Автор Тема: Патарини - ТАГ уред  (Прочитано 15119 пати)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6591
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #285 на: 16 Август 2024, 18:00:37 pm »
Не бев единствен, на 300-400м бев кога еден веќе се враќаше рикверс од рампата, сј си викам нема пари доволно. Отидов, титна еднаш, и не се крена рампата, не отчита дека зема пари ама и 90% од диодите не работеа па не бев сигурен. Стиснав копчето за да контактирсм некој од тие што седат внатре никој не крена, таман тргнав и јас рикверс ја кренаа, тргнав напред ја спуштија. Опцув два три пати и ја лрена некој пак. Замина, се слушна звукот за нарушување (violation) иако не го испиша тоа на таблата, а може и да го, ти викам не работи 90% од површината. Си заминав. Таговите стојат лево и десно од ретровизорот, каде што од секогаш сум ги ставал, и функционираат без проблем. Тој и сега дсде знак дека е отчитан, што значи дека нема пречки, но системот не им е ко шо треба.


Sent from my iPhone using Tapatalk
@FiLo da se javi na glavna kasa

Ги имаш моите постови за Мкард и моите трансакции со Мкард од декември наваму каде што немам проблеми и само 1 секунда дремам на патарини наспроти тебе.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5653
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #286 на: 16 Август 2024, 18:26:58 pm »
Не бев единствен, на 300-400м бев кога еден веќе се враќаше рикверс од рампата, сј си викам нема пари доволно. Отидов, титна еднаш, и не се крена рампата, не отчита дека зема пари ама и 90% од диодите не работеа па не бев сигурен. Стиснав копчето за да контактирсм некој од тие што седат внатре никој не крена, таман тргнав и јас рикверс ја кренаа, тргнав напред ја спуштија. Опцув два три пати и ја лрена некој пак. Замина, се слушна звукот за нарушување (violation) иако не го испиша тоа на таблата, а може и да го, ти викам не работи 90% од површината. Си заминав. Таговите стојат лево и десно од ретровизорот, каде што од секогаш сум ги ставал, и функционираат без проблем. Тој и сега дсде знак дека е отчитан, што значи дека нема пречки, но системот не им е ко шо треба.


Sent from my iPhone using Tapatalk
@FiLo da se javi na glavna kasa

Ги имаш моите постови за Мкард и моите трансакции со Мкард од декември наваму каде што немам проблеми и само 1 секунда дремам на патарини наспроти тебе.
izgleda nesum edinstven koj dreme i ima problem. Ocigledno ti si eden i edinstven bez problem ili ednostavno nesakas da priznaes i mudro kjutis deka tagot ima falinki.

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7042
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #287 на: 16 Август 2024, 18:31:16 pm »
Функционира он за функционирање едино што ете се случуваат вакви работи како кај марјанот, ја би на твое место купил една м-карт за 100 денари кога веке толку кошта и 400 денари кредит на нејзе и нека седи за вакви х ситуации
Убаво кажано.

Имам таг, ама имам и картица за не дај боже ситуации.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6591
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #288 на: 16 Август 2024, 18:36:07 pm »
izgleda nesum edinstven koj dreme i ima problem. Ocigledno ti si eden i edinstven bez problem ili ednostavno nesakas da priznaes i mudro kjutis deka tagot ima falinki.

Еве го мојот пост со моите трансакции со Мкард картичката. Изгледа не си сакал да го прочиташ, еве ти го повторно:
А иначе @Vlatce-Vectra повели историја на плаќања со мојата Мкард, никогаш досега не ме изневерила откако ја земав крајот на ноември 2023та.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Џабе пробуваш да го оправдаш чекањето твое кога за "нефункционирањето" најчесто сме самите криви со незапазување на правилата, возење побрзо и премногу лепење еден позади друг.
Ја досега на патарина имам начекувано коли на Мтаг лента кои немале проблем со поминување. Зошто ? Немало кола позади нив, немало некој да им дише во врат.

Ама ок, ако сакаш секое патување по екстра час на патарини да го губиш, губи го, твој избор, ама не го оправдувај дека е попаметен потег од плакање електронски и поминување побрзо.

