Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2533357 пати)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2535 на: 30 Септември 2012, 20:24:25 pm »
Порано знам дека не проверуваа, сега можда ако е нешто поголемо проверуваат, незнам ... Како и да е, би требало!

Отсутен gorgasmatron

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 180
  • i am the way
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2536 на: 30 Септември 2012, 20:28:36 pm »
Е и мене тоа ми е најголема глупост. Пример ти се фрли пред кола од некоја грмушка и го направиш сарма, па уште на крај ти да искочиш крив...

ако си возел по знаци, трезен и со исправно возило - нема да искочиш крив, без гајле

ако си возел осумдесет и со двеипол пива - го јадеш

Vo sekoj slucaj go jades

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2537 на: 30 Септември 2012, 20:29:25 pm »
Недај боже да дојде до јадење. ;D

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2538 на: 30 Септември 2012, 20:36:24 pm »
Ако има повредени, знам дека земаат крв, а по тоа се гледа и дрога и алкохол :D

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2539 на: 30 Септември 2012, 20:37:08 pm »
Обично урина треба :D

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2540 на: 30 Септември 2012, 20:38:22 pm »
епа тогаш појма неам, како законот изреагирал тука :D

Отсутен gorgasmatron

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 180
  • i am the way
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2541 на: 30 Септември 2012, 20:40:20 pm »
Zavisi kakva droga e vo prasanje krv e najsigurna rabota

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2542 на: 30 Септември 2012, 20:51:56 pm »
Обично урина треба :D

Откако ќе загинешп сама ти излага, треба они само да ја соберат и да видат дали си бил пијан...

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2543 на: 30 Септември 2012, 20:58:47 pm »
Zavisi kakva droga e vo prasanje krv e najsigurna rabota

Во крв се задржува повеќе а во мокрача пократко, само што во мокрача е полесно за испитување.

Иначе не знам дали при било кој тест можат да откријат во моментот дали си бил на дрога. Можда со новите апарати што ги купија можат, преку лиги што гледаа ама преку крв и мокрача тешко.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14158
  • Пудингот на шоферството
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2544 на: 30 Септември 2012, 21:00:24 pm »
ДА ТИ ЕБАМ ГНАСНАТА ДРЖАВА СО ГНАСЕН НАРОД ЉУБОМОРЕН ДО КОСКЕ!!! Цела страна ми ја изгебал некој еј ЦЕЛА ДЕСНА СТРАНА ЕБАНА СО КЛУЧ МИ ЈА ПОМИНАЛ ОД НАПРЕД ПА ДО ПОЗАДИ, ДА ТИ ЕБАМ ДРЖАВАТА И ЛУЃЕТО ДЕБИЛНО,ГНАСНИ,ЉУБОМОРНА СТОКА... ЖИМИ СЕ АКО НАЧЕКАМ НЕКОЈ ПОКРАЈ МОЈА КОЛА ДА ПРОЈДЕ ПА МАКАР И ДА ЈА ПОГЛЕДНЕ ЌЕ ГО ЛУПНАМ ОД ПОЗАДИ ДА НЕ МОЖЕ ДА ОДИ ЦЕЛ ЖИВОТ!!!!

ПС. - До администратори... Ако е премногу вулгарен постов преправете го ама морав да се испукам.
Знам како ти е, и баш ми е жал. Мене ми се случи на месец дена стара кола, да ми ја изгребат со клуч на двете леви врати по малце, среќа штетата не беше голема, ама нервозата огромна, не помина месец дена од случката со клучот некој ми го закачил браникот, па после ми се случи дешавката со вратата на година дена стара кола, каде што сам си ја поправив штетата и ме кошташе 100ина и нешто евра и више у курац све, не можам повеќе да се замарам. И не ни е државата крива, народот е таков, прост и покварен.

Иначе вчера на паркинг у центар, едно бело пежо партнер ме очеша на левата задна врата. Коа се паркирав ми падна у очи партнерот пошо беше целото бело и на прозорите некои зелени реклами, коа се вратив само таа кола ја немаше, криво ми е како не примтив таблици или барем тие зелените реклами шо му беа излепени по прозорите да ги заприметев од која фирма се. Има на местото камери од уни банка, ама не вреди да се замарам, ваљда со полирање ќе искочи, пошто нема никаква вдлабнатина, ми остаил бела боја, ама не знам дали е изгребана мојата боја.
Мене на една ноќ стара кола ми ја изгравираа хаубата,вратите(сите) и ми го украдоа задниот спојлер(на багажникот).И како шо кажа Кими,не е државата крива,народот е.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2545 на: 30 Септември 2012, 21:02:40 pm »

Во крв се задржува повеќе а во мокрача пократко

зависи која дрога. марихуана (трава) може да ја нема во крвта после 2-3 дена, ама - пошто се раствара во масти - може да се детектира во мочка и после недела-две

пак ќе кажам - зависи која дрога. не се сите ниту приближно исти, ниту по дејството, ниту по можноста за детектирање, ниту по ништо

некој може да е гс направен со лсд, а нема ниту еден тест на овој свет да открие ништо.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2546 на: 30 Септември 2012, 21:04:53 pm »
Мене ми ја изгребаа колата првата вечер откако ја донесов дома. Кога ја регистрирав тој на технички прегед ми се смееше....


Во крв се задржува повеќе а во мокрача пократко

зависи која дрога. марихуана (трава) може да ја нема во крвта после 2-3 дена, ама - пошто се раствара во масти - може да се детектира во мочка и после недела-две

пак ќе кажам - зависи која дрога. не се сите ниту приближно исти, ниту по дејството, ниту по можноста за детектирање, ниту по ништо

некој може да е гс направен со лсд, а нема ниту еден тест на овој свет да открие ништо.

Ти друже не ќе да си баш чист.....

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2547 на: 30 Септември 2012, 21:06:51 pm »
Мене ми ја изгребаа колата првата вечер откако ја донесов дома. Кога ја регистрирав тој на технички прегед ми се смееше....


Во крв се задржува повеќе а во мокрача пократко

зависи која дрога. марихуана (трава) може да ја нема во крвта после 2-3 дена, ама - пошто се раствара во масти - може да се детектира во мочка и после недела-две

пак ќе кажам - зависи која дрога. не се сите ниту приближно исти, ниту по дејството, ниту по можноста за детектирање, ниту по ништо

некој може да е гс направен со лсд, а нема ниту еден тест на овој свет да открие ништо.

Ти друже не ќе да си баш чист.....

:-)

се познава, а?

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2548 на: 30 Септември 2012, 21:08:18 pm »
Ја мислам дека си ти грешка. Во целост.

Него што прајме со откривањето дали во моментот на собраќајката бил под некое дејство?

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2549 на: 30 Септември 2012, 21:08:25 pm »
Апла

ии што би рекле велешани Алаала