Автор Тема: AUDI Q 3....  (Прочитано 14782 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #30 на: 25 Ноември 2011, 20:02:49 pm »
Quattro во реалниот свет не е потребен. Скоро никогаш никој од нас не вози off-road, а и кога вози, обичната кола (со внимание) врши работа.

Позитивните страни кај Q3 се фантастичната кабина (ова сум го спомнал неколку пати - според мене Audi прави најдобри внатрешности од „мејнстрим“ возилата), модерниот (иако не уникатен) изглед и економичните дизели. Ова количе се зима со дизел и тука нема муабет. Да, сигурно ќе биде скапо, но тој што му прави мерак не глеа за цена.

Јас мислам дека намената на ова ауто е кога жена ми ќе викне „сакам џипче“ а нема врска што сака, ти и` купуваш нејзе Q3, а ти ко` господин си пазариш една  S7-ca :


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #31 на: 26 Ноември 2011, 11:05:35 am »
Почнавте да генералзирате за Ауди.

Епа кога сакате така еве ви едно мое видување на работите кога е во прашање оваа марка.

Еден куп коли имам возено од доста висока класа и ниедна не ми пружила таков филинг при возење како  Q 5-та...?

Дури ни Пасатот ЦЦ кој е со највисоко можно ниво на опрема и со извонредно добар мотор (300 КС, 3600 цм3) не и остави таков впечаток како Аудито?

Не сакам ни да зборувам за Рав 4-ки, Ленд Крузери, Аутлендери, Туарези со V10 мотор и "custom" ниво на опрема.

Она што го викаат љубителите на  VW дека го имаат осетено во Калимеро, (што јас не сум го осетил) го почуствував во Аудито.

Можеби е само психолошко чувство но едноставно ти се чини дека  Воланот подобро и полесно се врти, дека одговорот од подлогата е феноменален, дека колата оди како по шини, дека моторот не се ни слуша иако е 3.000 кубика турбо дизел, дека подобар кориснички интерфејс нема од оној на големиот кристално чист монитор во средината, дека менувачот не се ни осеќа како автоматски ги менува брзините, дека мирисот на кожата внатре и материјалите употребени во внатрешноста просто опива, како најубав парфем, едноставно имате чувство дека се е на свое место и дека подобро не може да биде и не сакате ништо да смените бидејќи ќе ја нарушите бескрајната хармонија која ве опкружува.

Тоа чувство го имам доживеано само во Q5 S-Line  и во ниеден друг компактен или некомпактен или било каков SUV.

Tuaregot V10 беше по порачка правен со сите можни куротресии внатре шо времето можеше да ги понуди и кошташе без малку 100 К еура  а филингот не беше ни за 30.

Тоа е моментот за мене, за вас не знам!
« Последно менување: 26 Ноември 2011, 12:41:29 pm Sportex »

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5421
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #32 на: 26 Ноември 2011, 12:37:38 pm »
Samo ke kazam deka od site vo taa klasa, izgledot mu e naj top.

Evouque, da ali da si spremis nekoe evro nastrana za ne daj boze zasto kvalitet = 0.

X1, ne sakam da go elaboriram da ne dobijat nekoi clenovi trovanje od sabajle, a dodusa mi e strav i mene istoto da ne mi se sluci=BLJAK!

Cuvaj ASX, i cekaj go noviot Outlander koj ke izleze naskoro, i kade za istite pari dobivas prav SUV a ne imitacija.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #33 на: 26 Ноември 2011, 12:45:10 pm »
Samo ke kazam deka od site vo taa klasa, izgledot mu e naj top.

Evouque, da ali da si spremis nekoe evro nastrana za ne daj boze zasto kvalitet = 0.

X1, ne sakam da go elaboriram da ne dobijat nekoi clenovi trovanje od sabajle, a dodusa mi e strav i mene istoto da ne mi se sluci=BLJAK!

Cuvaj ASX, i cekaj go noviot Outlander koj ke izleze naskoro, i kade za istite pari dobivas prav SUV a ne imitacija.

Јас СУВ не сакам.
Кросоверите ми се помали и ми се ОК.
Впрочем, АСХ-от го платив 22 К а Аутлендерот со стариот мотор ми го оставија за 24 К.
Не сакав бидејќи ми е многу голем не дека 2 К ми значеа нешто.
Q7 исто не ми праи ќеиф бидејќи е огромно возило, иако е Ауди.

Q5 е веќе друга приказна а ова би требало да е визулено бар уште помало?!

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14006
  • Пудингот на шоферството
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #34 на: 26 Ноември 2011, 13:30:02 pm »
Samo ke kazam deka od site vo taa klasa, izgledot mu e naj top.

Evouque, da ali da si spremis nekoe evro nastrana za ne daj boze zasto kvalitet = 0.

X1, ne sakam da go elaboriram da ne dobijat nekoi clenovi trovanje od sabajle, a dodusa mi e strav i mene istoto da ne mi se sluci=BLJAK!

