Автор Тема: BMW F30 335i xDrive M Sport  (Прочитано 44677 пати)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #30 на: 16 Јуни 2022, 19:01:57 pm »
Црно си е црно, батка.
Влае е ок, ама долу хром! :D

Ми кладе болви во уво сега и јас да мењам. :)
Од каде да купам?

Јас ги нарачав од Autolux.mk - ми се јавија дека ги имаат во салон во Скопје за да не ги чекам да не ми ги праќаат, па појдов попладнево и си ги зедов. Али имаат достава до дома и ко што видов имаат избор од различни за сите модели. Менувањето на овие е 2 мин работа само треба да имаш долги и тенки прсти  :D

Еве и едно сликче после менување:


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8245
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #31 на: 16 Јуни 2022, 19:14:27 pm »
Оффф, ќорав старец...
Си пишал ти и првиот пат, ама кој да чита...

A не е дека беше грдо претходно, ама сега е комплет! :D
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #32 на: 16 Јуни 2022, 19:33:05 pm »
Оффф, ќорав старец...
Си пишал ти и првиот пат, ама кој да чита...

A не е дека беше грдо претходно, ама сега е комплет! :D

Не изгледаше грдо, ама многу ми двоеше од остатокот на колата - на цела кола нема ни еден хромиран дел освен старите бубрези. Вака изгледа далеку покомплетно и поспортско. Од надворешен изглед останаа уште M Performance спојлерот, лајсните и дифузерот и можда да ги вратам фабричките фолии на задните стакла. Стојат во сообраќајна ама се извадени.  ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #33 на: 16 Јуни 2022, 19:37:04 pm »
No such thing as „фабрички фолии“.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #34 на: 16 Јуни 2022, 19:41:33 pm »
No such thing as „фабрички фолии“.

Прилично сум убеден дека на F30ките иде како опција затемнети задни стакла.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #35 на: 16 Јуни 2022, 19:47:10 pm »
Ама затемнети се самите стакла, не е фолија.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #36 на: 16 Јуни 2022, 19:48:42 pm »
Ама затемнети се самите стакла, не е фолија.

Епа тогаш најверојатно првиот газда ставал афтермаркет фолии, а вториот ги има извадено. Пошто има атест за тоа, а не се затемнети стаклата.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #37 на: 28 Јуни 2022, 00:29:40 am »
Еден мал photo-dump после перење со новите бубрези

Мислам дека ептен добро легнаа.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8245
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #38 на: 28 Јуни 2022, 00:33:50 am »
Златан, оди вамо петка да ти пишу.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4726
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #39 на: 28 Јуни 2022, 08:59:53 am »
Одлично! Само немој да забегуваш со фарбање бандажи и затемнување стакла штопови :)


Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #40 на: 28 Јуни 2022, 10:08:37 am »
Одлично! Само немој да забегуваш со фарбање бандажи и затемнување стакла штопови :)

Не не - колава ќе остане OEM/OEM+ - ако го нема од BMW нема да го има ни на неа :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54887
 • Махер
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #41 на: 28 Јуни 2022, 10:26:05 am »
Бандаживе ако се исфарбаат црни ќе следи кривична пријава.

Присутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6015
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #42 на: 28 Јуни 2022, 10:34:46 am »
Бандаживе ако се исфарбаат црни ќе следи кривична пријава.

...при што судот го прифати барањето на тужителот и определи казна затвор од 5 години за Миле Јанакиевски.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #43 на: 28 Јуни 2022, 12:00:30 pm »
Бандаживе ако се исфарбаат црни ќе следи кривична пријава.

Црни бандажи ми се во топ3 најгрди работи кај коли.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8245
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #44 на: 28 Јуни 2022, 12:13:51 pm »
Волку проклето добар бандаж, зелен да го офарбаш пак убав ќе биде.
Камо вакви да правеа за Шкодилак, да не трошам саати зјапање во монитор. :)
When you turn on the radio does it return the favor?