Автор Тема: Lexus is250  (Прочитано 12429 пати)

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #150 на: Март 26, 2021, 19:32:14 pm »
Супер.
Капачиња само стави и сликај пак.
Се мислев кои, реков да преспијам па утре ќе одлучам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #151 на: Март 26, 2021, 19:32:57 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Дистанцери ако ставаш, само на задни тркала.  ;)
Дистанцери трпи и напред, огромни крилата се ама за почеток ќе добие само назад..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10555
 • Архитект
Одг: Lexus is250
« Одговори #152 на: Март 26, 2021, 20:24:18 pm »
Супер.
Капачиња само стави и сликај пак.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Се мислев кои, реков да преспијам па утре ќе одлучам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Зошто не ги прсна во иста боја и капачињата?

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #153 на: Март 26, 2021, 20:28:54 pm »
Супер.
Капачиња само стави и сликај пак.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Се мислев кои, реков да преспијам па утре ќе одлучам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Зошто не ги прсна во иста боја и капачињата?

Заборајв да му ги однесам на мајсторот.. ќе ја носам деновиве секако да се полира па ќе ги прсне ..

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3960
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Lexus is250
« Одговори #154 на: Март 26, 2021, 20:30:17 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Дистанцери ако ставаш, само на задни тркала.  ;)
Дистанцери трпи и напред, огромни крилата се ама за почеток ќе добие само назад..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не е ради простор, ќе смениш геометрија на предница што ќе се смени како се понаша колата при вртење, забрзување и кочење, може да предизвика забрзано абење на компоненти на предница, а големи се шансите и да ти се појават вибрации на волан пошо главината треба да биде идеално чиста а дистанцерот супер прецизно изработен.


Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #155 на: Март 26, 2021, 21:10:26 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Дистанцери ако ставаш, само на задни тркала.  ;)
Дистанцери трпи и напред, огромни крилата се ама за почеток ќе добие само назад..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не е ради простор, ќе смениш геометрија на предница што ќе се смени како се понаша колата при вртење, забрзување и кочење, може да предизвика забрзано абење на компоненти на предница, а големи се шансите и да ти се појават вибрации на волан пошо главината треба да биде идеално чиста а дистанцерот супер прецизно изработен.

Тогаш само назад ставам, не сакам такви проблематики да се појават...

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #156 на: Март 30, 2021, 20:10:15 pm »
Вчера колата однесена на лакер, хауба и кров лакот беше парче, ми одеше многу на живци мораше да се среди...
Ќе се фарба хауба и кров, лајсни ќе се средуваат, ќе се полира цела кола и ќе се заштити со керамика..
Ќе видиме како ќе испадне негде понеделник вторник треба да е готова...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #157 на: Април 08, 2021, 19:05:38 pm »
Тизер фотка.
Денес земена од лакер, презадоволен како е испаднато. Немав време да сликам од сите агли.
Деновиве ќе праам една уба фотосесија.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26832
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Lexus is250
« Одговори #158 на: Април 08, 2021, 19:08:03 pm »
Тууу, нова кола!

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Lexus is250
« Одговори #159 на: Април 11, 2021, 13:55:55 pm »
Данес малку слободно време решив да го искористам паметно. Тазе испрана, плус некоја фотка појше.
До сега поминати 6ккм. Голема љубов ми стана колава, освен некоја нервоза со инсталација што имав, никаков друг проблем. Дружбата продолжува...
Пс.
Утре стигаат дистанцери 20мм назад и k&n air filter..
Sent from my iPhone using Tapatalk
« Последно менување: Април 11, 2021, 14:12:42 pm zlatko.jovceski »

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2406
 • Шалабајзер
Одг: Lexus is250
« Одговори #160 на: Април 11, 2021, 14:48:59 pm »
Боичево топпп излегло, наздравје пред Велигденско вапцање


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #161 на: Април 11, 2021, 15:02:59 pm »
Боичево топпп излегло, наздравје пред Велигденско вапцање


Sent from my iPhone using Tapatalk

Фала фала побрзо и кај тебе !  ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39928
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Lexus is250
« Одговори #162 на: Април 11, 2021, 18:06:07 pm »
И бандаиште топ легнале со боичето   :-*

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #163 на: Април 11, 2021, 18:22:22 pm »
И бандаиште топ легнале со боичето   :-*

Те чекав да кажеш коментар. Мене ептен ми се свиѓа, убаво рече, сам ќе се понудиш да частиш пиво  ;D ;D
« Последно менување: Април 12, 2021, 09:21:57 am zlatko.jovceski »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15269
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Lexus is250
« Одговори #164 на: Април 11, 2021, 18:37:30 pm »
Многу коректно сработено фарбањето, очигледно мајсторот е добар професионалец :)