Автор Тема: Citroen C3 (III) FaceLift  (Прочитано 5381 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #15 на: Април 08, 2023, 11:36:25 am »
Честото нека е, со здравје да си го возите! Многу безгрижни километри.
Машала цениве за новиве возила. :)
Богами машала.. Истава кола пред околу 2-3 години ќе вредеше околу 2000-3000 евра помалце.

Интересно количе, со здравје да се вози, сигурно е помераклиски моторот од тој атмосверецот, другар го има мн глуп мотор е од секој аспект. Е сеа меѓу 208ца и ова 208цата ми е ептен по лична,  ама верувам дека имаат забегано со цените. Колку разлика беше за вака со слични карактеристики?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


основна 208мица по ценовник е 19,600. Таква како што гледав и сакав јас, е 22,120 по ценовник (второ ниво на опрема, Allure). И да се исценкавме нешто, немаше да дојде до цената на оваа.
Како е можно уште да се продаваат коли во 2023-та со рачки на стаклата...
Језиво.
Колку беше доплатата за тоа?
Гледам и кај другаров е таа опрема и кај него назад нема ел. стакла.
Инаку колава е топ.
Уште еднаш со здравје да се вози.
во мојава ситуација немаше опција за доплата, бидејќи беше возило од лагер, воедно и го нема како опција за доплата во ова ниво на опрема, треба да идеш барем едно нагоре... Shine или Elle.
Многу ме израдува изборов на кола и мотор и мењач! Браво! Супер избор си направил. Мислам дека со Мишелин Примаси 4 иде иако е мало количе. Цакум пакум!
ете, тоа заборавив... Michelin e Primacy, 205/55/16 :)
Да? Не се primacy 4? Е primacy се!?
мхм. Е Primacy. :)
Супер и тука да пишеме со здравје да се тркала,јас една замерка ПОТПИРАЧ ЗА РАКА тоа само му фали да биде цакум пакум

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


не ми е неопходно. ма да за тоа има чаре, ќе зеам од оние Armrest на крај на краиштата, и ќе го стаам :D Или ете класниот вика опција ОЕМ, може треба да се праша... За воља на вистината, не ми ни текна на тоа у целово бирање, трчкање и преговарање...

Го разочара карклуб богатото лоби, со изборот на рачка за менувач  ;D Со здравје да си ја возиш, ме израдува кога прочитав на крај дека се избори за бандаж, а не раткапна во '23 година  :)
јеби га, не може на секого да се удоволи. :D

На сите останати, фала уште еднаш. Се најубаво ви посакувам.

@zeroSignal тебе посебно фала, и за тоа што посвети време и живци во асистирање да ја земеме. Забораив да ја "брендирам", ќе го бувнам стикерот деновиве. :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #16 на: Април 08, 2023, 12:22:07 pm »
Јас одма го погледнав лагерот на Цитроен и гледам се 1.2 110кс. И за нив браво, до лани се атмосите со долгиот менувач беа.
2020 јас кога прашував само атмоси ми нудеа, а овој порачки чекања беше...

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2853
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #17 на: Април 08, 2023, 12:45:33 pm »
Со здравје да се вози!

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен Knight_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1260
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #18 на: Април 08, 2023, 16:35:18 pm »
Уште еднаш со здравје да се вози!

Многу убаво изгледа комбинацијата на бои.
Како е кога од обични ќе се префрлиш на лед фарови  :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #19 на: Април 08, 2023, 17:23:35 pm »
Уште еднаш мајсторе со среќа да се вози.

Само убавини да доживувате со неа. Да ве изнашета по одмори 😎😁

Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 235
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #20 на: Април 08, 2023, 18:32:49 pm »
Супер кола нешто што многу ми се допаѓа и барам da купам нормално половна 2019/2018 година кои гледам мнозинството се со 1.2  PT мотори.

Со здравје да си ја користиш многу извозени километри и ме занима само која беше финалната цена што ја плати гледам почнуват од 17500 евра нагоре.
« Последно менување: Април 08, 2023, 18:38:10 pm Tiro »

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1356
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #21 на: Април 08, 2023, 18:35:15 pm »
Со здравје да се вози. Ново си е ново.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #22 на: Април 08, 2023, 18:38:35 pm »
фала дечки, со убаво да се враќа само. :)

Уште еднаш со здравје да се вози!

Многу убаво изгледа комбинацијата на бои.
Како е кога од обични ќе се префрлиш на лед фарови  :D

јас знаев од прилика што да очекувам, ма да секако бев позитивно изненаден. Интересно беше кога невестата седна... Пали фарови и... еи? зашо вака свети? не е ова јако?

Супер кола нешто што многу ми се допаѓа и барам da куоам нотмално половна 201п/2018 година кои гледам мнозинството се со 1.2  PT мотори.

Со здравје да си ја користиш многу извозени километри и ме занима само која беше финалната цена што ја плати гледам почнуват од 17500 евра нагоре.
има доста избор на половни во Autowelt. не се нешто многу опремени, и генерално се ограничени на обичниот бензинец или дизел...

Мене ме чинеше нешто под 19.000

Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 235
Одг: Citroen C3 (III)FL
« Одговори #23 на: Април 08, 2023, 19:03:19 pm »
Да ги гледав овие во АутоВелт но таму нема кола под 100К километри .

Нека ти е со среќа уште еднаш.

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1499
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #24 на: Април 08, 2023, 19:05:18 pm »
Создравје да се вози и само за убаво да е. Дедото има ваква само обичниот мотор во поглед на комоцијата пријатно изненаден позади за двајца возрасни комфорно а напред да не правиме муабет. Уште еднаш само за убаво

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #25 на: Април 08, 2023, 19:05:38 pm »
Да ги гледав овие во АутоВелт но таму нема кола под 100К километри .

Нека ти е со среќа уште еднаш.
Е нема, ама барем се со комплетна документација и историја...

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1809
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #26 на: Април 08, 2023, 19:28:39 pm »
Честитки, да ја изнавозите...

Присутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7497
 • Плинаш!!!
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #27 на: Април 08, 2023, 19:54:02 pm »
Казан, честито количе. Ново си е ново. Најубаво е коа ќе седнеш прв во ново седиште (знаеш на што мислам, да не бидам вулгарен ). Долго да ве служи и да ве носи каде ќе посакате. Боја, мотор опрема се е таман. Уште еднаш честито!

Отсутен WastedCobe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
 • Alfa Romeo 159 TBi
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #28 на: Април 08, 2023, 20:25:48 pm »
Честито нова кола и со здравје да се вози. Посакувам многу безгрижни километри и патувања  :)

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1247
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #29 на: Април 08, 2023, 21:52:39 pm »
Честитки и од мене. Со среќа да си ја возиш и да уживаш. Многу убаво изгледа...