Автор Тема: Hyundai  (Прочитано 319369 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54736
 • Махер
Одг: Hyundai
« Одговори #30 на: 08 Ноември 2011, 23:27:21 pm »
Gaston, Hyundai ne krcka ;)
Види, не ме разбираш шо сакам да кажам. Можда не крцка, ама не верувам. Ама не е тоа работата. Работата е што до толку не сум заинтересиран за Хјундаи што ама ич не ми е ни гајле дали крцка или не, дали троши или не, дали иде или не иде, дали е квалитетно или не. Ти текнуе шо сакам да кажам? Хјундаи... не ни размислувам за таа кола, потпуно исто ко што не се замарам кај на светов се наоѓа рецимо Сомалија и дали таму врне снег и сл. тоа е поентата.
Ретко кој може волку-волку убаво да образложи ситуација. :) Ме заболе мене што Маџарска нема море, а има морнарица...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Hyundai
« Одговори #31 на: 08 Ноември 2011, 23:31:30 pm »
@Gaston
Кога веќе стручно навлезе во процесите на Хјундаи и во контекст на нивните достигнувања многу ме интересира  кои се твоите размислувања за економската криза во Зимбабве, гладното население во Еритреа и поројните дождови во Панама кои без престан врнат(буквално истура)  во изминативе 34 дена? Како овие фактори ќе влијаат на галопирачкиот развој на Хјундаи и листата на освоени престижни награди?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16661
 • Keep it 100
Одг: Hyundai
« Одговори #32 на: 09 Ноември 2011, 01:28:19 am »
@Gaston
Кога веќе стручно навлезе во процесите на Хјундаи и во контекст на нивните достигнувања многу ме интересира  кои се твоите размислувања за економската криза во Зимбабве, гладното население во Еритреа и поројните дождови во Панама кои без престан врнат(буквално истура)  во изминативе 34 дена? Како овие фактори ќе влијаат на галопирачкиот развој на Хјундаи и листата на освоени престижни награди?
Mene ne me interesirat to bitno da se prodavet bingo kartickite, ova e svetsko bingo, ova go imat samo vo makedonija ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10884
 • 430i
Одг: Hyundai
« Одговори #33 на: 09 Ноември 2011, 10:34:40 am »
Ретко кој може волку-волку убаво да образложи ситуација. :) Ме заболе мене што Маџарска нема море, а има морнарица...

ОТ: Или што Македонија има Министерство за финансии а нема пари :)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Hyundai
« Одговори #34 на: 09 Ноември 2011, 10:59:54 am »
а за рачката на Хјундаи?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54736
 • Махер
Одг: Hyundai
« Одговори #35 на: 09 Ноември 2011, 11:03:53 am »
а за рачката на Хјундаи?
Rucki od tupan.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Hyundai
« Одговори #36 на: 09 Ноември 2011, 11:04:48 am »
а за рачката на Хјундаи?
Rucki od tupan.
Не, не... Сега има модификација на фразата: Ручки од волан.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Hyundai
« Одговори #37 на: 09 Ноември 2011, 11:10:15 am »
А, квалитетот на дестилираната во акумулаторот произведена во фабриките на Хјундаи ? И за тоа имаат награда добиено.

И за тие со суво полнење имаат награда добиено. Сигналното сијаличе е од нивно производство...еате, шо би рекол Веле  ;D ;D ;D

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Hyundai
« Одговори #38 на: 09 Ноември 2011, 11:13:26 am »
Ja ne bi se ismeval tuku taka na Hyundai znackata...pogotovo ako vozam Alfa ili Mitsubishi, bidejki "ljundava"  vo performansi brise pod so Brera, a vo izgled e poubava od bilo koe Mistsubishi.


3.8 L V6
300 HP
RWD

0-100 kmh - 6.4 sec.

Dosta e.:)
« Последно менување: 09 Ноември 2011, 11:29:04 am Stratro »

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Hyundai
« Одговори #39 на: 09 Ноември 2011, 11:17:13 am »
Сигналното сијаличе е од нивно производство...еате, шо би рекол Веле  ;D ;D ;D
Од нивно производство, ама го прават во Кина. И Хјундаи не е тоа што беше...Утре кога ќе купуваш сигнално сијаличе идеш во сервис и ти даваат две, оригинал, ама на едното пишува Маде од Чајна, а во другото Маде од Кореа. Кое ќе го избереш?

Ja ne bi se ismeval tuku taka na Hyundai znackata...pogotovo ako vozam
Ти па, ти па...знаеш кога да улеташ... ::)Не ли научи дека кога двајца се ебат не треба да се гологазиш?  ;D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6995
Одг: Hyundai
« Одговори #40 на: 09 Ноември 2011, 11:22:50 am »
Ке фатам малце оф топик, ама сега по ова што го постираше Стратро, мојот Голф(ДСГ) со 2.0Т, 230 кс има 0,2 секунди побрзо време до 100-ка ...
Генесизов има скоро два пати поголем мотор, и 70 кс повеќе ...

Отсутен DayWalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3063
 • Ќебапбрингер!
Одг: Hyundai
« Одговори #41 на: 09 Ноември 2011, 11:29:47 am »
А, квалитетот на дестилираната во акумулаторот произведена во фабриките на Хјундаи ? И за тоа имаат награда добиено.

И за тие со суво полнење имаат награда добиено. Сигналното сијаличе е од нивно производство...еате, шо би рекол Веле  ;D ;D ;D

Хммм ако стварно има вистина во муабетов и ако стварно ја имаат новата рачка на воланот, ништо чудно моето следно ауто да хјундаи...
Види ги ти хјундаи, мафија ради док људи спавају

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Hyundai
« Одговори #42 на: 09 Ноември 2011, 11:32:10 am »
Има шпекулации и дека материјалот на седиштата е со примеси на азбест, па така кога патниците се подаваат со џоинт и кога ќе им паднее жарот поради недоволно исушената трава, последиците по седиштата се минорни. Дури можеш и со џоинтот да си го земеш жарот назад, да не иде фира трава. Па ти сега види што ќе возиш наредно....
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Hyundai
« Одговори #43 на: 09 Ноември 2011, 11:33:42 am »
...а и траги од бело после семена течност нема  ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43367
 • Il Moderatore
Одг: Hyundai
« Одговори #44 на: 09 Ноември 2011, 11:34:39 am »
Ja ne bi se ismeval tuku taka na Hyundai znackata...pogotovo ako vozam Alfa ili Mitsubishi, bidejki "ljundava"  vo peroformansi brise pod so Brera, a vo izgled e poubava od bilo koe Mistsubishi.

3.8 L V6
300 HP
RWD

0-100 kmh - 6.4 sec.

Dosta e.:)

Stratro, Brera 3.2 со 260 коњски сили има 1/4 миља за 14.7 секунди. Не е баш дека многу под избришал Genesis-ов, со своите 3.8 литри и 300 коњски сили :)
Одма се откажувам од 0.2 секунди до 402м, море еве давам и цела секунда од мене, само во љунда да не седам :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.