Автор Тема: Citroen C3 (III) FaceLift  (Прочитано 5378 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5293
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #30 на: Април 08, 2023, 22:00:12 pm »
Sozdravje da si go vozite i mnogu bezgrizni kilometri.
Odlicen izbor na autce.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5364
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #31 на: Април 08, 2023, 23:11:38 pm »
Cestitki i od mene, interesen paket. Novo si e novo.

Jas na sluzbenata Fabia koja dojde so kup oprema bez naslon vo 22god, si dodadov otposle me kostase 1200 i epten se uklopi i brka rabota.

Probaj najdi ke se pomacis malku da najdes stk ti odgovara, ama slatki maki se toa :D
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10828
 • 430i
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #32 на: Април 09, 2023, 01:34:44 am »
Честитки, одличен избор 🙂
Многу секси возилце, одлична комбинација на бои и таман моторизација.
Да и се изнауживате

Присутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3101
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #33 на: Април 09, 2023, 06:43:17 am »
Казанкови, со здравје да си ја возите, да ве носи на убави места!

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3735
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #34 на: Април 09, 2023, 07:12:34 am »
Cestitki, srekja & beriket da ve prati segde so nejze. I samo bezgrizni kilometri da vozite 😁

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3173
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #35 на: Април 09, 2023, 22:33:14 pm »
Да ве служи верно и да ве прошета на убави места.

@KaZaN си остана достоен на клаберството, си ги преставуаш возилата на форум.

За разлика од некои други членови што по цел ден копрофагираат на форум, а колите ги кријат зашто жените не им даваат да ги стават на интернет.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6870
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #36 на: Април 10, 2023, 08:45:35 am »
Честитки и од мене, долго да ве служи, само убави моменти!!!

Не сфатив баш, и покрај повисокиот пакет опрема, н3ма алуминиумски бандажи?!?

Инаку, фаровите се наважниот момент од опремата, з мене. Без другите работи се преживува.

Отсутен @ILE@

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 192
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #37 на: Април 10, 2023, 08:50:47 am »
Честитки, со среќа и многу безгрижни километри  :)

Успат, добар избор на возило.

Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6088
 • Бенве сие бенве
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #38 на: Април 10, 2023, 08:58:17 am »
Честито Казан, симпатична кола. Според последниве букви од таблицата колата си одбрала чија ќе биде :)

Присутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3101
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #39 на: Април 10, 2023, 09:02:48 am »
Сабајле ја видов во АК, убава бојата во живо, претпоставувам веќе конфискувана :D

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6068
 • 69
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #40 на: Април 10, 2023, 09:10:16 am »
Со здравје да си ја тркалате. Одличен избор, ново си е ново.
Нема веќе она: Се спакувавме, стигнавме до прва патарина и моравме да кренеме хауба за да видиме кој комшиски петел влегол под неа и почнал да ни ги клеца коковчињата :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #41 на: Април 10, 2023, 09:50:09 am »
Да ве служи верно и да ве прошета на убави места.

@KaZaN си остана достоен на клаберството, си ги преставуаш возилата на форум.

За разлика од некои други членови што по цел ден копрофагираат на форум, а колите ги кријат зашто жените не им даваат да ги стават на интернет.
Клабер до крај... Не е заебанција. :D

Честитки и од мене, долго да ве служи, само убави моменти!!!

Не сфатив баш, и покрај повисокиот пакет опрема, н3ма алуминиумски бандажи?!?

Инаку, фаровите се наважниот момент од опремата, з мене. Без другите работи се преживува.
пакетот на опрема е всушност втор од четири. како таков, нема алу бандажи у него. има оние 3d челични со раткапни, што личат на алуминиумски.  конкретно мојава беше на лагер, нарачана таква, со бандажи.

Честито Казан, симпатична кола. Според последниве букви од таблицата колата си одбрала чија ќе биде :)
не бирав ништо, така се паднаа. :)
Сабајле ја видов во АК, убава бојата во живо, претпоставувам веќе конфискувана :D
невестата ќе ја вози неделава, јас сум секако трета смена. :)
Со здравје да си ја тркалате. Одличен избор, ново си е ново.
Нема веќе она: Се спакувавме, стигнавме до прва патарина и моравме да кренеме хауба за да видиме кој комшиски петел влегол под неа и почнал да ни ги клеца коковчињата :D
имавме такви моменти, не дека не... сега - раат. :D

не сакам да сум досаден, ама не сакам никого да испуштам. на сите, уште еднаш, фала ви многу, да си купите се што ќе си посакате. :)

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6730
 • хаУс мајстор
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #42 на: Април 10, 2023, 09:57:01 am »
Честитки колега!
Со здравје и среќа да се вози.

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 256
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #43 на: Април 10, 2023, 19:07:54 pm »
Gut, Gut, што би рекле немците. Со здравје да се вози  :)

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1984
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #44 на: Април 11, 2023, 08:24:08 am »
Честитки за новото возило, со здравје да се вози, само убави работи да пишуваш тука  :)
Претпоставката е мајката на сите заебувања