Автор Тема: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive  (Прочитано 27454 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #30 на: Март 06, 2021, 19:34:20 pm »
Ептен к'смет.

Добро, 300-ки, ама полен филтерот и батеријата сам ги заменив.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #31 на: Март 06, 2021, 19:55:09 pm »
Compline e firma distributer koja samo pakuva drug proizvod. Citam na razni mesta deka dobar kvalitet drzat.
Da ne dzirna sto firma pisuese na samite filtri?

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #32 на: Март 06, 2021, 19:59:09 pm »
Мислам дека не е така и дека сами произведуваат.Сум ставал и порано, немам никакви замерки. Односот цена-квалитет е одличен.

Мајсторот не ми ги бендиса.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #33 на: Март 07, 2021, 10:33:04 am »
Искрени честитки комшо, да се погоди, верно да ве служи и уба да му е срејќата!

Само редовни сервиси и козметичко пролепшавање, шампонче ова-она..  :P

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #34 на: Март 07, 2021, 10:50:59 am »
Благодарам.

Да се надеваме на најдоброто.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #35 на: Март 08, 2021, 20:33:46 pm »
Првични резултати од просечна потрошња, мерено по борд и на полн резервоар...Си лаже бордот.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9597
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #36 на: Март 08, 2021, 20:58:03 pm »
Ништо не ми е јасно.

На 27 на 116691км си наполнил 33 литри, и на 03 на 117160 си дополнил 28 литри?

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #37 на: Март 08, 2021, 21:13:56 pm »
Така де.

28.24 литри делено на 469 километри, пута 100 - 6.02. Втората слика од апликацијата, доле десно, Fuel efficiency, односно просечна на полн резервоар.


Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9597
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #38 на: Март 08, 2021, 21:27:09 pm »
Не се доискажав погоре, не ми беа јасни процентите од резервоарот, мислев дека на полн ќе тестираш и дека ќе дополниш повторно до врв.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #39 на: Март 08, 2021, 21:29:43 pm »
Сеедно е.

Ако го "потрошам" и пак го наполнам до врв, само ќе се зголеми литражата и километрите.

Просекот ќе е ист, или минимално различен.

И во двата случаи цел резервоар е полн.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #40 на: Март 09, 2021, 12:43:11 pm »
И стикерчето убо му стои...


Присутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8487
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #41 на: Март 09, 2021, 13:00:13 pm »
Sea imash 10ks plus.  ;)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #42 на: Март 09, 2021, 13:06:23 pm »
Да, тука негде се движи коњажата по стикер... :D

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #43 на: Март 09, 2021, 17:48:26 pm »
Одма заличела, подруго е!  :D

Каде да се обратам и јас за стикерче, да фаќам врски?
На пасатот во 2014 ми даде cuoresportivo159 од Струмица, ако убаво ме држи сеќавањето.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #44 на: Март 09, 2021, 17:52:14 pm »
Мене @зоки-златен ми заврши работа. Ми прати по карго.

Обрати се на форумска администрација, на шалтер.