Еве ти и и видео како си ја користам картичката и колку се задржувам на патарина: https://imgur.com/a/3QGpS5L


И на крај краева, на 100 поминувања, еднаш или два-три пати да направи проблем е подобро отколку на 100 поминувања да дремеш по патарини како што правиш ти.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5653
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #289 на: 16 Август 2024, 19:02:05 pm »
И на крај краева, на 100 поминувања, еднаш или два-три пати да направи проблем е подобро отколку на 100 поминувања да дремеш по патарини како што правиш ти.

Tolku ti e macno da potvrdis deka tagot seuste ima anomalii ne e perfekten ?
Si cekame nie 1 do 2 koli ne ni e problem ne se brzam nikade vo zivotot ne mi trpi biznisot kako nekoj neli 5te minuti se zivot ili smrt. Cisto sovet od mene vnimavaj da ne ti zabaguva tagot pa da poljubis rampa. Ustvari tebe nemoze da ti zabaguva najverojatno onie kameri odaleku ti ja gledaat tablicata ti ja imaat memorirano i trca covek uste pred da navlezes ti krevaat rampa :)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6591
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #290 на: 16 Август 2024, 19:11:58 pm »
Од што си заслепен таг па таг, не читаш дека јас имам Мкард, а не Мтаг.
Ако го отвореше видеото што сум го постирал, ќе видеше дали со Мтаг ја поминувам патарината или со Мкард. И како функционира тоа.

Тука барем сите членови даваат конструктивни идеи како да се поминува, како да се елиминира проблемот, да се поседува и картичка итн.


Ти си единствениот во темата што уште од првиот пост си стоиш на ставот фрлете тоа, дремете си во колона, што ќе ви фали

Присутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7358
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #291 на: 16 Август 2024, 19:28:34 pm »
Да му купиме еден заеднички М-ТАГ на нашиот брат Влатче-Вектра, ќе залепиме карклуб налепница.. секоја патарина да го потсеќа на нас ;D

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6591
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #292 на: 16 Август 2024, 19:35:38 pm »
Не, ко за беља марфи закон уште на прво поминување ќе му заглави, од инат ќе остане во Мтаг лента, ќе нема слободна лента за нас, ќе мора да чекам кеш лента да се ослободи ;D

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5534
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #293 на: 16 Август 2024, 19:42:21 pm »

Да му купиме еден заеднички М-ТАГ на нашиот брат Влатче-Вектра, ќе залепиме карклуб налепница.. секоја патарина да го потсеќа на нас ;D
Давам 100 денари, под услов ако не работи full refund.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3788
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #294 на: 16 Август 2024, 20:15:21 pm »
Еве и фокусов на телл има аномалии па го користиме, како и тагот :D

https://imgur.com/PetGWRV

If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5653
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #295 на: 16 Август 2024, 21:12:39 pm »
Jas samo sakam da vi dokazam deka ima falinki sistemot i deka kje treba uste nekoja godina dodeka se sredi. Ne e strasno vo raboten den ti da projdes kade sto si sam na patarina. Strasnoto e koga se onie spoeni vikendi koga e guzva sekade i koga kiksnue tamo nema napred samo rikverc. Ili ne sme na ista branova dolzina neznam sto e makava. Jas si stojam na toa deka si plakjam so debitna karticka kola do 2 pred mene nekogas i niedna zadrzuvanje 1 do 3 min max. Ona sto go vidov za 4ti avgust na patarinite mi gi potona site sonista za tagot a taman zenami sakase za rodenden da mi kupi da ubrzame dvizenjeto niz drzavava.
Za vas inat kje si teram po stariot pat za Veles od sega neplakjam nisto i nakaj Ohridon isto kje se isklucam kaj grupcin i kje si vlezam na semaforot kaj GV. E taka da si znaete puknete od maka :)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6591
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #296 на: 16 Август 2024, 21:41:40 pm »
Ела преку Ресен, тамам во Стар Сокак во Ресен ребро во фурна ќе јадеме.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5653
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #297 на: 16 Август 2024, 22:25:21 pm »
Ела преку Ресен, тамам во Стар Сокак во Ресен ребро во фурна ќе јадеме.
daj lokacija...za dobro rebro ako treba kje pozajmam od nekoj Tag da dojdam do tamo.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6591
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #298 на: 17 Август 2024, 00:49:26 am »

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8509
  • Малерозен дрводарец
Одг: Патарини - ТАГ уред
« Одговори #299 на: 17 Август 2024, 00:50:54 am »
У Скопје ако не знаеш ребро кај да наеш, па да му ебем матер, стварно...

ЕМ ТАГ нема да ти треба...
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.