Автор Тема: Valve stem seals - Замена - сервис  (Прочитано 9782 пати)

Отсутен marmlad

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4218
Одг: Valve stem seals - Замена - сервис
« Одговори #45 на: 16 Август 2018, 18:49:56 pm »
@IdeuX шо не кажуваш дека си отворил сервис? Пе*ер 1.

Отсутен is200

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 241
Одг: Valve stem seals - Замена - сервис
« Одговори #46 на: 16 Август 2018, 18:52:40 pm »
Друже во ситуацијава ти си тој што ја створи тензијата. Ќе носел литература за да му ја средат колата... да не треба и да го испрашаш мајсторот пред да ја поправа?
За така можеш само сам, ете ти понудија гаража, знаење имаш, литература исто... во прв момент се нафати па се премисли.
Ништо лично, ама размисли кај тебе да дојде некој со такви барања како ќе го испратиш до врата.
Не, туку мозокот на повеќето ви е под тензија.
Најди ја реченицата каде што барам јас да им носам литература за да ми ја средат колата.
А мое право е, дали ќе го прашувам мајсторот или не тоа е моја работа. Секако дека за мои пари имам свои критериуми. Што е проблемот во тоа да го прашам механичарот во врска со планот за сервисирање?
За разлика од повеќето тука јас кон оние со кои соработувам никогаш не се поставувам од позиција на моќ или надреденост. Секогаш ги ислушувам нивните барања, идеи и никогаш нема да направам некој од нив да се почувствува понижен. Напротив, разговарам со нив како да знаеме исто, ги информирам за мојот план за работа, мојот пристап, комплетно транспарентно. Изгледа тука е проблемот, не работам со жители на Маќедонија. Не сум учен на примитивниот и апсолутно непрофесионален пристап кај нас, скоро секаде.
Made in Japan ☮

Отсутен is200

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 241
Одг: Valve stem seals - Замена - сервис
« Одговори #47 на: 16 Август 2018, 18:55:29 pm »
Дефинитивно човеков има членска книшка од некоја партија.
Партиски војник пар екселанс ;D
627 постови имаш... изгледа сите ти се вакви, чамче муабети.
Што врска има дали сум член или не сум? Што те прави тебе различен од тие што се членови на партија со овој начин на коментирање? М?
До каде ли оди вашата незрелост? Уште ќе ја терате темата во расправија? Веќе знаете и кој модел е и кој мотор е и сеуште не знаете да дадете предлог за механичар кој ќе ме замолчи со своето знаење и квалитет на услуга.
Еве, член сум на ДУИ. Сега што правиме?
Made in Japan ☮

Отсутен marmlad

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4218
Одг: Valve stem seals - Замена - сервис
« Одговори #48 на: 16 Август 2018, 18:57:36 pm »
@is200 пиши и догови термин со @IdeuX и @marmlad
они ќе ти кажат време и пари на сервис, ќе си подадете рака, јас ќе донесам кебапи за сите, а додека они ја средат колата јас и ти може да гледаме во сликите и цртежите од колата

бива?
(секако доколку се согласат споменатите колеги)

Фала Марјан, ама јас не би се нафатил да помогнам од 2 причини. Прво, затоа што тешко се излегува на крај со вакви арогантни сезналици, а второ што човеков сам си ја дал дијагнозата.

И сега замисли најде некој совршен мајстор по негови критериуми, овој му смени гумици по пропис и колата уште чури пошто уствари проблемот бил во карики? После кој жив ќе успее да се убеди со него дека гумиците се наместени ко што треба и дека не е до нив?

Така да, ми се допаѓа што е добронамерен предлогов, али дај да јадеме ќебапи за некој друг повод  :)
Моторот има свртено до месечината и назад, богзнае како е рикан, на кое масло е возен и во каква состојба се самите вогици. Битно, ќе мења гумички, пошто јапанац тера и 1.000.000 миљи.
Во недостаток на аргументи и конструктивни коментари, секако дека ќе посегнеш по критики за работи за кои самиот појма немаш, ама битно мизерното да излезе од тебе, да хејташ. Вогици, гумици...маубет за пред бакал.
Дете, ти доаѓаш на форум каде што се претставуваш лошо, дрско и арогантно, во средина во која не знаеш кој, што и какво знаење (школо и искуство) има.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Valve stem seals - Замена - сервис
« Одговори #49 на: 16 Август 2018, 18:58:06 pm »
Sega vidi niz tetovo i gostivar dali ima majstor cim si clen na DUI

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Valve stem seals - Замена - сервис
« Одговори #50 на: 16 Август 2018, 18:59:04 pm »
Темава отиде у ку*ац. Ја заклучувам.

@is200 - Ако сакаш, отвори си нова, и почни ја како што треба.

Сите другите, мирни.