Автор Тема: Milestone #8 - 1000 членови!  (Прочитано 21521 пати)

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20359
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #15 на: Февруари 05, 2012, 18:22:54 pm »
Респек за сумаризацијата во неколку просто-проширени накај сложени реченици :)

Мило ми е што го спомна моментот за поддршката за мене, и тоа ни под разно не е заборавено и/или изумено :)

А Марјанот ќе се врати кога ќе осети дека е прав момент за тоа :) Иначе, акривно изразува интерес за настаните на форумот и форумџиите и јас активно му ги пренесувам сите поздрави што преку мене се праќаат да стигнат до него... Така да, it's all good :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3681
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #16 на: Февруари 05, 2012, 18:23:41 pm »
убааво, убаво... честитки, само напред. нека знаат сите за нас !

и убаво скоцкан пост на Cuore. :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #17 на: Февруари 05, 2012, 18:27:22 pm »
Респек за сумаризацијата во неколку просто-проширени накај сложени реченици :)

Мило ми е што го спомна моментот за поддршката за мене, и тоа ни под разно не е заборавено и/или изумено :)

А Марјанот ќе се врати кога ќе осети дека е прав момент за тоа :) Иначе, акривно изразува интерес за настаните на форумот и форумџиите и јас активно му ги пренесувам сите поздрави што преку мене се праќаат да стигнат до него... Така да, it's all good :)

Нека се врати побрзо, веќе долго време отсуствува, ќе му се соберат многу неоправдани :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53405
 • Махер
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #18 на: Февруари 05, 2012, 18:30:42 pm »
Респек за сумаризацијата во неколку просто-проширени накај сложени реченици :)

Мило ми е што го спомна моментот за поддршката за мене, и тоа ни под разно не е заборавено и/или изумено :)

А Марјанот ќе се врати кога ќе осети дека е прав момент за тоа :) Иначе, акривно изразува интерес за настаните на форумот и форумџиите и јас активно му ги пренесувам сите поздрави што преку мене се праќаат да стигнат до него... Така да, it's all good :)

Нека се врати побрзо, веќе долго време отсуствува, ќе му се соберат многу неоправдани :D
Ќе неможе да постигне со матерјалот...

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #19 на: Февруари 05, 2012, 19:07:54 pm »
Не сум, знаел дека Алфите имаат мека душа :)))))))))

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #20 на: Февруари 06, 2012, 00:07:13 am »
Во изминатиов период од 3 и пол месеци од последниот Милестон, забележливо е активирање на нови членови и се поголема нивна храброст за поставување на постови. Тоа е добро, успешно се наметнуваат и нивните постовите предизвикуваат реакција кај останатите членови без разлика дали се работи за позитивни или негативни. Забележлива е зголемената активност на Банзаи, гОЈде наступа стихијно, а Спортекс од нашето помирење, односно запознавање ко да ми нема инспирација. Јес да секој негов пост заслужува да се прочита. Големо внимание предизвикуваат постовите на Симо алиас Carrier166 кој поркај тоа што ја обожава марката над сите марки е и доста технички поткован. Неговите совети се добродојдени без разлика дали се работи за Алфисти или членови на најмасовната групација на форумов попознати меѓу народот како Буба Шваби. Во изминатиов период за одбележување е и подновувањето на Ивана и Класниот. Тоа е една од убавините на форумот каде можеш во реално време да  видиш промена на возило кај некој член притоа знаејќи колку внимание и љубов имаат посветено на претходното. Исто така во изминатиов период вредно за спомнување е и солидарноста на членовите кон ремек делата на Велештрумф каде секојдневно се гласаше со надеж дека Веле ќе иде даље. Тоа е за поздрав и јасно кажува дека поголемиот број на членовите не знаат што е тоа завист. Од друга страна негативно е што Маријан подолго време нема пишано пост, дури и ми е чудно кога одредено време ќе се навикнеш на дневна доза од некој форумаш а истата ја нема. Стратро си е слика за себе, хард кор US Muscle Car lover, омразен кај фановите на Ferrari но истовремено ценет. Лошко наш е тринаесетото прасе. Активен, поткован, речит, држи став и е едини од постарите форумаши кој не е виден во Живо, боље така да остане за да се држи некоја тензија. Тука се и Фаланга и Дени, толку различни а толку слични. Секој на свој начин. S16 e уникат од форумаш, само он знае што се нема возено но сепак е доста скромен и уникатен. Алфистите си се држиме меѓу себе како една голема среќна фамилија и по правило ако нападнеш еден од нив ко да си ги нападнал сите. Доста слично размислуваме и не за џабе сме се одлучиле за нејзиното величенство. Што се однесува до Рики, тоа е ултимативниот шампион во пишување пораки, но малце сум му љут затоа што на собирот по повод свадбата на Ате пред други форумаши сакаше да докаже дека Алфите се меки возила и стискаше на лимот од моето единствено и најмило возило. Не се љутам али немој друг пат да ти се деси. Кога не разбираш што е Алфиста не му закачај најмило.
Прстите како? ;D

