Автор Тема: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade  (Прочитано 7044 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5198
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #30 на: Јуни 17, 2022, 13:42:05 pm »
А бе добро, вие пушачите имате непотребни издатоци.

Јас не сум пушач, немам непотребни трошоци, примањата ми се одлични, ама некни срцев удар ќе добиев кога за 34 литри бензин платив 3.800,00 денари.

3.800,00!

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9280
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #31 на: Јуни 17, 2022, 13:47:33 pm »
Е добро де, ќе се откажам и од леб (само месо ќе јадам) ама ќе возам :D

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3798
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #32 на: Јуни 17, 2022, 13:54:21 pm »
Место тонус леб од 80 денари да јадите, ќе си купиш вчерашен леб за 10/12 денари и ете го бензинот.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5198
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #33 на: Јуни 17, 2022, 19:06:55 pm »
Заебаајте се вие само...

Присутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13389
 • Пудингот на шоферството
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #34 на: Јуни 17, 2022, 19:52:28 pm »

Ситно е кај мене,850-900л ради помали резервоари,кај колегата собира 1400л х 2.11€ 😂
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #35 на: Јуни 25, 2022, 14:17:11 pm »
симо па ти си инспирација бе чоек. ко ќе те начекам нарден пат у кафанче частам пиво. :)
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42318
 • Il Moderatore
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #36 на: Јуни 25, 2022, 15:16:58 pm »
Може и у гранапче, да нѝ остане некој денар за уље и бензин :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #37 на: Јуни 26, 2022, 18:53:26 pm »
Може и у гранапче, да нѝ остане некој денар за уље и бензин :D
Јас не смеам да пијам, на антибиотици сум.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5198
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #38 на: Јуни 27, 2022, 08:30:51 am »
Викни го да го частиш, биди маж, шо ќе го начекуваш...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #39 на: Јуни 27, 2022, 23:19:58 pm »
Викни го да го частиш, биди маж, шо ќе го начекуваш...
Проблем е времето, не друго. Треба да сме двајцата авејлибл, па пореално е дека ќе се начекаме. По исти кафани излеваме
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4287
 • Пиши лаже
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #40 на: Јуни 27, 2022, 23:43:43 pm »
Не дава да се отвори со точно време, така да 4:45. :D
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42318
 • Il Moderatore
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #41 на: Јули 21, 2022, 23:18:02 pm »
Да размрдаме малце. Денес благодарение на @Prcot стигна сет дихтунзи за турбо.Сега сум речиси спремен за проемна :)
« Последно менување: Јули 21, 2022, 23:24:02 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1223
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #42 на: Јули 22, 2022, 09:21:49 am »
Ајде Симо те чекаме како нова година да се изначитаме :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42318
 • Il Moderatore
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #43 на: Јули 22, 2022, 09:35:04 am »
Да е само турбо на 12 години стара кола... :D
Се нешто има да се досреди пред да се стаи шлагот на тортата :) Ама ќе биде, ветувам, и јас веќе се психички се набилдав да мењам :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6537
 • хаУс мајстор
Одг: Alfa 159 1750 TBi Turbo Upgrade
« Одговори #44 на: Јули 22, 2022, 10:48:02 am »
Сакаш гаража?
Ти стојам на располагање.