Автор Тема: Фејк Тјунинг!  (Прочитано 290925 пати)

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #45 на: 30 Ноември 2011, 20:11:10 pm »
Уште гаража ни фали и да почнеме со рекламирање... ке бидне добар бизнис.. цела Шутка ке доаѓа да тјунира :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #46 на: 30 Ноември 2011, 23:05:30 pm »
O-NEIL налепница на шофершајбна :D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #47 на: 30 Ноември 2011, 23:23:39 pm »
Браво Фаланга... баш и ја се сетив на истото !!! ;) :) :D ;D

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #48 на: 02 Декември 2011, 08:40:19 am »
Залепено ливче кај инструментите, што вели „Гаси светла!!“.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #49 на: 02 Декември 2011, 09:02:01 am »
Неонка на преден браник

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #50 на: 02 Декември 2011, 09:13:54 am »
Онакво пластично фудбалче од сладолед на куката одзади.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14074
 • Пудингот на шоферството
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #51 на: 02 Декември 2011, 12:34:02 pm »
Таблиците да бидат обележани со изолир по краевите.... ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #52 на: 02 Декември 2011, 16:02:26 pm »
Дупли аеро твин брисачи со дреч зелена маска

А кога сме кај лепенките:


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #53 на: 02 Декември 2011, 16:17:46 pm »
Бирај:Ама не одат без да им монтираш спољери:Да не заборавиме добро ладење на моторот:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #54 на: 02 Декември 2011, 16:24:31 pm »
Се разбираме ;D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #55 на: 02 Декември 2011, 23:50:57 pm »
Заборавате на детали ;D


Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1677
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #56 на: 03 Декември 2011, 05:23:32 am »
никловани лајсни ( браници, решетки, решетки на вентилација и др :) 

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #57 на: 03 Декември 2011, 10:16:28 am »
каков фејк тјунинг ви е ова без LIDO налепница напред на шофершајбна?

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #58 на: 03 Декември 2011, 11:59:21 am »

кој како се снајде

Отсутен AlexitoNo007

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 16
 • Photoshop Specialist.
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #59 на: 03 Декември 2011, 12:12:39 pm »
Налепница Nike на задно ветробранско стакло  :P
Или спуштена максимум со челични бандажи  ;D
Alexito No.007