Автор Тема: Opel Astra H GTC - 1.8  (Прочитано 17272 пати)

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5742
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #15 на: 27 Септември 2019, 20:38:14 pm »
Честито ракун,една продаваш друга зимаш 😁

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #16 на: 28 Септември 2019, 00:36:19 am »
Опел《》лепО богами
Спиралчиња и ќе биде дојка

Да и се изнавозиш :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #17 на: 28 Септември 2019, 07:48:01 am »
Фала ви дечки! Што ви е по кеф да се враќа!

Во врска со полирање и хемиско веќе имавме договорено со Даре, но го одложив бидејки се појави гребатор кој два пати во еден месец ми ја гребе колата. Не би сакал да се повтори на тазе полирана кола и среќа што се случи пред да ја исполираме.Има и други планови за колава, но полека полека.


Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #18 на: 28 Септември 2019, 08:00:58 am »
Гомнар..

Ова со полирање ќе излезе ли? Некако длабочко ми стои..

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #19 на: 28 Септември 2019, 09:06:34 am »
Фала ви дечки! Што ви е по кеф да се враќа!

Во врска со полирање и хемиско веќе имавме договорено со Даре, но го одложив бидејки се појави гребатор кој два пати во еден месец ми ја гребе колата. Не би сакал да се повтори на тазе полирана кола и среќа што се случи пред да ја исполираме.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Има и други планови за колава, но полека полека.


Умоболни луѓе :(

Честитки за колата, со здравје да се вози ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1717
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #20 на: 28 Септември 2019, 09:33:02 am »
Фала ви дечки! Што ви е по кеф да се враќа!

Во врска со полирање и хемиско веќе имавме договорено со Даре, но го одложив бидејки се појави гребатор кој два пати во еден месец ми ја гребе колата. Не би сакал да се повтори на тазе полирана кола и среќа што се случи пред да ја исполираме.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Има и други планови за колава, но полека полека.Добро бе што е со луѓево, како може вака да прават од чиста мира. Мене антената пробале да ми ја откорнат, влечеле, не се вадела и сега ми шушти радиото.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #21 на: 28 Септември 2019, 11:39:35 am »
Абе зашто вакви работи? Прсти да му паднат!

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #22 на: 28 Септември 2019, 11:56:47 am »
Како што рече Симо, умоболни луѓе... Баш ми е жал.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #23 на: 28 Септември 2019, 15:31:24 pm »
Јас пре мислам дека се невоспитани дечишта, али за секој случај пробај види дали  ефтина церада заглавена со вратите ќе заврши работа.


Отсутен Tokiii

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
 • Нема бе чичин!
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #24 на: 28 Септември 2019, 16:12:33 pm »
Со среќа да ја возиш и многу километри
како што кажаа другите,бандажите се чист погодок

А тие што ти ја изгребале.. немам зборови,значи стварно за никаде


There's a lot of stress...but once you get in the car,all that goes out the window.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #25 на: 28 Септември 2019, 21:10:46 pm »
Тоа е што е, постојат и такви луѓе што тоа ги исполнува. Дечина не се, туку некој намерно и со умисла во период од 3ч до 9 наутро.
Како и да е, пополнување со боичка и полирање ке го среди поголемиот дел.

@Simo - Carrier159 благодарност за помошта со гумите. Должам пиво!
Монтирани се денес, спијат !  ;D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #26 на: 28 Септември 2019, 21:28:44 pm »
Нема гајле, ќе се раздужиме прва прилика ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #27 на: 29 Септември 2019, 10:07:35 am »
 Пушти слика со новите бандажи 😍

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #28 на: 29 Септември 2019, 14:07:06 pm »
Тоа е што е, постојат и такви луѓе што тоа ги исполнува. Дечина не се, туку некој намерно и со умисла во период од 3ч до 9 наутро.


Епа..пази нa чија се качуваш во иднна.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2049
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #29 на: 29 Септември 2019, 16:29:40 pm »
Си размислил за магленки и ОЕМ потпирач за рака? Тогаш би била комплетна колата и внатре и надвор.