Автор Тема: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG  (Прочитано 5259 пати)

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4087
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #15 на: 05 Ноември 2023, 19:59:36 pm »
Честитки за новото ауто и убавата опрема што си ја избрал. Да ти прави многу ќеиф и безбедно возење со нејзе :)

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #16 на: 05 Ноември 2023, 20:15:13 pm »
Честито, само требало некоја друга боја вака личи како службено возило :D

A и на толку опрема требало да додадеш и динамик пакетот.

п.с. Колку е доплата за Скаут верзија, има една таква низ Битола вози, доста добро излгеда.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2698
 • Шалабајзер
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #17 на: 05 Ноември 2023, 20:41:08 pm »
Оооо Директореее, честито нова кола, со здравје да си ја возиш, па следната за побрзо да ја смениш… колку турбини и вентили собира у гепек?


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1728
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #18 на: 05 Ноември 2023, 21:37:52 pm »
Со здравје да се вози, да и направиш многу километри без проблем.

Тоа е-то што означува? Нешто како mild hybrid или станува збор за друга технологија?

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2019
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #19 на: 05 Ноември 2023, 21:39:40 pm »
Честитки нова кола. Уба да му е среќата.
Ќе видиш благодет од грејачите на шофершајбна.
Да му се изнавозите.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3965
 • MadaFunker
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #20 на: 05 Ноември 2023, 22:01:18 pm »
Со здравје да се вози! Шкодилациве се накотија на форумов :)
New blood of old school

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3211
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #21 на: 05 Ноември 2023, 22:15:12 pm »
Честитки @t0m1cA

Солиден избор. Пали вози и не се замарај со пациенти и туѓи мислења.

Лед Матрикс - ДСГ - Адаптивен темпомат. Што и да уштекаш од опрема после ова не е битно. Ти ги имаш штиклирано на време кога си нарачувал.

Бојата им смета најчесто на тие што не ја возат.

Отсутен The Seventh Son

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 211
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #22 на: 05 Ноември 2023, 22:33:57 pm »
druze stavi poveke sliki vnatre nadvor hauba gepek

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #23 на: 06 Ноември 2023, 00:10:19 am »
Со здравје да се вози и крстари. Во петокот со ваква во седан изведба се возев некои 80ина километри, спие возилото и на 150. (Велес-Пуже релација)
Да си ја изнавозиш, па по некоја година во новиот суперб да порасне :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13603
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #24 на: 06 Ноември 2023, 00:11:43 am »
Создравје да се вози паше! Welcome to the club 😁

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #25 на: 06 Ноември 2023, 00:19:37 am »
So zdravje da se vozi.
Imame sedan sluzbena so slicna oprema, svetlata epten merak pravat navecer.

Like za toa deka e combi verzija.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6909
 • хаУс мајстор
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #26 на: 06 Ноември 2023, 11:09:27 am »
Ќе го пробаме со бостан натоварено? 😅
Со здравје да се вози!

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3255
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #27 на: 06 Ноември 2023, 11:30:40 am »
Фала ви на сите, да си купите што ви лежи на душата.  :D

Ауу топ, кука има во опремата вклучена ? Со здравје да си ја товараш :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Нема, жал ми е да ја малтретирам неа, ќе си добие Полото кука. :D

Создравје да се вози мн километри да си поминиш.
Имаме 2 исти вакви државни на работа само дизел, претходно имавме 2 од постарата генерација 2015-2016 не знам точно когја година. Минатата недела одевме ск многу многу не ме бендиса вожњата како многу мека пливаше на нерамнини вози 110 се осеќа како 150 да вози и баш праев со шоферите муабет велат постарата генерација мн поубај и во изолација и во стабилност велеа со постарите кај катланово по кривини со 160-170 не мрдаја со овие вели не пробваме ни е страв да не се превртиме  ::) и сервис ко му праеле од порше исто му рекле нешто е сменето подвозјето во новите и е почурук одколку на старите шкоди шо било.

Ќе дојде на ред да ја истестирам, и мене ми делува дека е многу мека, ама да свртам некоја 1000ка па ќе пишам импресии.

Честито Томче. Сега уште шаоми да земеш и си го заебал и системот, Ендру Тејт да ти позавиди. Убава кола, ми се допаѓа, се надевам дека кога ќе излезе од гаранција за 2год ќе чипнеш да дојде на рамниште со туранот.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Неее, iPhone морам сега. :P
Инаку со 2 год. гаранција е, баш ради тој ремап, се надевам ќе го има за неа за 2 год. :D

Честито, само требало некоја друга боја вака личи како службено возило :D

A и на толку опрема требало да додадеш и динамик пакетот.

п.с. Колку е доплата за Скаут верзија, има една таква низ Битола вози, доста добро излгеда.

Па реално, исто како и Туранот, колава 70% од километрите ќе ги поминува службено. За бојата шознам, да сменам од сребрена па испадна бела, а ми се мотаа црвена и сина во глава.
Не знам колку е поскап Скаутот, ама би рекол некои 4-5к сигурно.

Со здравје да се вози, да и направиш многу километри без проблем.

Тоа е-то што означува? Нешто како mild hybrid или станува збор за друга технологија?

Нешто како мајлд хибрид е.

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2916
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #28 на: 06 Ноември 2023, 18:56:44 pm »
Со здравје да се вози, многу безгрижни километри.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг: Skoda Octavia Combi Style 1.5 eTSI DSG
« Одговори #29 на: 06 Ноември 2023, 20:42:10 pm »
Убава кола, само брендирај ја да биде полична :)