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #21 на: Февруари 06, 2012, 00:39:55 am »
Браво, само напред наредната година идеме на неколку пати поголем број...
Да се надоврзам на она на Cuore Sportivo кој сеуште не сум го запознал :D
Исто така треба и да им се заблагодариме на луѓето од другите градови низ земјава, Сите паметиме дека на роденденот на Carclub тие се организираа и дојдоа во Скопје да ни се придружат. Затоа мислам дека не треба да ги заборавиме и треба да направиме некое возење низ источниот и западниот дел на нашава држава :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9203
 • Аstra la vista baby !
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #22 на: Февруари 12, 2012, 04:50:27 am »
Куоре не забележал...
А и јас сега дури забележав дека сум се искачил во 10 најприсутни  :D


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #23 на: Февруари 12, 2012, 09:53:08 am »
Добар си, знаш дека редовноста ќе ти влијае на крај кога ќе закључуваме оцени. ;D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #24 на: Февруари 12, 2012, 17:30:04 pm »
Имаш минус, мене си ме заборавил ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10737
 • 430i
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #25 на: Февруари 12, 2012, 18:04:32 pm »
Честито иљадарка, само нека се множат :)

Од друга страна негативно е што Маријан подолго време нема пишано пост, дури и ми е чудно кога одредено време ќе се навикнеш на дневна доза од некој форумаш а истата ја нема.

А Марјанот ќе се врати кога ќе осети дека е прав момент за тоа :) Иначе, акривно изразува интерес за настаните на форумот и форумџиите и јас активно му ги пренесувам сите поздрави што преку мене се праќаат да стигнат до него... Така да, it's all good :)

Нека се врати побрзо, веќе долго време отсуствува, ќе му се соберат многу неоправдани :D

@Cuore Sportivo Мило ми е што си се навикнал да читаш секој ден по нешто од мене, значи сум бил бар малку интересен ;)
Како што кажа Веле, се интересирав кога можев и ме апдејтуваше што е како е, дали е се под контрола. Едноставно ситуацијата во која се најдов, притисокот и времето не ми дозволуваше на било што друго да мислам освен на најблиските. Тоа е за некој поопуштен муабет во 4 очи не мора да замарам форум со такви работи ;)

А материјал се собрал неможам да постигнам, се надевам ќе ми ги оправдате часовите ;D

П.С. Чест е да си дел од ваква заедница, особено кога и си се запознал со дел од челеновите и си разменил лименка моабет :)

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3468
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #26 на: Февруари 12, 2012, 18:35:23 pm »
Welcome back Marjanot!

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10737
 • 430i
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #27 на: Март 20, 2012, 14:19:41 pm »
Како да прочитав и тука 1000 :)На ФБ е 999. Еден лаже ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #28 на: Март 20, 2012, 14:22:54 pm »
;D

Кујзнае кој е тајниот обожавател!

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Milestone #8 - 1000 членови!
« Одговори #29 на: Март 21, 2012, 21:48:04 pm »
Kаков инвајт напраив на фб, за да кликнат Лајк и на фб, за КарКлуб :) па тоа било чудо :)