Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 463729 пати)

Отсутен dezopp

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 48
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3255 на: 22 Декември 2023, 11:14:52 am »
Mislenje za eden od ovie dva TV:
- SAMSUNG QE50LS03AAUXXH
- PHILIPS 50PUS8118/12 4K AMBILIGHT SMART TV

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8074
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3256 на: 03 Јануари 2024, 11:25:59 am »
Самсунг.

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3257 на: 03 Јануари 2024, 17:47:23 pm »
Самсунг дефинитивно

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3258 на: 10 Март 2024, 14:06:55 pm »
Како да знам колку инчи е тв мојот е 97х56 за лед трака ми треба колку инчи е тв?на таа димензија

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 570
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3260 на: 10 Март 2024, 14:12:01 pm »
Како да знам колку инчи е тв мојот е 97х56 за лед трака ми треба колку инчи е тв?на таа димензија
42

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3261 на: 10 Март 2024, 14:46:15 pm »
Благодарам / некој да има искуство со лепење/,местење на лед трака позади тв дали треба со диодички да ја состсвувам на рабови ?

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 300
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3262 на: 14 Март 2024, 20:27:45 pm »
Утре треба да земам машина за садови и телевизор 50" Fuego од Нептун. Дали некој имал искуство со брендов? Наводно е бил нивни личен бренд на Нептун дел од Балфин Груп Шќиприја. Е сега, дали знае некој кој го произведува  под ова име од големиве брендови? Исто и ST SuperTechnology е во игра од Сетек ама повеќе сум за Фуегово, буџетски ми одговара повеќе. Сега имам Вивакс, турски, 3та година еве нема мака.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3263 на: 14 Март 2024, 20:30:40 pm »
Fuego постои одамна, дека е бренд од Нептун грешка е.

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 300
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3264 на: 14 Март 2024, 20:39:21 pm »
Fuego постои одамна, дека е бренд од Нептун грешка е.
Нивни е, дел од таа Балфин групација која е сопственик на Ист Гејт, Скопје Сити Мол и Нептун. Е сега, не знам кој ги произведува. А имав слушнато дека е шпански бренд ама колку е точно не знам, а еве сега наводно е во сопственост на албанциве.

remove duplicates from email list

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3265 на: 14 Март 2024, 21:29:51 pm »
Утре треба да земам машина за садови и телевизор 50" Fuego од Нептун. Дали некој имал искуство со брендов? Наводно е бил нивни личен бренд на Нептун дел од Балфин Груп Шќиприја. Е сега, дали знае некој кој го произведува  под ова име од големиве брендови? Исто и ST SuperTechnology е во игра од Сетек ама повеќе сум за Фуегово, буџетски ми одговара повеќе. Сега имам Вивакс, турски, 3та година еве нема мака.
имаш добат тв во теномаркет самсунг за 22илјади на акција што е супер цена за самсунг / прзадоволен сум од самсунг цената е добра а сликата перфектна

Присутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7012
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3266 на: 15 Март 2024, 15:25:27 pm »
Фуего, СТ, Вивакс и остали се кинески ребрендирани машини.
Оди претставник од Нептун/Сетек/остали у Кина, влага у фабрика, вика сакам производ под тоа име со такви и такви спецификации.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6949
 • хаУс мајстор
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3267 на: 15 Март 2024, 15:31:34 pm »
Уствари овие три што ги наброја, се "марки" за кујнски апарати како мешалка за нес, блендер итн. евтино што брка работа, па и да се расипе да не ти е криво.
Имав пишано некаде, ЅТ андроид телевизор земав за во спална, после една година немаше никакви апдејти за истиот, ни Јутуб не се пушта. Така стои на ѕид и не знам уствари зошто стои...

Присутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7012
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3268 на: 15 Март 2024, 15:46:04 pm »
Тие се марки за сѐ....меѓу кои и за тв

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 300
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3269 на: 16 Март 2024, 06:33:47 am »
https://www.neptun.mk/categories/televizori/FUEGO-55-ELU-620-AND-T

Го зедов овај, и 45ка машина за садови исто Фуего и една 60ка Беко, па кога ќе ги донесат ќе видиме како ќе се покажат. Продавачот баш потврди дека Фуего е нивни бренд а кој ги произведува не се знае хаха. Ама не ми смета тоа што се кинески, и онака денеска светот станува мулти поларен а Кина светска сила е ;D