Автор Тема: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods  (Прочитано 4223 пати)

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« на: Јули 19, 2019, 22:37:41 pm »
Здраво дечки,

Само што се подновив со Honda Civic 1.8 Sedan Бензин/Плин од 2008год. Ме интересираше каде би можел да се обратам за спојлери за истиот модел, боди кит и друго?

Ви благодарам однапред!

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6116
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #1 на: Јули 19, 2019, 23:15:53 pm »
Здраво дечки,

Само што се подновив со Honda Civic 1.8 Sedan Бензин/Плин од 2008год. Ме интересираше каде би можел да се обратам за спојлери за истиот модел, боди кит и друго?

Ви благодарам однапред!
Ај со среќа, тури некоја слика.

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #2 на: Јули 19, 2019, 23:57:27 pm »
Здраво дечки,

Само што се подновив со Honda Civic 1.8 Sedan Бензин/Плин од 2008год. Ме интересираше каде би можел да се обратам за спојлери за истиот модел, боди кит и друго?

Ви благодарам однапред!
Ај со среќа, тури некоја слика.

Фала ти, да се враќа :) Еве единствена што ја имав моментално


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28037
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #3 на: Јули 20, 2019, 11:21:05 am »
Јас би препорачал да избегнеш бодикитови и такви работи. Размисли во насока на дискретно спуштање, моооожеби заден спојлер и некои нијанса попривлечни бандажи. И на коњ си. :)

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #4 на: Јули 20, 2019, 15:35:20 pm »
Јас би препорачал да избегнеш бодикитови и такви работи. Размисли во насока на дискретно спуштање, моооожеби заден спојлер и некои нијанса попривлечни бандажи. И на коњ си. :)

Искрено, доста добро изгледа и вака. Но видов една привлечна Хонда Цивик, не знам дали смеам да ја објавам овде? Ќе ги тргнам таблиците - нешто слично на таа би сакал да направам.
Понатака би сакал да земам 18ки со некој црн бандаж - сега за сега само испитувам

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6116
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #5 на: Јули 20, 2019, 16:38:18 pm »
Јас би препорачал да избегнеш бодикитови и такви работи. Размисли во насока на дискретно спуштање, моооожеби заден спојлер и некои нијанса попривлечни бандажи. И на коњ си. :)

Искрено, доста добро изгледа и вака. Но видов една привлечна Хонда Цивик, не знам дали смеам да ја објавам овде? Ќе ги тргнам таблиците - нешто слично на таа би сакал да направам.
Понатака би сакал да земам 18ки со некој црн бандаж - сега за сега само испитувам
Прво бандаши земи, па спушти ја па после ако баш мора реди пластики.

Без поголеми бандаши и спуштање другото ќе изгледа како дивоградба, да не кажам како новиот Civic.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #6 на: Јули 20, 2019, 17:52:09 pm »
Има еден бел и еден шампањ со "Муген" бодикит. Мене ми се свиѓаат како изгледаат. Али убаво ти викаат, прво земи бандажи и спушти ја, па тек после купувај пластики.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42126
 • Il Moderatore
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #7 на: Јули 20, 2019, 20:38:08 pm »
И строго jdm. ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #8 на: Јули 21, 2019, 01:14:03 am »


Еве го количето од кое ја земав инспирацијата... Едноставно многу ми се свиѓа, правена како Mugen RR. Не знам поточно од кај му се деловите, ама предобро е средена.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6116
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #9 на: Јули 23, 2019, 15:38:42 pm »
Фалат дистанцери и поголеми бандаши за да не изгледа вака:


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28037
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #10 на: Јули 23, 2019, 17:33:58 pm »
Фали само бандажите да не се црни.

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #11 на: Јули 26, 2019, 19:40:58 pm »
Предлог продавница за бандажи ? Фала ви однапред

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Honda Civic 1.8 Sedan 2008 Mods
« Одговори #12 на: Јули 28, 2019, 10:07:01 am »
Дог, Мултибренд, Бенелукс тјунинг, е-гуми...