Автор Тема: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort  (Прочитано 1164 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #1 на: 10 Јули 2023, 20:42:32 pm »
Фантастично возило во скоро секој поглед. Инструмент таблата би можела да е две нивоа подобра пошто тоа е гага на пример. Ама се друго е фантастично, ќе искине ова со продажба.
« Последно менување: 10 Јули 2023, 20:49:09 pm Tischläufer »

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #2 на: 10 Јули 2023, 21:25:58 pm »
Kaj vide isstrument tabla :)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4289
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #3 на: 10 Јули 2023, 21:33:44 pm »
Таблетот пред воланот  ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #4 на: 11 Јули 2023, 07:49:42 am »
Дизајнот е чудничок, ама многу брзо ќе се навикнеме на него. Иначе колата е стварно многу, многу добра и има логика за многу луѓе.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13603
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #5 на: 11 Јули 2023, 09:53:48 am »
Цената не е лоша да бидеме искрени. Да бевме салам држава, без ДДВ, ценава ќе беше бонбона.

Мене ми е ОК. Убаво скоцкано возило.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43412
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #6 на: 11 Јули 2023, 12:38:35 pm »
Чекај да се сетам на салам држави без ДДВ во околинава...

КОСОВО!
Не, и тие имаат ддв. :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #7 на: 11 Јули 2023, 12:59:26 pm »
Карпатскиот мислел да има даночни олеснување за купување електрично возило, како поврат на ДДВ а не воопшто да не постоии ДДВ

Норвешка имаше такво нешто до оваа година

Norway used to have zero tax and VAT on electric cars until 2023
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43412
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #8 на: 11 Јули 2023, 13:00:33 pm »
Карпатскиот мислел да има даночни олеснување за купување електрично возило, како поврат на ДДВ а не воопшто да не постоии ДДВ

Норвешка имаше такво нешто до оваа година

Norway used to have zero tax and VAT on electric cars until 2023
Ааа добро, субвенциониран ДДВ е друго.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #9 на: 11 Јули 2023, 13:10:13 pm »
Место тоа таблетот да има нормална инструмент табла, и на пример да го има новиот 3,3 литри дизел од Мазда, би било топ. 😁😁😁

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #10 на: 11 Јули 2023, 14:11:48 pm »
Место тоа таблетот да има нормална инструмент табла, и на пример да го има новиот 3,3 литри дизел од Мазда, би било топ.
Печен е за Мазда 6 караван тој дизел. Има да легне ко пензија на први.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #11 на: 11 Јули 2023, 15:02:27 pm »
Иначе коа сме кај МГ


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6553
 • French diamond
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #12 на: 11 Јули 2023, 17:07:01 pm »
Од Кинез квалитет нема, ама ај да видиме нека купи некој, па нека направи видео по 100-150К како се држи, како се пластиките внатре, што заменил и слично.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13603
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #13 на: 11 Јули 2023, 19:41:35 pm »
Од Кинез квалитет нема, ама ај да видиме нека купи некој, па нека направи видео по 100-150К како се држи, како се пластиките внатре, што заменил и слично.

Само 95% од се што користиш е во голем дел производено во Кина.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6553
 • French diamond
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #14 на: 11 Јули 2023, 20:46:38 pm »
Така де, затоа и коментарот мој.

Имав и еден пример со вапови Лавор, едниот склопен во Италија, другиот од поново време склопен во Кина, гомно тешко споредено со тој првиот, а исто пари платени и исти спецификации.

На новите Априлии како што ја имам, се што цркнува е made in China, оти не цркнало на таа од 2017..и уште многу примери, зошто лично никогаш не би купил кинеска кола.