Автор Тема: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија  (Прочитано 56870 пати)

Отсутен TRPEE

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1542
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #60 на: 06 Ноември 2011, 21:18:31 pm »
Аман немојте да ги споредувате BMW и Мерцедес со Хундаи.... некултурно па и безобразно

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #61 на: 06 Ноември 2011, 21:20:42 pm »
Мерцедес Б класа не треба да се вика Мерцедес. Практично се што е подолу од Е треба да се вика поинаку само не Мерцедес. Без разлика на она кое ќе го понуди Хјундаи во наредниве неколку години, ќе недостасува фетишот на Мерцедес Е и С класа. Секој ќе избере Мерцедес Е класа пред какво сака нека е Хјундаи, па макар и од Титаниум и Иридум да е направено.

Kaj nas i vo Evropa da. Mislam deka vo amerika toa mislenje veke se smeni:
http://www.carclub.mk/index.php/topic,1217.0.html

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #62 на: 06 Ноември 2011, 21:22:16 pm »
Аман немојте да ги споредувате BMW и Мерцедес со Хундаи.... некултурно па и безобразно


? Резил. До што не доведува немаштијата, цццццц.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #63 на: 06 Ноември 2011, 21:23:31 pm »
Аман немојте да ги споредувате BMW и Мерцедес со Хундаи.... некултурно па и безобразно


? Резил. До што не доведува немаштијата, цццццц.

Sto znaci ova?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен MickeY MousE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 147
 • *** Disney ***
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каро
« Одговори #64 на: 06 Ноември 2011, 21:27:09 pm »
Аман немојте да ги споредувате BMW и Мерцедес со Хундаи.... некултурно па и безобразно


? Резил. До што не доведува немаштијата, цццццц.

Sto znaci ova?

Како не знаеш што значи?
Значи дека овие на линков ваму, организацијава, од немаштија, зеле да споредуваат Хјундаи со Мерцедес.

http://www.automotive-circle.com/eurocarbody11/carbo11_welcome.cfm?lg=e

Јас мислам дека треба да им пишеме маил.. Да не се осмелат повторно.. Бидејќи Македончето така мисли..

Пази од каде доаѓаат сиромашниве..

http://www.automotive-circle.com/eurocarbody11/carbo11_board.cfm?lg=e

Отсутен TRPEE

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1542
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #65 на: 06 Ноември 2011, 21:29:07 pm »
ЛП дај биди реален Хундаи моментало можеби е најдобра вредност за дадените пари, "ама не вреди колку резервното тркало на BMW и Мерцедес" едноставно не е бренд и го нема шмекот на овие две.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #66 на: 06 Ноември 2011, 21:29:50 pm »
ништо не значи ова, ама ајде баш сега заради тоа сите што возат мерцедес ке се откажат и ке си речат, брее за помалце пари исто добивам и ке си земат хјундаи

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #67 на: 06 Ноември 2011, 21:31:32 pm »
Не заебаајте, Опел е Опел  ;)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #68 на: 06 Ноември 2011, 21:32:45 pm »
ЛП дај биди реален Хундаи моментало можеби е најдобра вредност за дадените пари, "ама не вреди колку резервното тркало на BMW и Мерцедес" едноставно не е бренд и го нема шмекот на овие две.


Go nema smekot. Hyundai gradi vrednosti na cena,kvalitet i najdobra tehnologija.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен MickeY MousE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 147
 • *** Disney ***
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #69 на: 06 Ноември 2011, 21:33:23 pm »
Ако купиш Опел оваа недела, истиот доаѓа со 8 тркала.

По еден сет зимски и летни.

П.С. Кога веќе бевме кај оф топикот..

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #70 на: 06 Ноември 2011, 21:35:12 pm »
Аман немојте да ги споредувате BMW и Мерцедес со Хундаи.... некултурно па и безобразно


? Резил. До што не доведува немаштијата, цццццц.
Тоа, тоа... Среќа барем во живо нема вакви чкарт муабети.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #71 на: 06 Ноември 2011, 21:35:55 pm »
...Corsa, 1.5 TD, каросерииште  ;)

Отсутен TRPEE

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1542
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #72 на: 06 Ноември 2011, 21:36:11 pm »
За цена може да се сложам ама за целокупен квалитет и технологија едноставно неможам.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #73 на: 06 Ноември 2011, 21:39:13 pm »
Мерцедес Б класа не треба да се вика Мерцедес. Практично се што е подолу од Е треба да се вика поинаку само не Мерцедес. Без разлика на она кое ќе го понуди Хјундаи во наредниве неколку години, ќе недостасува фетишот на Мерцедес Е и С класа. Секој ќе избере Мерцедес Е класа пред какво сака нека е Хјундаи, па макар и од Титаниум и Иридум да е направено.

Kaj nas i vo Evropa da. Mislam deka vo amerika toa mislenje veke se smeni:
http://www.carclub.mk/index.php/topic,1217.0.html
Не гледам некој релевантен податок кој говори дека во Америка е нешто поразлично. Линкот кој си го дал пренасочува кон линк од наш портал кој пак не наведува извор на кој се потпираат неговите податоци. Како и да е, таму убаво си напишале:
Цитат
Податоците добиени од American Express велат дека дури 6% од корисниците на платежната картичка American Express Centurion Black Card во својата гаража покрај другите имаат и автомобил на Hyundai.
Цитат
Според The Wall Street Journal, 22% од носителите на American Express Centurion Black Card во својата гаража имаат Bentley, 21% - BMW, 15% - Mercedes, 11% - Porsche, 8% - Lexus, 7% - Ferrari, a 6% - Acura, Audi, Hyundai…
Значи богаташите покрај другите автомобили во својата гаража почнале да си купуваат и по некое Хјундаи и тоа на секои 2-3 мерцедеси по едно Хјундаи. Значи кога би бирале за примарно возило, а парите не се проблем секогаш прво ќе купат Мерцедес па потоа Хјундаи. Ако ти имаш некоја поинаква перцепција на пишаното тогаш дефинитивно имаш повеќе сериозни проблеми со расудувањето.
...Corsa, 1.5 TD, каросерииште  ;)
И машиниште...:D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #74 на: 06 Ноември 2011, 21:42:40 pm »
За цена може да се сложам ама за целокупен квалитет и технологија едноставно неможам.

Moжеш да се сложиш за цена, само ако не си седнал да забележиш разлика до соодветните конкуренти од Форд.