13 Октомври 2012, 16:54:41 pm »
Во град на булевари со 2 и повеќе ленти (како Партизанска на пр.) ако се престроиш во десна лента и го поминеш тој во лева тоа не е претекнување туку престројување и е дозволен маневар. Од друга страна таксист е човек кој ама баш го заболе дали иде кола или ќе погине битно 100 дАнара промет да направи па ако треба и у рикверц ќе ти се враќа. Тоа се треба да се утепа да не постои!
Ете така, убаво си кажа Томе. Ај вака подетално да обајснам. Се движам со 50-60 и гледам пред мене у средна лента застој, гледам лево таксист, гледам десно празна лента и си вратив у 3та и со брзина негде од 40 км/х се движам у крајната лента. Гледам дека има напред автобус и почнувам да се престројувам во средната лента, значи си погледнав си дадов жмигавец и видов дека е безбедно да го извршам престројувањето. Таксистот у меѓувреме вози паралелно со мене, со иста брзина се движиме и во моментот пред јас целосно да се престојам, на него патникот најверојатно му кажуе тука остај ме, и таксистов ни 2 ни 3 дава гас колку да ме помине со предница и ги исече сите ленти по агол од 30 степена, и стварно не ми е јасно како успеавме да не се удриме. Е сеа ако некој од вас престројување и возење со 40 на саат го смета за курчење и шетање и праење слалом по ленти, нека иде да ја врати возачката од кај што му ја дале.


@Sale
Сале ич нека не ти дреме, викни си пајак и ајт у пизду матер, стока да е ќе разбере, ама сељак е категорија на лица со виско развиен степен на дебилизам.