Cuvaj ASX, i cekaj go noviot Outlander koj ke izleze naskoro, i kade za istite pari dobivas prav SUV a ne imitacija.
Од кај го извади ова Денде ???  :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3522
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #35 на: 26 Ноември 2011, 14:06:30 pm »
Samo ke kazam deka od site vo taa klasa, izgledot mu e naj top.

Evouque, da ali da si spremis nekoe evro nastrana za ne daj boze zasto kvalitet = 0.

X1, ne sakam da go elaboriram da ne dobijat nekoi clenovi trovanje od sabajle, a dodusa mi e strav i mene istoto da ne mi se sluci=BLJAK!

Cuvaj ASX, i cekaj go noviot Outlander koj ke izleze naskoro, i kade za istite pari dobivas prav SUV a ne imitacija.
Од кај го извади ова Денде ???  :)

Има чоекот инсајдерски информации. Еvouque за ова е бред пит.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #36 на: 26 Ноември 2011, 14:15:43 pm »
Samo ke kazam deka od site vo taa klasa, izgledot mu e naj top.

Evouque, da ali da si spremis nekoe evro nastrana za ne daj boze zasto kvalitet = 0.

X1, ne sakam da go elaboriram da ne dobijat nekoi clenovi trovanje od sabajle, a dodusa mi e strav i mene istoto da ne mi se sluci=BLJAK!

Cuvaj ASX, i cekaj go noviot Outlander koj ke izleze naskoro, i kade za istite pari dobivas prav SUV a ne imitacija.
Од кај го извади ова Денде ???  :)

Има чоекот инсајдерски информации. Еvouque за ова е бред пит.

Па за кого како. Мене Евог не ми се допаѓа кој знае колку а и марката не ми праи баш мерак, така да може и Сандокан да биде, џабе е!

Си возел Лeнд Ровер, било каков...???


Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3522
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #37 на: 26 Ноември 2011, 14:25:53 pm »
Едноставно имам респект кон марката, си имаат сопствена филозофија и си тераат така. За мене Ланд Ровер во која било класа на теренци/сув е пред другите. И да сум возел Ланд Ровер али тој модел не се произведува повеќе па тоа не е битно.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #38 на: 26 Ноември 2011, 14:33:37 pm »
Едноставно имам респект кон марката, си имаат сопствена филозофија и си тераат така. За мене Ланд Ровер во која било класа на теренци/сув е пред другите. И да сум возел Ланд Ровер али тој модел не се произведува повеќе па тоа не е битно.

Секој си има право на свое мислење и го почитувам и твоето поготово кога се работи за теренци како што кажа, само што ние збориме за возило кое не е теренец и не му намената за пасење овци.

Затоа реков не генерализирајте оти отидовме преку оф топик.


Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54665
  • Махер
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #39 на: 26 Ноември 2011, 14:36:51 pm »
Штом спортекс го видел „она“ во колата јасно ми е зошто му се свиѓа, иако мене ми беше глупаво Q5. Ова што го кажа ми наговестува дека треба да му дадам нова шанса на Q5... :)

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5421
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #40 на: 26 Ноември 2011, 16:12:45 pm »
Epa eve edna ne tolku prijatna prikazna, eden tetin raboti dolgo vreme vo Mercedes, i cel zivot Mercedesi vozi, e na kraj mu teknuva da smeni kola i prodava E klasa od 2008 i zema Land Rover so diesel motor.

Za nepolni 6 meseci voziloto pocnuva da go posetuva servisot za popravka na motor, prednica i sto ne, za na kraj da se prodade, i kupi sto drugo ako ne Mercedes.

Zaguba 8500 evra, na Roverot samo, vkupno so se preprodazbi i sl. ne znam bas.
btw. ova se slucuva vo Germanija.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54665
  • Махер
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #41 на: 26 Ноември 2011, 16:13:55 pm »
Јасно дека Мечка си земал. Само што прво се изгорел...

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5421
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #42 на: 26 Ноември 2011, 16:18:14 pm »
Izgorel, edna godina propusti odmor vo Makedonija zaradi istoto, epa vidi sega, kupuvas nova kola za da znaesh deka so nejze mozes da se pustis na pat koga sakas, i na kraj taa ista kola ti gi poebuva planovite.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14006
  • Пудингот на шоферството
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #43 на: 26 Ноември 2011, 16:32:12 pm »
Epa eve edna ne tolku prijatna prikazna, eden tetin raboti dolgo vreme vo Mercedes, i cel zivot Mercedesi vozi, e na kraj mu teknuva da smeni kola i prodava E klasa od 2008 i zema Land Rover so diesel motor.

Za nepolni 6 meseci voziloto pocnuva da go posetuva servisot za popravka na motor, prednica i sto ne, za na kraj da se prodade, i kupi sto drugo ako ne Mercedes.

Zaguba 8500 evra, na Roverot samo, vkupno so se preprodazbi i sl. ne znam bas.
btw. ova se slucuva vo Germanija.
Ова ни Тата Нано не го може....
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: AUDI Q 3....
« Одговори #44 на: 28 Ноември 2011, 14:50:14 pm »
Eве мал придонес од мене, за темата...

http://tocka.com.mk/index7.php?ID=55278