Автор Тема: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp  (Прочитано 27140 пати)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5294
 • French diamond
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #375 на: Јануари 19, 2022, 18:13:09 pm »
Ај кога веќе му ја труеме темата(нека премести некој), еве како се кај мене овие Night eye ледови, кои најчесто ги инсталираат на Џулиети, претпоставувам нема да поминат на tüv ама ќе ги извадам пред тоа ако треба, досега никој не изреагирал од спротивната страна


Не светат толку интензивно како мобилниот што прикажува.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16292
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #376 на: Јануари 19, 2022, 20:25:35 pm »
Еве кај мене како е. Фокусирано е на светлината пред кола па не се глеа многу лево и десно колку фрла светлина.

Во пракса и во возење е многу подобро од обична сијалица.

EDIT: Инцидентно возев до Гостивар вечерва па еве слика од аутопут:

« Последно менување: Јануари 19, 2022, 23:00:36 pm MartinAlfista »

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 569
 • Colt-че
Потпис.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6788
 • Плинаш!!!
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #378 на: Јануари 20, 2022, 00:07:33 am »
Еве кај мене како е. Фокусирано е на светлината пред кола па не се глеа многу лево и десно колку фрла светлина.

Во пракса и во возење е многу подобро од обична сијалица.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

EDIT: Инцидентно возев до Гостивар вечерва па еве слика од аутопут:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Одлично си светат, не прштат на сите страни. Иако мислам дека левиот фар треба малку да оди подоле ама може и слика лаже.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11166
 • Архитект
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #379 на: Јануари 20, 2022, 08:26:35 am »
Кај мене се врткаш а? Шо не се јави, ќе си даев по една.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16292
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #380 на: Јануари 20, 2022, 08:43:08 am »
Одлично си светат, не прштат на сите страни. Иако мислам дека левиот фар треба малку да оди подоле ама може и слика лаже.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Јас ги чепкав и ги унакажав малце ;D Ќе си ги погледнат луѓе на технички, зошто мислам дека и лево-десно им треба малце подедување (сликата од автопат и дупката на крај на снопот).

Кај мене се врткаш а? Шо не се јави, ќе си даев по една.

Чекав луѓе кај кафаните и викам ај да побарам темно место да сликам светлата, кога гледам кај вас сум стигнал ;D

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6788
 • Плинаш!!!
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #381 на: Јануари 20, 2022, 16:09:00 pm »
Да во право си, и дупката од автопат треба да се среди. Не го приметив тоа!

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 241
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #382 на: Јануари 24, 2022, 22:52:11 pm »
Незнам колку години имаш ама идеална кола за млад човек. Мене преубаво ми изгледа. Сигурно има фатено многу пи*иња колава.
2010 Mitsubishi Outlander 2.0 DID
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2014 Audi A3 1.6 TDI
2019 Аprilia SR50R

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5831
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #383 на: Јануари 24, 2022, 23:18:57 pm »
Што е битно колку години има, убав си е чоекот. :)))
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 241
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #384 на: Јануари 24, 2022, 23:23:46 pm »
Хахахах ова за легендарни
2010 Mitsubishi Outlander 2.0 DID
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2014 Audi A3 1.6 TDI
2019 Аprilia SR50R

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2159
 • Слобода или смрт
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #385 на: Јануари 27, 2022, 10:21:21 am »
Незнам колку години имаш ама идеална кола за млад човек. Мене преубаво ми изгледа. Сигурно има фатено многу пи*иња колава.

Да да права мачо кола ти е алфа мито. Просто зрачи тестостерон околу неа.

Присутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1471
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #386 на: Јануари 27, 2022, 10:30:47 am »
Незнам колку години имаш ама идеална кола за млад човек. Мене преубаво ми изгледа. Сигурно има фатено многу пи*иња колава.

Да да права мачо кола ти е алфа мито. Просто зрачи тестостерон околу неа.

Штета што е мала, само 2,3 пич*ња ќе смести ;D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16292
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #387 на: Јануари 27, 2022, 13:09:23 pm »
Ако не ви се свиѓа, не коментирајте ;D ;D ;D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16292
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #388 на: Јануари 31, 2022, 09:40:27 am »
147400 километри, исчистени PCV садот и MAF сензорот. Никаква причина, само peer pressure од @osmica8, со кој заедно и работевме ;D

Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 417
Одг: 2009 Alfa Romeo MiTo, 1.4 Turbo 120hp
« Одговори #389 на: Јануари 31, 2022, 09:46:21 am »
147400 километри, исчистени PCV садот и MAF сензорот. Никаква причина, само peer pressure од @osmica8, со кој заедно и работевме ;D
Како го очисти МАФ-от? Со некој electronic cleaner или?