Автор Тема: Интернет порачувања, веб страни, интересни работи...  (Прочитано 332353 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20556
Одг: Интернет порачувања, веб страни, интересни работи...
« Одговори #15 на: 26 Јануари 2012, 14:19:06 pm »
Најдобро за сега е кој има во Стопанска Банка да си извади картичка која е наменета само за Интернет, многу фино функционира, се дури нема Paypal не даде за МК

Со таа можиш да регистрираш PayPal ?

Не. Претпоставувам дека муабетот на Марче беше, да си извади чоек Visa Electron картица, декларирано наменета за интернет плаќање, и да бркаш работа. Само што, воопшто не праи разлика од каде ќе ја земеш таа картица (дали од Стопанска, Уни или друга банка...). Јас сум имал од Стопанска, Уни и НЛБ, со сите сум плаќал онлајн (НЕ PayPal!) без никаков проблем.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: Интернет порачувања, веб страни, интересни работи...
« Одговори #16 на: 26 Јануари 2012, 14:22:17 pm »
Најдобро за сега е кој има во Стопанска Банка да си извади картичка која е наменета само за Интернет, многу фино функционира, се дури нема Paypal не даде за МК

Со таа можиш да регистрираш PayPal ?

Не. Претпоставувам дека муабетот на Марче беше, да си извади чоек Visa Electron картица, декларирано наменета за интернет плаќање, и да бркаш работа. Само што, воопшто не праи разлика од каде ќе ја земеш таа картица (дали од Стопанска, Уни или друга банка...). Јас сум имал од Стопанска, Уни и НЛБ, со сите сум плаќал онлајн (НЕ PayPal!) без никаков проблем.

епа јас чисто бидејки на таа од Тутунска земам плата и имам и минус дозволен па чисто од претпазливост би ја зел таа од Стопанска каде можам да си ставам пари колку што ми треба и директно да платам, треба да видам и со НЛБ дали има таква опција да ми отворат посебна сметка со нова картичка без минус без ништо

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20556
Одг: Интернет порачувања, веб страни, интересни работи...
« Одговори #17 на: 26 Јануари 2012, 14:25:45 pm »
Мислам дека може да ти даат картичка што ќе ти биде само за тоа, а не поврзана на трансакциската. Ни ја не би сакал онлајн да плаќам со сметката кај шо ми стига плата и слично ;)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11699
  • Архитект
Одг: Интернет порачувања, веб страни, интересни работи...
« Одговори #18 на: 26 Јануари 2012, 14:35:39 pm »
Со скоро сите картици можиш да плаќаш он лајн. Ама не со сите можиш да регистрираш PayPal. Јас имам дома една од Стопанска наменета за интернет. Ама на неа и стига плата на девојка ми, па не сакам да експериментирам. ;D ;D  Затоа прашав.

Отсутен zvonkog

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1040
Одг: Интернет порачувања, веб страни, интересни работи...
« Одговори #19 на: 26 Јануари 2012, 15:11:31 pm »
Најдобро за сега е кој има во Стопанска Банка да си извади картичка која е наменета само за Интернет, многу фино функционира, се дури нема Paypal не даде за МК

Со таа можиш да регистрираш PayPal ?

Не. Претпоставувам дека муабетот на Марче беше, да си извади чоек Visa Electron картица, декларирано наменета за интернет плаќање, и да бркаш работа. Само што, воопшто не праи разлика од каде ќе ја земеш таа картица (дали од Стопанска, Уни или друга банка...). Јас сум имал од Стопанска, Уни и НЛБ, со сите сум плаќал онлајн (НЕ PayPal!) без никаков проблем.

епа јас чисто бидејки на таа од Тутунска земам плата и имам и минус дозволен па чисто од претпазливост би ја зел таа од Стопанска каде можам да си ставам пари колку што ми треба и директно да платам, треба да видам и со НЛБ дали има таква опција да ми отворат посебна сметка со нова картичка без минус без ништо

имаше порано во НЛБ исфрлија мислам дека беше master light и беше баш наменета за плаќање онлајн, после уплатата аутоматски се блокира и не може вишак пари да ти повлечат, ова беше пред некоја година, сега може има нешто ново.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: Интернет порачувања, веб страни, интересни работи...
« Одговори #20 на: 26 Јануари 2012, 15:15:51 pm »
ке одам утре и ке ви кажам, дали може да се отвори сметка нова на која сам  ке си ставам да речеме 100 евра и знам дека ке ги користам тие за нет плаќање ако не ке си извадам од Стопанска

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Наколче ја спомна оваа web страна, http://www.dealextreme.com/ па ме интересира дали некој успешно нарачувал од овдека со пејпал?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nakolce

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2310
  • Имигрант
Со пејпал незнам како иде но може да се нарача и со картица.... јас нарачав нешто колку за проба и чекам да ми стигне... Кај и да е деновиве би требало да пристигне од 12 февруар чекам

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Јас. Многу пати. Години наназад.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Еве и нешто интересно
Држач за апарат/камера за во кола..
http://www.dealextreme.com/p/universal-car-swivel-mount-holder-for-camera-65952

4 долари? Ај може некој да ми го порача ова? Не ми е за во кола за на друго стакло ми треба.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Еве јас ќе го порачам таман сакам да го видам, пушти ПП ако си озбилен.

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Од деал екстрим не стигаат на декларираното време,ке ги почекаш некаде 30-40 дена,и со секоја нарачка после ти стигаат се побрзо :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Значи се` е ок со дилекстрим :) Ок. Да спремам една нарачка да си се почастам за роденден :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“