Автор Тема: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија  (Прочитано 55325 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #90 на: 07 Ноември 2011, 07:50:25 am »
Од неофицијални извори блиски на маркетиншките структури на Киаундаи дознав дека i50 имала најдобро решение за носачи на наслон за потпорни држачи на тестисите кај машката популација. Повеќе околу оваа престижна награда ќе дознаете наскоро во 14-те теми кои ќе бидат отворени по овој повод како и по повод да се испљука конзервативната затуцаност на преценетиот, прескап и чкартно некавлитетен спектар на застарени автомбили од пред 20 години на злобниот VW.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #91 на: 07 Ноември 2011, 08:59:50 am »
Во моментов ако треба да купам Хјундаи, ќе купам Киа. Сеуште нема близнак на i40 и Елантра, ама Сид и Рио се подобар избор од i30 и i20 или ix20 уатевр

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #92 на: 07 Ноември 2011, 09:04:28 am »
Во моментов ако треба да купам Хјундаи, ќе купам Киа. Сеуште нема близнак на i40 и Елантра, ама Сид и Рио се подобар избор од i30 и i20 или ix20 уатевр
Риото е дефинитивно многу подобар избор од Хјундаи. :) Имајќи ги возено и двете, само малце скупичко е.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #93 на: 07 Ноември 2011, 10:01:37 am »
Абе дечки кога ќе речете добро е ама малку скапичко е....ми сте многу чудни?!

Што очекувате, да биде убаво и квалитетно а да е ефтино?

Таква кола сеуште ниедна фирма нема произведено а кога ќе успее да призведе ќе биде компанија со најголем профит во свет.

Тоа е нешто кон кое што сите тежнеат и за кое што сите сонуваат ама со сегашната технологија и степен на развој, таа идеја е сеуште далечна и неостварлива.

Ова кантиве што се од кореја, се арни за возење и купување се додека се во низок ценовен ранг, со ќопави мотори и во пониската класа, имаат прималива цена и се исплатливи за купување.

Се што вреди од КИАЉУНДАИ е во повисоките класи на возила за кои што треба да се издвои позамаша сума на парички и тогаш веќе проработува здравиот разум кој ни вели.  "За 27 илјади Евра да купам КИА СУВ   дизел со полна опрема или да Купам Тигуан, Аутлендер, Витара, Хонда....и да не ги редам понатаму." NO WAY !

Тоа е муабетот.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #94 на: 07 Ноември 2011, 10:05:08 am »
Sporteks сакав да кажам скапичко е во стил, ако фрлам толку пари нема да земам таква марка... Ќе си земам европско или јапонско. Адутот на кореа е ниската цена, пред се. :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #95 на: 07 Ноември 2011, 10:08:17 am »
Sporteks сакав да кажам скапичко е во стил, ако фрлам толку пари нема да земам таква марка... Ќе си земам европско или јапонско. Адутот на кореа е ниската цена, пред се. :)

Така, баш така...тоа е тоа, се друго е бош муабет!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #96 на: 07 Ноември 2011, 10:10:27 am »
Адутот на кореа е ниската цена, пред се. :)
Не би рекол дека е точно. Кореа ни малку не е евтина. Јас знам дека корејците се потпираат на јапонската школа, кои пак се потпираа на британската школа на времето. Корејците сега галопираат со поголем интензитет и од Јапонците.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #97 на: 07 Ноември 2011, 10:15:46 am »
Адутот на кореа е ниската цена, пред се. :)
Не би рекол дека е точно. Кореа ни малку не е евтина. Јас знам дека корејците се потпираат на јапонската школа, кои пак се потпираа на британската школа на времето. Корејците сега галопираат со поголем интензитет и од Јапонците.

Не ќе да си многу во право овој пат!

КИА и ЉУНДА СУВ можеш да купиш и за 16 бона, кај конкууренцијата се стартува од 20 па нагоре.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #98 на: 07 Ноември 2011, 10:19:47 am »
Јас сум во право во врска со ова. Ама фокусот е во тоа што не е рационално КИА СУВ да навлегува во висока класа каде царуваат гореспоменатите брендови. Корејците треба да си се држат во ниската класа, кад еможат да понудат добар квалитет за разумна цена.
Оној муабет дека милионерите сакаат Хундаи е надвор од секаков разум.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #99 на: 07 Ноември 2011, 10:22:16 am »
Јас сум во право во врска со ова. Ама фокусот е во тоа што не е рационално КИА СУВ да навлегува во висока класа каде царуваат гореспоменатите брендови. Корејците треба да си се држат во ниската класа, кад еможат да понудат добар квалитет за разумна цена.
Оној муабет дека милионерите сакаат Хундаи е надвор од секаков разум.

Така мојт ! Кога се работи за ниската класа неоспорно е деке се лидери ама пак па на тој муаебт идеме, значи пак цената им е адут.


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #100 на: 07 Ноември 2011, 10:53:12 am »
Така мојт ! Кога се работи за ниската класа неоспорно е деке се лидери ама пак па на тој муаебт идеме, значи пак цената им е адут.
Тоа се вика product placement во одреден сегмент. Адутот не е само цената. Кога би била само цената адут тогаш би биле кинески возила. Корејците даваат би рекол оптимален сразмер на цена/квалитет ама во ниската класа. Уште се млади како играчи во индустријата, кој знае за 20-30 години нешто може и ќе се смени.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #101 на: 07 Ноември 2011, 11:03:37 am »
Така мојт ! Кога се работи за ниската класа неоспорно е деке се лидери ама пак па на тој муаебт идеме, значи пак цената им е адут.
Тоа се вика product placement во одреден сегмент. Адутот не е само цената. Кога би била само цената адут тогаш би биле кинески возила. Корејците даваат би рекол оптимален сразмер на цена/квалитет ама во ниската класа. Уште се млади како играчи во индустријата, кој знае за 20-30 години нешто може и ќе се смени.
Здравје боже. Којзнае каде ќе живееме тогаш... Бивша федеративна република Социјалистичко Демократско Внатрешно Револуционерно Косовска Албанија.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #102 на: 07 Ноември 2011, 11:08:44 am »
По 30 години ќе има само два вида на возила, западно и источно.

западниот бренд ќе носи име BENCVWAUDIBMWOPEL а источниот TOYOMAZDAHONDAMITSUKIAHYUNDA

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #103 на: 07 Ноември 2011, 11:10:44 am »
Така мојт ! Кога се работи за ниската класа неоспорно е деке се лидери ама пак па на тој муаебт идеме, значи пак цената им е адут.
Тоа се вика product placement во одреден сегмент. Адутот не е само цената. Кога би била само цената адут тогаш би биле кинески возила. Корејците даваат би рекол оптимален сразмер на цена/квалитет ама во ниската класа. Уште се млади како играчи во индустријата, кој знае за 20-30 години нешто може и ќе се смени.

Hyundai opfakaat mnogu segmenti, megu koi najvaznite A,B,C,D,E, ne igraat samo vo niskata klasa, iako ne znam sto tocno podrazbirsas pod niska klasa.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #104 на: 07 Ноември 2011, 11:14:11 am »
Да признаам дека познавањето на класите не ми е јака страна, али би го рефразирал постот: Корејците треба да играат во ценовната класа ДО 15.000 евра. Над тоа имаат многу јака конкуренција. Не велам дека не можат да ја разбијат ама ќе им треба мнооогу време и напорна работа