Автор Тема: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017  (Прочитано 29123 пати)

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2729
 • Шалабајзер
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #30 на: 30 Декември 2021, 21:00:49 pm »
Честитки и тука, со здравје да си ја возите

Тек сега по слики приметив дека е со зимски сетап, прееска не ја приметив… Бојата перверзија, иако беше прљава


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #31 на: 30 Декември 2021, 22:13:52 pm »
Со здравје да се вози!
Прекрасно колиште.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3143
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #32 на: 30 Декември 2021, 22:21:49 pm »
Papapapappapapa  bez komentar prekrasno izgleda,  so zdravje da se vozi i mnogu prijatni km da si izvozite

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #33 на: 30 Декември 2021, 22:34:32 pm »
Lelelelelele, so zdravje da si ja vozite, kolishte. Bravo za izborot

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 423
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #34 на: 30 Декември 2021, 22:43:35 pm »
Не можам да се навикнам дека возило со 4 врати може да биде coupé, ама во секој случај, изгледа incredible, со здравје да се вози.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5447
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #35 на: 30 Декември 2021, 22:45:54 pm »
п.с ремап?  ;D

нема потреба :)

Auuuuuu auto upuckumatersevozbudiv........... :-*

Brao so merak da se vozi  :)

Adaptivna suspencija?

ps. kolku kosta obuka za uvoz na vozilo :)
Povratok na DDV moze da se napravi so ogled deka e kupeno od BMW diler?

нема адаптивна, М подвозје е
сакав и јас адаптивна, ама во минатите 3-4 месеци само една 340i ми излезе со адаптивна
кога се зема половно, не може сите точки да се штиклираат ;D

обука гратис
ДДВ воопшто не платив во Германија за да правам поврат, платив фактура на нето износ, па после тука сатарот

доколку ја носев сам, тогаш се плаќа ДДВ и се прави поврат на излез од ЕУ
доколку се зема на фирма, исто се плаќа ДДВ и се прави поврат
Nema potreba indeed.
So zdravje da se vozi, epten pogoden paketot, boja i se ostanato.
Koga bi biral i jas isto bi odbral od boja do se ostanato.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1032
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #36 на: 30 Декември 2021, 23:03:58 pm »
Убо многу создравје да се вози, со алфата шо бидна и таа ќе ја чуваш ?  :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #37 на: 30 Декември 2021, 23:40:35 pm »
Сега за сега да, понатаму ќе видиме 🙂

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43495
 • Il Moderatore
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #38 на: 30 Декември 2021, 23:42:30 pm »
Причувај ја уште малку... не ја вози многу, ама редовно сервиси прави ѝ. ;D

BTW, долго да те служи новото ауто.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #39 на: 31 Декември 2021, 07:49:18 am »
Не можам да се навикнам дека возило со 4 врати може да биде coupé, ама во секој случај, изгледа incredible, со здравје да се вози.
Не е купе. Ова е модерен седан со 5 врати.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5447
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #40 на: 31 Декември 2021, 07:57:56 am »
The frameless doors i pettata vrata se priceless!
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 697
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #41 на: 31 Декември 2021, 08:26:43 am »
Честитки предобар избор комшо 🥳😁
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6394
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #42 на: 31 Декември 2021, 08:55:39 am »
Прекрасно! Со здравје да си ја возиш и долго да те служи  :)

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8074
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #43 на: 31 Декември 2021, 09:42:48 am »
Порнич   :-*

Машала гепек... Со здравје да се вози.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3292
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #44 на: 31 Декември 2021, 09:43:45 am »
Честито и тука баце!
Ептен ми е кејф кога некој ќе си го направи меракот баш со тоа возило што го посакува, да ве носи само на убави места!

П.С. Цена за рентање на Алфата? :P